A F. STRIKKERS bonthandel BONTMANTELS - STOLA'S 5 Poelaria Dc pool is in de haan van politieke beunhazerij ge trokken. Voorlopig is er een karikatuur van ge maakt en het ziet er naar uit, dat we na Maart a.s. nog dieper in de „poel" van de onderlinge compromissen zullen zinken. Vrienden, dit is typisch Hollands. Het is karakteristiek voor onze vaderlandse bazerigheid om elkaar de wet voor te schrijven en sterker nog de wens om landgenoten zijn wil op te dringen. Het is dus zóver gekomen, dat we met elkaar kunnen gaan zitten kijken naar de stembus-uitslagen met de gedachte: de pool komt er of de pool komt er niet. Ik hoorde dezer dagen (het is bijna ongelooflijk!) een fana tiekeling van zekere partij zeggen: Met ons een voetbal pool! Zonder ons dus niet! Dat wordt kalmweg gezegd voor de televisie! Vermoedelijk om de millioenen pool- voorstanders te verlokken op de bewuste partij te stem men!!! Hoever zijn we gekomen in Holland? Een minister vindt uit, dat het met bonnen in plaats van geld ook wel kan! Stel, dat iemand een ton (let wel: goed te besteden!) bonnetjes krijgt. Moet hij ermee naar zijn kruidenier en slager? Straks komt er een limiet bedrag, of is er al. Geen mens, die niet snapt dat daar mede de hele pool een aanfluiting wordt. Hoe komen de snuggere pieten op dat idee? Gaat de staatsloterij straks ook met bonnetjes werken? Waar is het verschil? Enfin, het gekkenhuis is los. Wachten maar tot er gezond verstand en inzicht door breekt in de gelederen van de bijbelvaste opdringers en schriftgeleerden. Deze zieleredders zullen ons wel mores leren. Tot het ogenblik, waarop in ons democratisch land paal en perk wordt gesteld aan de wantoestand, dat een paar minderheidjes aan de grote meerderheid de spelregels dicteren. Doch één ding: De ad interim regeling door een ad interim-regering is van een misselijke tweeslachtigheid. Indien deze tussenregering karaktervastheid had getoond, dan had ze ja of neen moeten zeggen. Hetgeen nu gedaan is, toont duidelijk aan, dat er geen schijn van een kans is op een werkelijke pool, doch dat het zal uitlopen op half werk. Waar we niets aan hebben. Tenzij uit de busmaar neen, dat is niet te verwachten. Het gerucht Tot in de vredige kontreien van het Veluwse dringt het door. Het gerucht. Rond het bruine ballonnetje! Er zijn in ons land reeds honderd en vijftig georgani seerde full job beroepsvoetballers, mitsgaders een vijf tal trainers, zomede een echt bestuur, met een compe titieprogramma kant en klaar...?? Dat gerucht gaat door de mist van deze dagen! Yes, Sir! Weet u er iets meer van? Wij lezen namelijk geen sportbladen. Vissen ons nieuws op uit de dagblad-pers en van wat je soms hoort in sigarententen, waar voetbal- politiek in vele toonaarden bedreven wordt. Zo hoorde ik, dat er fikse bundels bankbiljetten achter de specu lanten van het „voetbal-prof-vol-uit" staan, maar het zijn alles geruchten en dorpse „gossip". Ben echter toch aan het filosoferen geslagen en gedacht: als Als het nu toch eens juist ware? In Den Haag waar de puissante garde met machtsbesef„van de hoge boom" regeert, disponeert, decreteertals die nu toch nog eens het u-weet-wel-haasje(!) zou worden, zo rustigjes weg, zo een beetje overvallen Mannebroeders, dit gaat ons allen aan! Geen kop-in- het-zand-struisvogel gedoe! Uitkijken en opletten. Er is namelijk} hoe ge het in de waerelt keert ofte draait één olifantswaarheid: Vorst Geld (met hoofdletters) kan véél! Afgezien van het dwaze, dat naast de K.N.V.B. een organisatie zou opgroeien voor het volle pond-voetbal is in theorie (let wel: in theorie) de start en het vol houden van de geldelijke set-up een questie van vele tonnen gouds. Welke heldhafteling in Nederland is be reid deze speculatie te doen? Wie? Wie heeft er zoveel „pinken" voor en er voor over? Neen, het gerucht moge dan waar zijn, de reëele uitvoering lijkt ons een zwaar karwei, geldelijk en ook van voetbaltechnisch en voet balorganisator isch standpunt bezien. Maar toch Vorst Geld heeft al meer rare scènes ten tonele ge voerd op het schouwtoneel, dat we samenleving plegen te noemen. We nemen dan ook aan, dat alle kopstukken uit ons voetbalwereldje boven op „het gerucht" zitten en precies weten, wat er gedaan moet (of gedaan „kan") worden. We zijn voorstander van het full 'professoren voetbal, omdat het vroeg of laat toch er van komen zal, maar dan liefst niet via een nieuwe verwarring en een nieuwe chaos. De oplossing (als het gerucht waar is) ligt voor de hand. Kopstukken van bond en eredivisieclubs: over leg. Direct. VLOKKIE: Februari 1959. VALERIUSSTRAAT 190 TELEFOON 725138

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 5