AANDACHT GAARNE E 22 Grepen uit de Bestuursvergaderingen December '58 en Januari '59 Afd. Reclame. Voorzitter weer onderhoud gehad met directie ,,Turmac" en contract afgesloten. Het door ons te ontvangen bedrag aanzienlijk hoger. Fürth (Duitsland) zond uitnodiging voor een wedstrijd tegen eerste elftal. Afgewezen! K.N.V.B. deelde mede, dat buitenlanders alleen in speciale ge vallen lid van een Nederlandse club kunnen worden. Allen Weerbaar, Bussum, zond schrijven, waarin dank werd gezegd voor genoten gastvrijheid. Jeugdelftal bracht bezoek aan match AjaxN.O.A.D. Wim Jesse bedankt voor gezonden fruitmand. De heer Niepoth, bevestigt samenstelling Honkbal-commissie. A.D.O.-jeugdtournooi. Wordt gehouden van 5/7 Juni a.s. Be sloten deel te nemen. Gemeentetram. Onderhoud gehad met directeur Gem. Tram. Verbinding met ons stadion van alle kanten bekeken. Zeer moei lijk om daar verbetering in te brengen. Directeur toezegging gedaan grondig onderzoek in te stellen. Bekerwedstrijd AjaxJ.O.S. Met J.O.S.-bestuur overeenstem ming bereikt i.v.m. entreeprijzen. (Wedstrijd reeds verleden tijd.) Training Nederlands Elftal. Training begint 15 Febr. a.s. Herman Bakker, die al geruimen tijd zwaar ziek is, fruitmand gezonden. Van zijn vrouw zeer vriendelijk schrijven ontvangen, waarin zij dank van Herman (en van haarzelf) overbrengt. On ze clubmakker, zeer gelukkig met dit kleine zonnestraaltje, waaruit hem gebleken, dat bij Ajax wel uit het oog, maar niet uit het hart. Herman, houdt je taai! Nieuw clubhuis Blauw-Wit. Uitnodiging van Blauw-Wit om i.v.m. opening nieuw clubhuis, welpenwedstrijd Blauw-Wit Ajax te spelen. Natuurlijk accoord. Chelsea, Londen. De heer Smit (Jeugdcommissie) ter vergade ring met voorstel om met de Paasdagen een junioresteam naar Londen te laten gaan. Dit in overleg met Chelsea. Voor onze juniores, die dan één of twee matches spelen en enige wedstrij den van Eerste Divie-clubs kunnen zien, wel leerzaam, maar ook erg kostbaar. Wel deelde de heer Smit mede, dat er al een behoorlijk bedrag beschikbaar is, doch het door Ajax te be talen ontbrekende gedeelte vond het bestuur te hoog om zo maar in te stappen. Voorstel in beraad gehouden. Toestand voorvelden. In verband toestand voorvelden beslo ten meer wedstrijden op „Voorland" te spelen. Verzoek ontvangen van stichting „Voorland", op ons veld achter opentribune E.H.B.O.-huisje te plaatsen. Accoord! Sandvikens Idrittsförening, de club waartegen we tijdens Z.- Afrika-tour speelden, wil naar Holland komen. Zullen condities vragen. Van K.N.V.B. en Afd. Amsterdam, condoléances ontvangen in verband met overlijden de heer W. Gupffert. De heer R. Michels verzoekt overschrijving naar v.v. „Zand- voortmeeuwen' Heracles, Almelo, vraagt of wij in de gelegenheid zijn, tegen Uta, ©en club uit Roemenië, zo ongeveer Mei/Juni, een wedstrijd te spelen. Kunnen aan verzoek, helaas, niet voldoen. Voorverkoop adressen. Besloten bij de verkoop van plaatsbe wijzen enige winkeliers (Amsterdam-West) in te schakelen. Afd. Amateurs. Op initiatief van elftal-commissie-amateurs een gezellige avond voor Ajax 3 t/m Ajax 7. Besloten met kleine subsidie dit goede plan te steunen. Sneeuwruimen. In verband mogelijkheid sneeuwruimen zal worden overgegaan tot aankoop bezems en hout (baanschui- vers). De heer Leo Horn zal wedstrijd AjaxElinkwijk leiden. Niets bijzonders Toch wel, want die dag zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer Horn voor het eerst 22 spelers het veld (inblies!) En hoe! 't Zal vermoedelijk niet aan belangstelling ontbreken. Dynamo Zagreb wilde in Februari a.s. naar de Meer komen. Hebben „onmogelijk" moeten seinen. Voor de Afd. Honkbal enige nieuwe leden aangenomen. Van Neptunus, Heracles, Enschedese Boys, Alcm. Victrix en Duinslag uitnodigingen ontvangen voor jeugd-tournooien. He laas moeten afwijzen. K.N.V.B. zond richtlijnen voor Toto in nieuwe vorm. 20 Januari contact-avond bestuur/commissies. Alle commis sies aanwezig en vele vraagstukken ter tafel. Nut van derge lijke commissies wel bewezen. Onzes inziens noodzakelijk voor prettige en goede gang van zaken. Hopelijk deze regelen, of beter, dit overzicht, dat u sinds Sep tember in ons blad tegenkomt, ook bij u in goede aarde gevallen. Naar onze bescheiden mening weet u nu enigszins, wat er in onze club zo ongeveer aan de hand is. BROWN. /O C* Kantoorartikelen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Weteringschans 185- 223 - Telefoon 31842-39596-36231-36890 - Amsterdam Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Showroom kantoormeubelen Middenweg 97-99 - Telefoon 746097

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 22