De clubavondcommissie 8 Honkballers, attentie! In ons vorig clubnieuws was vermeld dat onze filmavond op 19 Januari 1959 zou plaats vinden. Door verschillende oor zaken is deze avond echter verschoven naar Maandag 2 Februari a.s. Van bovengenoemde wijziging hebben wij de belangstellenden reeds zoveel mogelijk schriftelijk kennis gegeven. Materiaal. Willen degenen die nog honkbalmateriaal in hun bezit hebben, dit zo spoedig mogelijk bij een van onze terreinknechten in leveren? w> NIEPOTH, secr. HONKBAL EN ONZE TOEKOMST. Jeugdige clubgenoten, Zoals jullie waarschijnlijk wel zult weten, ging het Ajax met betrekking tot de honkbalsport de laatste jaren door verschil lende factoren niet geheel voor de wind. Gelukkig zag het hui dige bestuur in dat hieraan iets moest worden gedaan. Welnu, de eerste resultaten zijn reeds merkbaar. Niet langer zal de leiding bij slechts enkele personen berusten. Een ander belangrijk punt is dat er niet meer op onze Voor- land-terreinen, die zich mede door de sloten in de onmiddel lijke nabijheid niet goed voor het beoefenen van honkbal lenen, behoeft te worden gespeeld. Een sportclub zonder jeugd, een toekomst zonder vreugd! Vandaar dat de Honkbalcommissie aan de opleiding van jeug dige spelers veel aandacht zal besteden. De werper van het eerste negental, de heer R. Smith, heeft zich bereid verklaard de training te verzorgen. Hij zal door zijn ploeggenoot, de heer Van 't Hof, worden bijgestaan. De onder getekende zal zich met de algehele leiding van de jeugdafdeling belasten. Iedere voetballer van 12 t.m. 17 jaar kan, indien hij zich ook tot honkbal voelt aangetrokken, zonder extra-kosten aan con tributie aan deze mooie zomersport meedoen. Alvorens zich echter aan te dienen, moeten de gegadigden het volgende goed bedenken: Als degene die van plan is zich op te geven, te zijner tijd wordt uitgenodigd om aan een competitiewedstrijd en/of trai ning deel te nemen, wordt er verwacht dat hij hieraan behou dens bijzondere omstandigheden, zoals studie, examen, ziekte en vacantie gevolg zal geven. Wil je belangrijke televisie- uitzendingen niet missen, geef je dan beslist niet op, want anders zal dit, zowel voor jezelf als voor je medespelers en lei ders, op teleurstellingen uitlopen. Bovendien is het Ajax-belang daarmede allerminst gediend. Voorts worden de belanghebbenden er op opmerkzaam ge maakt, dat voor competitiewedstrijden uniforme kleding is voorgeschreven. Dat wil dus zeggen, dat alle jeugdige honk ballers in hetzelfde tenue dienen te verschijnen, b.v. Ajax-shirt, wit voetbalbroekje en Ajax-kousen. Het spreekt vanzelf dat er, ingeval het op een zomeravond wat fris is, een ander kleding stuk onder dit clubcostuum mag worden gedragen. Dus nog maals, als het nodig is, extra-kleding er onder, niet er boven! Slechts de werper mag een trui over zijn kledij doen. Natuurlijk zou het beter zijn als alle clubgenootjes een honkbalpantalon in stede van een kort voetbalbroekje droegen, maar daar zal op een andere plaats nog wel eens over worden gesproken. Om honkbal te leren spelen, is het een eerste vereiste dat er naar de raadgevingen van de trainer(s) of leider(s) met belang stelling wordt geluisterd. Baseball, zoals honkbal in de Ver enigde Staten van Amerika wordt genoemd, is een sport waarin je zelfs na vele jaren praktijk steeds weer nieuwe ervaringen opdoet. Verder zal er naar worden gestreefd dat de onderlinge ver standhouding niet te wensen laat. Indien er eens een speler wordt vervangen, wil dit lang niet altijd zeggen, dat er een „betere" kracht in zijn plaats komt. De bedoeling zit slechts voor zoveel mogelijk alle ingeschreven spelers de honkbalsport te laten beoefenen. De wedstrijden zullen grotendeels vóór de vacanties worden gespeeld. In de jeugdcompetitie kunnen uitkomen adspiranten van 12 t.m. 14 jaar respectievelijk juniores van 15 t.m. 17 jaar. Blijkt dat er in de jeugdafdeling perspectief zit met andere woorden er bestaat bij de jeugd van Ajax genoeg animo voor het spel van slag en wijd - dan wil de Jeugdcommissie gaarne overwegen of het mogelijk is weer een jeugdtournooi op touw te zetten. Indertijd werden er in totaal acht van deze jeugd- dagen georganiseerd, doch door de ongeschiktheid van onze achtervelden voor honkbal te veel klachten over zoekge raakte ballen moest dit sportfeest vervallen. Het woord is thans aan de jeugd, die zich voor honkbal kan aanmelden bij de heer W. Niepoth, (telefoonnummer 790105), Kinderdijkstraat 61-11, Amsterdam-Z., onder opgave van naam, adres en geboortedatum. Wacht er echter niet te lang mee. E. H. VAN TUIJL. N.B. Mochten er oud-honkballers zijn die zich geroepen voelen in de zomermaanden zo nu en dan bij een competitiewedstrijd van de jeugd als leider te fungeren, dan verneemt de heer Niepoth zulks gaarne. organiseerde op de eerste clubavond in het nieuwe jaar een in stuif, waarvoor grote belangstelling bestond en waar diverse prijzen beschikbaar gesteld waren. De klaverjassers konden dus hun hart weer ophalen en twin tig leden namen voor hun prestaties wat mee naar huis. De eind letter T in de familienaam vierde hoogtij, het eerste quintet n.l., Slot, Uriot, Minderhout, D. Bindt en J. Schoevaart, behaalden de beste prijzen. Slot, een regenjas (was er net aan toe), Uriot, Minderhout en Schoevaart, tegenstanders van de leuze drink meer melk, namen iets pittigers en Bindt kreeg sigaren. Voor de resterende winnaars waren ook nog zeer aardige ver rassingen. Eindstand: 1. J. Slot, 4867 pnt.; 2. H. Uriot, 4825 pnt.; 3. Minderhout, 4812 pnt.; 4. D. Bindt, 4769 pnt.; 5. J. Schoevaart, 4764 pnt.; 6. A. de Wit Jr., 4730 pnt.; 7. J. Scheurer, 4712 pnt.; 8. Jansen, 4670 pnt.; 9. Böhmer, 4647 pnt.; 10. Grüneveld, 4647 pnt.; 11. J. Bartelsman, 4610 pnt.; 12. Burgers, 4605 pnt.; 13. Van Dek ken, 4586 pnt.; 14. Copen, 4578 pnt.; 15. Lakmaker, 4570 pnt.; 16. Worst, 4527 pnt.; 17. v. d. Berg, 4511 pnt.; 18. Ter Beek, 4489 pnt.; 19. A. Schroder, 4474 pnt. De man met het laagste totaal Verlee kreeg door zijn 2669 punten de slemielprijs, n.l. een boek met de titel: „Hoe leer ik klaverjassen?" Diverse bestuursleden waren op deze avond aanwezig. Voor zitter Melchers vond een en ander zowel voor de vereniging als voor onze clubavondcommissie buitengewoon prettig en liet dui delijk uitkomen dat een prima clubgeest het besturen van een grote club veel gemakkelijker maakt. C. E. de V. PECH GEHAD kon onze even uit Canada overgewipte donateur Smit met zekerheid zeggen, nu hij op 24 januari weer naar huis en haard terugkeert. Zijn illusie om Ajax'Sparta te kunnen zien werd door de wintergoden wreed verstoord en mag hij alleen hopen met zijn volgend overstapje gelukkiger te zijn. In ieder geval heeft hij op onze clubavonden nog even in de clubsfeer mogen vertoeven en rest ons alleen hem volgende keer meer geluk toe te wensen. Smitje, het allerbeste en tot ziens! C. E. DE V.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 8