THEO BARENTSEN 7 In memoriam Theo Barentsen is van ons heengegaan. We wisten dat zijn gezondheid de laatste jaren wel te wensen liet, maar dit grote verlies heeft toch niemand onzer zo spoedig verwacht. 12 Januari 1959. Theo is niet meer. Met hem verloor onze afdeling een harer hechte steunpilaren. In de moeilijke jaren welke wij met onze afdeling door maakten, was Theo in de aanval in menige wedstrijd onze grote kracht. Hij kende vrijwel elke tegenstander en ook diens kwaliteiten. Juist deze kennis en zijn bijzonder aan passingsvermogen tijdens de wedstrijd maakten Theo tot een bowler die, met zijn eigen aparte stijl, voor vele bats- men heel moeilijk te bespelen was. Ons ligt nog vers in het geheugen hoe wij enkele jaren geleden door onze tegenstanders voor 26 schamele runs aan de kant werden gezet. Als zekere overwinnaars kwamen de elf handenwrijvend van het veld. Een hartelijk applaus klonk op. Terecht. Maar overwinnaars? Theo dacht er anders over. Hij nam de bal ter hand en leverde een prestatie, welke niemand voor mogelijk hield. Acht wickets voor 13 runs! Onder dergelijke omstandigheden een bijna niet te evenaren prestatie. Elkp verkeerd ge worpen bal zou de nederlaag betekenen. Theo behield zijn kalmte en bevocht de zege. Zijn grootste zege! Hoeveel plezier hebben wij niet beleefd aan zijn brede glimlach en zijn verontschuldigend gebaren tegen de bats man, die hij vaak in zijn eerste over deed sneuvelen, wan neer onze stock-bowlers geen kans zagen de verdediging te doorbreken. „Ze eten uit m'n hand," placht hij dan vaak te zeggen en hij nam zijn plaats in het veld weer in. Zijn vertrouwde plaats op mid-on, waar hij vele kei-harde drives rustig met de voet stopte. Nimmer vroeg hij te mogen bowlen of, als hij gebowled had, naar de reden van zijn vervanging. Hem was alles goed. Hij bezat de grote kunst, zijn ergernis onder alle omstandigheden voor zich te houden. Dit maakte hem tot een voor een aanvoerder buitengemeen prettige mede speler. Natuurlijk had ook Theo als cricketer zijn zwakke zijde. Waarom niet? Als batsman kon hij, wanneer hij wilde, zijn wicket zeer hardnekkig verdedigen, maar Theo, zonder opdracht, trok er altijd dadelijk lekker op los. Snel scorend of snel uit, vrijwel steeds gevangen van een vuurpijl, zijn specialiteit. Theo's karakteristieke wijze van batten, bowlen of fielden zullen wij nimmer meer aanschouwen. Deze blijft herinnering. Nooit meer zal Theo, steeds als een der eer sten aanwezig, ons begroeten. Zijn inning is uit. Voor altijd. Voor Theo's vrouw en beide zoons moge de grote be langstelling en medeleven bij zijn heengaan vooral daar om een troost zijn, omdat dit medeleven niet in de eerste plaats zijn sportieve prestaties gold, maar bovenal zijn persoon. Hij had vele vrienden. Wij verloren een groot vriend. heil en zegen, tussen twee haakjes) doch het was 'n vleugje, 'n surrogaatje, 'n slappe wijngroc. Dat was na de knal van v. d. Kuil en het nog iets fraaiere doelpunt van VonhoffDe Oude. Het was daarna als een ontwaken uit 'n roes van passivi teit. Doch zie! Het was maar even, we zagen wel snelle rushes en grote leegten op het middenveld, maar het was alles nat vuurwerk. Het enthousias me zakte weer in, ondanks het spel snel van doel tot doel schommeldekortom we zagen in het gelijke spel wel zowat de juiste en uiteindelijk stand van zaken. En toen hebben we ons vergist! Ons tijdschema heeft ons doodgewoon bij de neus gehad. Bij de 11 stand, ongeveer acht minu ten vóór het eindfluitje, zijn we van de hoge zit op de tribune neergedaald, tussen mopperende kij kers, die de weg versperdensorry, maar de trein wacht niet en we moesten snel station- waarts. We stapten juist in de tram toen er een dof gerommel opsteeg uit de „arena" achter ile hoge muren van het stadiondonders, er is gescoord, maar door wie? Dat vernamen we eerst een paar uur later, toen we bij het haardvuur thuis konden vertellen, dat we die winnende goal van Bleijenberg echt niet gezien haddennou moe! En daarvoor kom je uit het verre Oosten? In ieder geval: saluut! En we willen even 'n complimentje maken aan Hoogerman. We mogen diens stijl wel. Deez' dag zij het begin van 'n klim partij op de ereladder. Zouden we dit jaar toch nog „erg hoog" komen? VLOKKIE.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 7