Restaurant «De Kuil» Zaterdagavond 21 Maart a.s. naar Hotel KrasnapolskyH MIES BOUWMAN Ajax' Grote Televisie Show BOB SPAAK JAN CORDUWENER EN dat leest U in het „Ajax-Nieuws" van Februari a.s. 13 Kijk," wees mij het oudje, „in de hoek ziet u die slijpsteen staan, daarop sleep Sijmen altijd zijn sprint bij. Een vlijmscherpe sprint had die lieve jongen. Een belangrijk wapen, mijnheer." „Heeft u wel eens bijzondere dingen meegemaakt?" vroeg ik het vrouwtje. „Och, mijnheer, het hele leven van Sijmen Pelert is toch im mers bijzonder." „Ja maar," hield ik aan, „iets speciaals, iets ongebruikelijks bedoel ik." „Nou mijnheer, dan moet ik u vertellen van dat geval na die interlandwedstrijd tegen Argentinië. Als ik er weer aan denk, moet ik lachen. Zoals u weet is het gebruikelijk bij interlands, dat wie de bal na het eindsignaal te pakken krijgt, die mag 'm houden. De wedstrijd zelf was nogal saai verlopen. Pelert hield zich nogal op de achtergrond en tijdens de rust maakte iemand van het vijandelijke kamp daar een opmerking over. Blijkbaar had Pelert zich daar ietwat over geërgerd, want vlak na rust maakte hij vijf doelpunten achter elkaar, waarna hij weer dro merig over het veld ging lopen tot het eindsignaal. Toen stortte elk der spelers zich op de bal om zich het felbegeerde souvenir te veroveren. Och, de bal interesseerde Pelert nauwelijks, hij had er immers al zoveel, maar Pelert had op dat moment de bal en Pelert wenste zich te amuseren. Steeds als iemand de bal wilde grij pen, gaf hij hem een klein trapje en zo ging het over het veld. Pelert met de bal aan de voet, achtervolgd door 21 man plus scheidsrechter en de beide grensrechters. Een fascinerend ge zicht mijnheer, geen mens verliet de tribunes en luide werd hij aangemoedigd door vriend en vijand. Dit was fabelachtig, dit was Pelert op zijn best. Een uur lang dribbelend, pingelend, slui pend, sprintend, schijnbewegingen makend, grijpende handen ontwijkend, mede- en tegenspelers omspelend, behield hij de bal met een brede glimlach op het gelaat. „The greatest one-man show on earth" als toegift op een interland. Toen was er nog maar één achtervolger over. De overigen lagen naar adem te snakken of hadden moedeloos het veld ver laten, gehoond door het uitgelaten publiek. Dan wipt Pelert de Voor een goed diner of belegd broodje Rembrandtsplein 7 SaladesGnoquetten enz bal met lichte voetbeweging in de armen van de enig overgeble vene. Maar zelfs deze lichte schok was te veel voor de arme uitgeputte jongen. Met een gelukzalige glimlach sloot hij de armen om zijn trofee en stortte totaal in de vernieling ter aarde. Ovationeel toegejuicht door het nog voltallige publiek verliet Pelert vervolgens fris als een hoentje het veld. Onder de douche stond hij gewoontjes de journalisten te woord. Ach, een lieve eenvoudige jongen, die Sijmen." Ademloos stond ik te luisteren, dat was nog eens een voet baller. Uren zou ik kunnen luisteren naar verhalen uit het leven van Pelert, maar het oudje vond het genoeg en liet me uit. „Een andere keer mijnheer, als u wilt, we gaan nu de tent sluiten." Ik nam me heilig voor terug te komen om meer te horen van deze „fantastische" voetballer. CANARD. Hebt U al in Uw nieuwe zakagenda genoteerd: Ja? Prachtig I Want die avond moet U beslist vrij houden. Onze club heeft dan de aanvallige leeftijd van 59 jaar bereikt en dat gaan we vieren met Dat was Uw Ajax-leven Conférences zijn orkest speelt van 8-4 uur

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 13