Voetbalpool 20 zo'n wedstrijddag voortdurend met de gedachten bij de komende wedstrijd te zijn, maar men mag althans verlangen dat men met zijn hersens bij de wedstrijd is, op het moment dat men die speelt. Het maximum aan genoegen en voldoening uit zijn sportbeoefening haalt men, indien men immer poogt zo ver standig en zo goed mogelijk te spelen." Mogen wij dan besluiten met de opmerking dat het hierboven behandelde niet louter sport-materie is. Zonder het geven van zijn beste krachten wordt men zelden „iets" in de sport. Zonder dezelfde krachten zal men stellig nimmer slagen in het „gewone" leven. Dat dit laatste vooral nimmer uit het oog verloren worde T. M. WELPENVOETBAL. Wanneer wij deze regels voor het eerstvolgend cluborgaan op papier zetten, nu Kerstfeest en jaarswisseling weer voorbij zijn en hagel, mist en koude ons keihard inprenten dat Koning Winter werkelijk „regeert", moeten we ons echter toch weer gaan voorbereiden op de tweede helft van de welpenwedstrijden, welke zullen worden gehouden in de periode Maart-Juni a.s. Met nadruk wordt er hier echter nog eens op gewezen, dat deze wedstrijden niet het karakter van een competitie dragen. De welpenwedstrijden worden georganiseerd door de Commissie Pupillenvoetbal van de K.N.V.B., afd. Amsterdam, waarvoor vijf districten zijn ingedeeld, t.w. Noord, Oost, Zuid, West en Amstelland. Men beoogt met de instelling van het pupillen- of welpen voetbal, de jeugd van 10-12 jaar een passende sportbeoefening te geven. In district Oost is dit op Woensdagmiddag; in andere districten wordt dit jeugdvoetbal ook op Zaterdagmiddag ge houden. Deze wedstrijden worden ook niet door K.N.V.B.- of A.V.B.-scheidsrechters geleid. De leider der thuisspelende ver eniging treedt als zodanig op. De aanwezige ouders en andere bezoekers vergeten dit nog wel eens; laten zij zich niet te veel opwinden wanneer deze rasechte amateurs zich vergissen in de toepassing van de moeilijke spelregels. De beste top-referee ligt wel eens met de spelregels overhoop Training. De training begint weer op Zaterdag 7 Februari 1959, des middags om 13.30 uur. Zoals gebruikelijk, weer onder de leiding Ajax - Sparta Doelman Van Dijk ontneemt Bleyenberg de kans de score te verhogen. In het doel (nummer 2) staat de Sparta-back v. d. Lee klaar om in te grijpen van oefenmeester Humenberger. Komt op tijd en bezoekt de trainingsmiddagen regelmatig. Altijd voetbal- en gymnastiek- of basketbalschoenen in je koffer medenemen, opdat binnen of buiten geoefend kan worden. Op kousen trainen kan, gezien het gevaar^van uitglijden in de zaal, niet worden toegestaan. Schoonhouden kleedlokalen: In het algemeen moeten de kleed- en waslokalen natuurlijk in zindelijke staat worden gehouden. Voor de Zaterdagmiddag geldt dit in het bijzonder, omdat vóór de Zondagwedstrijden de lokalen onmogelijk meer grondig gereinigd kunnen worden. M. VAN ENS. De K.N.V.B.-Toto is in een enigszins andere vorm gegoten. U hebt in alle dagbladen kunnen lezen hoe de vork aan de steel zit. De prijs, die u vandaag of morgen wint eens komt uw dag krijgt u niet in klinkende munt uitbetaald. Nou, wat zou dat? Of nu uw bankier of Vadertje K.N.V.B. die villa in 't Gooi betaalt, 't Zal u èen zorg zijn, wie dat glad strijkt. Maar uw formulier moet u invullen. Net als vroeger, toen u wel of niet meedeed. De Ajax-Toto-commissie, bestaande uit de heren Kubin, Molema en Schappert, drie vlotte rood-witters, die be slist niet tegen een stapel formulieren opzien, kijken iedere Vrij dagavond in Hotel Suisse verlangend naar het door u ingevulde papiertje uit. Waarom? Omdat veertig procent van het door u betaalde bedrag in de Ajax-kas terecht komt en zij u een vette prijs gaarne gunnen. Waar die formulieren verkrijg baar zijn? Bij alle Ajax-voorverkoopadressen. U kunt ze daar weer inleveren ook. Tot Vrijdagavond 7 uur kunt u terecht. Als u geregeld de Aj'ax-clubavond bezoekt, kan het u niet ontgaan zijn, dat de Toto-commissie tot negen uur in de pool-zorgen zit. Na genoemd tijdstip gaat de deur dicht en is het met inleveren gedaan. Wacht u dus niet tot het laatste ogenblik. Op uw mede werking wordt gerekend. Vier kolommen is goed, zes beter, maar acht pas best. Zestig procent gaat naar de K.N.V.B., naar Ajax gaat de rest. U doet toch ook mee BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 20