A F. STRIKKERS bonthandel Ditjes Datjes 15 en zoekers die elke week in de pers worden gepubliceerd mogen geloven, dan is het onzes inziens onmogelijk dat vele vereni gingen een sluitende begroting kunnen opmaken. Zou het dus toch waar zijn dat er te veel verenigingen zijn die semi-beroepsvoetbal bedrijven, doch in wezen de kosten hieraan verbonden niet kunnen opbrengen? J. K. Wij willen u in het eerste nummer dat in 1959 verschijnt onze beste wensen voor een voorspoedig en gezond jaar overbrengen. Ook voor onze vereniging alle goeds in het lopende en ko mende seizoen. Mogen onze spelers, in welk elftal zij ook spelen, veel successen behalen en de rood-witte kleuren op sportieve wijze verdedigen. Het oude" jaar sloot droevig voor ons af. Wim Gupffert, onze linksbuiten uit de „gouden ploeg", internationaal en een prima medewerker van de jeugdcommissie, is van ons heengegaan. Wij bewaren aan hem de beste herinneringen als trouwe mede werker van onze vereniging. Middels de radio hoorden wij onlangs een commentator die terugkwam op het destijds door de heer Van Dalen van V.V.V. geopperde plan tot recette-verdeling van de thuis- en uit wedstrijden van de verenigingen die tegen elkaar spelen. Men beluistert uit dit voorstel de moeilijkheden die vele verenigingen hebben om de eindjes aan elkaar te knopen. Het is aan de ene zijde gelukkig, dat de clubs bij de overgang van amateur- naar semi-beroepsvoetbal zelf hebben kunnen bepalen in welke rich ting zij wilden gaan. Geheel vrijwillig dus. Er zijn destijds door de K.N.V.B. wel eisen gesteld met name, ten aanzien van de geldmiddelen, maar wij geloven dat hiermede nog wel eens de hand is gelicht. Bovendien hebben velen de moeilijkheden niet onderkend, die het semi-beroepsvoetbal met zich brengt. Nu er moeilijkheden dreigen of reeds zijn, en dan te trachten om anderen in te schakelen om deze op te lossen is wel de weg van de minste weerstand. Maar ja als je zaken wilt gaan doen, dan neem je een zeker risico, verantwoord of niet verantwoord. Als je dan aan de foute kant hebt gezeten, zal je de moeilijk heden zelf moeten oplossen. Het is wel heel makkelijk om die op anderen af te schuiven. Onze gewaardeerde medewerker Vlokkie snijdt in z'n laatste brief van de Veluwe het probleem aan van het spelpeil in de „eerste klas" semi-beroepsvoetbal. Hij is daar niet bijster con tent over, en constateert dan ook dat de publieke belangstelling terugloopt. Het publiek verlangt voor de extra prijs een behoorlijke partij voetbal te zien. Nu mag het publiek van betaalde voetballers wel iets eisen, temeer daar de entreeprijzen, terwille van het beroepsvoetbal, overal behoorlijk zijn verhoogd. Zo we echter de aantallen be- Uitslagen Zondag 14 December 1958: Rapid J.C.Ajax 41 Ajax 2Leeuwarden 2 61 Vrijdag 26 December 1958: A.D.O.Ajax 34 Ajax 2Volendam 2 61 Zondag 28 December 1958: AjaxA.D.O33 1 en 4 Januari 1959, AjaxJ.OjS. (beker) 83 D.W.S.-A.—Ajax 1—2 Burgerlijke stand Geboren: De heer en mevrouw M. Griebling en A. Griebling-Reiber geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon Max de heer en mevrouw B. Haarms en G. H. Haarms-Eisinga van hun dochter Cornelia Mathilda; de heer en mevrouw W. Schmidt en F. H. Schmidt-Obdam van hun dochter Adelheid Brigitte Noël; de heer en mevrouw G. H. Couton en A. H. Couton-Coomahs van hun dochter Monique Simone. Aan al deze gelukkige families onze hartelijke felicitaties. Verloofd: De heer Reg Smith en mej. Bep de Keuning. Receptie 1 Februari a.s., Hudsonstraat 5 (35 uur). Onze hartelijke felicitaties. VALERIUSSTRAAT 190 BONTMANTELS - STOLA'S TELEFOON 725138

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 15