K.N.V.B. -voetbaltoto H et bondsbestuur brengt hiermede ter kennis van de vereni- gingen, de senior-leden, senior-ondersteunende leden en per soonlijke leden, dat scherpe controle zal plaatsvinden op het naleven van reeds gepubliceerde en hieronder volgende bepa lingen, welke voor het deelnemen aan de K.N.V.B.-toto moeten worden in acht genomen: Controle op de naleving van Toto-bepalingen 14 (Overgenomen uit Het officieel orgaan „De Sportkroniek") le. Het bestuursbesluit d.d. 21 October 1957, gepubliceerd in de Sportkroniek van die datum, is onveranderd van kracht. Deze bepalingen worden nogmaals herhaald. 2e. Op grond van de bepalingen in de toestemming van de minister van justitie om 60% van de opbrengst te besteden voor de „amateur-sportbeoefening en sport-opleiding", waar van de verenigingen 40% ontvangen, is het de verenigingen streng verboden om voor kosten verbonden aan het toto-werk meer te betalen dan hetgeen beschikbaar is uit door de deel nemers te betalen 0,10 per toto-formulier. 3e b. Seniorleden wier vereniging niet deelneemt en die persoonlijk wel een formulier wensen in te leveren, moeten, alvorens daartoe te mogen overgaan, een verzoek indienen bij de K.N.V.B., Verlengde Tolweg 6 te 's-Gravenhage, met ver melding eventueel van de vereniging bij wie men wenst in te leveren. 4e. De verenigingen zijn verplicht in haar officieel orgaan en/of op elke andere geschikte manier, hun leden en onder steunende leden er op te wijzen, dat het deelnemen met een formulier, bij meer dan één vereniging scherp zal worden ge controleerd. Overtreding zal, onverminderd het bepaalde in Art? 7 punt b van het H.R. bovendien ten gevolge hebben, dat de betrokken vereniging alsmede haar leden en ondersteunende leden van deelnemen aan de toto kunnen worden uitgesloten. 1. Deelneming aan de toto is uitsluitend toegestaan aan senior-leden en senior-ondersteunende leden van de K.N.V.B., die volgens de reglementen der verenigingen als zodanig zijn aangenomen en de reglementair voorgeschreven contributie hebben voldaan. 2. Slechts zij, die reeds ondersteunend lid zijn van enige bij de K.N.V.B. aangesloten vereniging en als zodanig het recht hebben de thuiswedstrijden van alle elftallen van die vereniging gratis te bezoeken, komen voor registratie als on dersteunend lid van de bond in aanmerking. 3. Indien in de Statuten of het H.R. de jaarlijkse contri butie voor ondersteunende leden niet is bepaald, resp. is vast gesteld op een lager bedrag dan 5,per jaar, zal registratie bij de bond slechts kunnen plaats hebben nadat de contributie is vastgesteld op tenminste 5,per jaar, welk bedrag vóór de aanmelding ter registratie bij de bond, in contanten moet zijn voldaan. Zowel de verenigingscontributie als de bonds- contributie, welke 1,per jaar bedraagt, mogen niet op enigerlei wijze door de vereniging voor haar rekening worden genomen. 6. Het overtreden van bovengenoemde bepalingen zal ten gevolge hebben, dat de gehele vereniging van deelneming aan de toto kan worden uitgesloten, ongeacht andere maatregelen ook ten aanzien van bestuursleden persoonlijk op grond van het schaden van de belangen van de K.N.V.B. en zijn ver enigingen. Bestuursbesluit d.d. 21 October 1957. Met ingang van 21 October 1957 is het weer mogelijk onder steunende leden aan de bond ter registratie op te geven, waar aan de volgende voorwaarden zijn verbonden: 7. Door alle aan de toto deelnemende verenigingen moet een door het Dagelijks Bestuur getekende verklaring aan het bondsbestuur worden ingezonden, waarin wordt medegedeeld, dat alle voorschriften en sancties op overtredingen bekend zijn en dat aan alle, door de bond gestelde voorwaarden, zal worden voldaan. Zolang bedoelde verklaring niet is ontvangen, zullen de ondersteunende leden van de nalatige verenigingen niet tot deelneming aan de toto worden toegelaten. 8. Het bepaalde onder punt 2 is mede van toepassing op de reeds ter registratie ingezonden opgaven van ondersteunende leden. Indien van enige overtreding blijkt, zal de registratie ongedaan worden gemaakt, resp. zal de vereniging van deel neming worden uitgesloten, totdat aan de voorwaarden is vol- daah, ongeacht te nemen strafmaatregelen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 14