Onder de loupe 14 (Vervolg van pag. 11) ons terrein niet meer zal plaatsvinden, daar is onze club niet mede gediend. Via een houdbare gelijkmaker kwamen wij tot 21 door een kopcombinatie tussen Fransz en Snoek, welke laatste het doel punt maakte. Wij moesten na een hard schot van Timmermans weer tegen een gelijke stand aanzien. De zeer actieve en goed spelende Bleyenberg bezorgde ons weer een 32 voorsprong en toen wij de notities al in de zak hadden maakte Timmermans nog gelijk en voor Van Ham was het wel jammer, na een rush over het zwarte veld, de bal (net voor tijd) langs de paal te zien verdwijnen. Voor de wedstrijd had voorzitter Melchers zich tot spelers en publiek gewend, om wijlen de heer Gupffert te herdenken. Zijn verzoek om één minuut stilte was niet tevergeefs, men kon een speld horen vallen. C. E. DE V. AJAX 2—VOLENDAM 2 6—1. Tweede Kerstdag naar de zo langzamerhand beroemd gewor den Volendamse voetballers gekeken. Gezien de verhalen in de pers beslist een tegenvaller. Onze mensen hadden er een heel zacht „palinkje" aan en de zes gaten in het Volendamse net, nóg een slechte besomming. Maar al te dikwijls wisten de wijd- broeken niet waar nu het „kastje of de muur stonden" en de Feldmannen, Seelen, Broketa en Van der Linde, dachten er niet over ze wegwijs te maken. Integendeel, zij profiteerden er gretig van en zes knapen een paar boven de maat verdwe nen in de Volendamse fuik. Het festijn werd bijgewoond door ca. 2000 bezoekers, die voor hun paar kwartjes wel aan hun trek gekomen zijn. Voor onze reserves een stimulans op dezelf de voet voort te gaan, want, laten we wel zijn, penningmeester Dukker is een zuinig man, die graag goede waar voor de uit te geven dubbeltjes nou ja, dubbeltjes! ziet. Rest ons van de match nog te vertellen dat invaller-doelman Meester, het weinig werk waarvoor hij kwam te staan prima opknapte, Bob Haarms, de allrounder, nu als rechtsback, voor de Volendammers een al heel moeilijk te nemen hindernis was en de halflinie, bestaande uit W. Jesse (amateur), Koning en Hilster, de oranjehemden maar bitter weinig gelegenheid gaf in hun spel te komen. Van Wim Jesse kan onze club o.i. nog Bozo Broketa veel plezier beleven. En de voorhoede? Loek den Edel, scoorde éénmaal, waarmede voor hem de zaak bekeken was. Het bin- nentrio, Broketa, Seelen en Van der Linde, was zeer actief, hetgeen uit de score blijkt. Broketa, een zeer goed voetballer, maar beslist niet snel genoeg, zal nodig iets aan sprinten moe ten gaan doen. Het spel van Seelen kent u nu zo langzamerhand wel. Een watervlug mannetje, dat achter de onmogelijkste bal len aanjaagt en goed voor een paar doelpunten is. Van der Linde trad al enige malen in het eerste elftal op, om daarna weer geruisloos naar de achtergrond te verdwijnen. Die knaap komt terug, daar valt, gezien het spelletje, dat hij nu weggeeft, niet aan te twijfelen. En Donald Feldman? Een goed voet baller, maar ontstellend explosief, die met verstand en overleg veel meer kan bereiken. Bij broer Wim die als linksback een goede wedstrijd speelde maar een een poosje in de leer gaan. BROWN. Piet van der Kuil Ger van Mourik Wim Bleyenberg

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 14