11 den, te vertellen, dat Willy Schmidt, zijn comeback op bevre digende wijze vierde, Van Mourik weer op weg naar zijn oude vorm is, captain Ouderland een beste partij back vertolkte en Guus van Ham, de grote (kleine) man uit onze halflinie was. De andere kleine man, Ben Muller, een prima voetballer, maar soms o zo nonchalant, voor halftime zijn draai niet kon vinden. In de tweede helft lukte het hem beter, maar hij zal toch moe ten oefenen in het zuiver plaatsen van de bal, want daar man gelt bij hem nog het een en ander aan. Wim Anderiesen had aan Canjels een hele kluif, die, niettegenstaande de twee doel punten, door Wim volgens de regels van de „kluifkunst" werd opgepeuzeld. De voorhoede produceerde vijf goals, wat zullen we er nog van zeggen? Natuurlijk gezien de kansen, hadden het er meer kunnen zijn, maar wij waren dik tevreden en er komen nog enige clubs waar we een balletje mee te trappen hebben! BROWN. A.D.O.—AJAX 34. Brrr! Wat een transpiratie zonder inspiratie op het bankje langs het veld. Na 10 minuten 20 in ons voordeel, terwijl het schrik niet 50 had kunnen en moeten zijn en in de rust met 32 achter. Wim startte met een nonchalante boogbal over de keeper en naast de goal. De verdediging van de rood-groenen speelde voortdurend op buitenspel en had bij tijd en wijle, mede door goed spel van ons, meer weg van een vergiet dan van betaalde voetballers, zodat vrij gemakkelijk door Pietje en Jan Snoeks een verdiende voorsprong werd verkregen. Na deze doelpunten werd het in het veld steeds verwarder en vreemder; een voorzet van Pietje werd keihard in eigen doel geschoten door de stopper, maar Wim BI. stond buitenspel(?), Pietje alleen op de goal af, onderuitgewerkt, niets aan de hand, het was n.l. een zgn. poging om de bal te spelen(?). Het aantal buitenspelgevallen was legio, terecht en ten onrechte, Wil Schmidt slaagde er zelfs in buitenspel te staan op zijn eigen speelhelft(?). Buitenspel is en blijft moeilijk. Voor het publiek in doorsnee ondoorgrondelijk hangt meestal af van de club kleur maar eerlijkheidshalve moet ik bekennen, dat ook mijn kennis van de spelregels onvoldoende bleek te zijn, zowel op het gebied van buitenspel als op het gebied van het pogen om de bal te spelen. Van de ontstane verwarring profiteerde A.D.O. ten volle en de uitstekend spelende voorhoede scoorde door middel van Schuurman drie doelpunten, waarvan in het bijzonder de laat ste twee van prima kwaliteit waren. De rust kwam met een gevoel van onbehagen. Het verwerken van de achterstand was moeilijk, men was geprikkeld met of zonder reden, maar de cadans was er uit. Aanvankelijk zag het er na de thee uit dat de achterstand groter zou worden, maar A.D.O. kon haar meerderheid niet in doelpunten uitdrukken. Geleidelijk kregen wij meer vat op het spel in het bijzonder onze half spelers en steeg de ster van Wim in de voorhoede. Hij werkte als een paard, smaakte het genoegen de gelijkmaker te scoren en had door een uit stekend genomen vrije trap een grote hand in het winnende doelpunt door Pietje. Een zware maar verdiende overwinning. Aan de Hagenaars de tipstop met op buitenspel-spelen en laat die zgn. pogingen om de bal te spelen achterwege. ST. AJAX—A.D.O. 3—3. U zult waarschijnlijk, evenals ondergetekende, op Zondag 28 December wel naar ons Stadion zijn gegaan in de vaste overtuiging dat ons eerste elftal, na de sensationele wedstrijd in Den Haag tegen de Zuiderparkbewoners, n.l. van 02 naar 32 en tenslotte 34, de volle buit zeker zou binnenhalen. Het is evenwel anders gelopen en wij moesten met een gelijk spel genoegen nemen. Het is een wedstrijd geworden waar de onrust overheerste. Van meet af aan zetten de Hagenaars de buitenspel val open, waar onze voorhoede dikwijls, naar mijn smaak zelfs te veel, inliep. Er is niets moeilijker voor een scheidsrechter en zijn secondanten om daar vlekkeloos onder uit te komen, d.w.z. dat elke beslissing juist is. Spelers en scheidsrechter worden steeds onrustiger en het publiek waar deert één en ander maar matig. Onherroepelijk komen er momenten, dat de scheidsrechter de op buitenspel-spelende ploeg teleur moet stellen, niet voor buitenspel fluit en een kans, de eerste de beste, benutte v. d. Kuil, die enkele Hage naars zijn hielen liet zien en de keeper kansloos passeerde. Piet zou nog een paar maal in deze droompositie komen maar faalde toen in de afwerking. Diverse malen kon de A.D.O.-verdediging slechts redding brengen door een doorgebroken speler onderuit te werken. Scheidsrechter Van Leeuwen liet dit niet ongestraft, maar naar onze smaak betoonde hij tegenover één der halfspelers, die hij diverse keren met opgeheven vinger tegemoet kwam, te veel consideratie. Het publiek meende na afloop deze spelers met geloei uitge leide te moeten doen en wij mogen slechts hopen dat zulks op (Vervolg op pag. 1 4) Jan Snoeks Wim Anderiesen Guus van Ham

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 11