AANDACHT GAARNE EVEN UW 18 9 9 0 0 Grepen uit de Bestuursvergadering Februari 1959 Wuppertaler Sp. Ver., vraagt tegen einde Maart a.s. uit- en thuiswedstrijd. Afgewezen! Sp. Leverkusen E.V., Spandau (Berlijn), First Vienna, Hed- sjuk (Split), zonden ons uitnodigingen voor eerste elftal. Af gewezen! Met „Schalke" in onderhandeling getreden voor uit- en thuiswedstrijd. Blau-Weisz (Duitsland) verzoekt deelname aan jeugdwed strijden. Afgewezen! Manchester United speelt vermoedelijk tegen D.O.S. Moge lijkheid bestaat, dat dit team naar Amsterdam komt. Zullen een poging wagen. In verband met opgelegde boete door K.N.V.B. (speler ama teur-afdeling had aanmerking op leiding scheidsrechter, foei!) heeft bestuur besloten voortaan opgelegde boete door betrok kene te laten betalen. Hopelijk is het de laatste keer geweest, dat een Ajacied buiten zijn boekje ging. Kunnen dit beslist niet tolereren! Waarvan goede nota s.v.p.! B.F.C., Bussum, verzoekt deelname aan „Cees Boerhout- tournooi". Wordt gehouden 9 Augustus a.s. In beraad! Protesten. K.N.V.B. zond circulaire waarin mening gevraagd over afschaffen protesten. Geneigd aan één jaar proef mede te werken. Aldus besloten. Tournooien Ajax-jeugd. Jeugdcommissie heeft voor enige tournooien ingeschreven. Tour Juniores A naar Chelsea, in ver band hoge kosten geen genade in ogen bestuur. Afgewezen! E.H.B.O.-huisje stichting „Voorland". Voor aankleding van dit gebouwtje, tafel, die toch op non-actief, afgestaan. Van inventarislijst afgeschreven. Wilhelmina-Vooruit/H.E.D.W., verzoekt jeugdige spelers, Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS waarvoor bij ons geen plaats, naar haar te verwijzen. Doet, volgens brief, zeer veel voor haar jeugdleden en hebben bij haar „warme stal". Antwoord: „Accoord", zullen medewerken. Feestavond „Bordjes Club". Zoals bekend werden de laatste jaren leden, die 40 jaar of langer lid van onze club waren, in intieme kring door het bestuur gehuldigd. Besloten, voortaan deze mijlpaal in het leven van een Ajacied, op de bijeenkomst van de „Bordemannen" te versieren. Dit jaar zijn er liefst houdt u vast elf 50-jarige, acht 40-jarige en vier 25-jarige rood-witte jongens, die een paar dagen meelopen. U voelt met uw afgetrapte kicksen aan, dat Woensdag 18 Maart een knots van een „Bordenavond" wordt. Meneer Melchers, onze grote baas, heeft die avond tijdens de serviesuitdeling „iets" te speechen. Tafelpresident is, Ere-lid... hadden we ons haast versproken, of is het verschreven Piano bovenzaal restaurant. Moet nodig in handen van vak man. Gaat gebeuren. Verwarming stadion. Experts gaan zuchten en „hoofdbreken" om de onkostenrekening naar beneden te krijgen. Het bedrag aan olie en water dan. Kosten 130,per week. K.N.V.B.-Toto. Van Verlengde Tolweg schrijven en circu laires waaruit te leren valt op welke manier u, uw nog te winnen bankjes van duizend, kan uitgeven. Niet aan effecten, geldswaardige papieren of alcoholhoudende dranken. Dat laatste vinden we echt niet leuk. We waren juist van plan te Schiedam een fabriek (vol alcohollucht) te stichten. Dat gaat dus niet door, maar we blijven „poolen". Niet om de te winnen prijzen het geld wordt gedeponeerd bij Slavenburg's Bank en daar staan we niet mee in relatie (wel met de Amsterdamse en Rotterdamse, dus u voelt!maar om onze club te steunen. Dat doet u natuurlijk ook! Als Ajax-pooler, krijgt u van de Toto-Commissie een „beleggings-circulaire". Van secretaris, de heer J. Timman, Afd. Amsterdam K.N.V.B., schrijven over spel-verruwing. In seizoen 1957/'58 bedroeg het totaalaantal strafzaken 386. Het gaat over amateurs, dus lieden, die Zondags echt een paar uurtjes voor hun gezondheid en lol de grassprietjes op dartelen. Tot en met Zondag 7 De cember werden door het bondsbureau 296 strafzaken op de rol geplaatst. D.w..z. gemiddeld 23 per week. We herinneren ons uit onze jeugd een plaat. Die plaat toonde ons een kroeg, een man en een kind. Het onderschrift luidde: „Nee vader, niet meer." Misschien is er een baltrapper met artistieke inslag en vlotte tekenstift... een ziekenwagen, een brancard en een stel „kneusies" lijken ons wel suggestief. Een onderschrift: „Neen, sportbroeders niet meer" ook! De circulaire over spel-verruwing hebben we overgenomen. We vragen gaarne even uw aandacht. Elders in dit blad kunt u terecht. Stichting Het Nationaal Rheumafonds, verzoekt deelname aan „Certificatenactie". Voor elke 25,die wordt ingezonden ontvangt men een certificaat, waarmede een kans op één van de vele prijzen. Voor 2400 certificaten zijn 24 prijzen beschikbaar. Totale waarde 15.000,Bedragen die te winnen zijn: hoogste 2500,v laagste 250,Trekking uiterlijk Donderdag 30 April a.s. Postgiro 324, adres J. P. Coenstraat 31, 's-Graven- hage. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 18