10 voortgekomen uit een vrije trap tegen Haarms Bobbie werd n.b. door de linksbuiten achteruitgetrokken werd de score op 41 in ons nadeel gebracht, met welke stand het einde kwam, geflatteerd maar uiteraard zonder twijfel verdiend. Dat de neutrale grensrechters opvielen door een objectieve waarneming, zou ik niet gaarne durven beweren. Waarom geen vaste koppels? Medewerkers: v. Drecht, v. Mourik, Anderiesen, Ouderland, Haarms, v. Ham, v. d. Kuil, Fransz, Bleyenberg, Snoeks en Seelen. Haarms verving Muller en een kwartier voor de rust kwam Broketa in het veld voor de geblesseerde Van Mourik. RAPID—AJAX 4—1. Reeds in de eerste aanval de beste werd Wim Bleyenberg door stopper Smeets op vrij grove wijze de grond ingeboord en deze stopper waarom in 's hemelsnaam zou nadien nog diverse malen in herhalingen treden. Jammer! Na deze vlot uitgevoerde poging tot intimidatie trok Rapid, mede dank zij het windvoordeel, met zeer goed uitgevoerde combinaties ten aanval. Een goede techniek en een uitstekend gevoel voor positiespel waren de peilers, waarop de Heerlena ren steunden en nolens volens speelde het spel zich in hoofd zaak op onze helft af. Een goed opgezette combinatie langs onze rechter-verdediging bezorgde ons reeds na 5 minuten een achterstand. Tegen dit frisse goed sluitende spel een vrijwel volkomen juist aansluiten van de linies onderling kwamen de onvolkomenheden bij ons steeds scherper aan het licht. Onze achterhoede kon de moed niet opbrengen het initiatief over te nemen, de halfspelers durfden geen risico te nemen en de binnenspelers hingen als het ware in het luchtledige, tezamen factoren, die maakten dat Rapid zich op het midden veld naar hartelust kon uitleven. Dat Schafrath, in deze vorm zonder twijfel een van de beste halfspelers op de Nederlandse voetbalvelden, twee doelpunten kon scoren, stemde derhalve niet tot verbazing. Ondanks een duidelijke, in de rust gegeven, opdracht tot aanvallen ten koste van alles, bleef het juiste inzicht zoek. Zelfs nadat Wim. BI. ons enige doelpunt wist aan te tekenen bezondigde men zich nog steeds aan een te grote angst voor de tegenpartij. Eerst na ca. een kwartier werd de goede geest over de jongens vaardig, maar helaas werden de zich voordoende kansen Pietje 2 x en Broketa lx jammerlijk gemist. Het vuurtje doofde en Rapid nam geleidelijk de touwtjes weer in handen en dank zij een duidelijk buitenspel-doelpunt, AJAX—N.A.C. In „Rood-Wit Thuis", schreef de heer Hoven; „N.A.C. be hoort tot de oudere generatie clubs, die al vele malen met Ajax om de overwinning streed." Verder gaf hij dan een korte blik in het verleden om te eindigen met de opmerking, dat het goede en prettige wedstrijden waren, toen beiden nog de ama- teurstatus hadden en er geen enkele reden was, andere ver wachtingen te koesteren. Persoonlijk hebben we die matches in de „goede oude tijd" ook meegemaakt en leeft bij ons nog de herinnering aan stevige partijtjes, die er écht niet om logen. Ook deze match was er een, waarbij de „Bodycheck" beslist niet buitenspel stond. Vriend Bleyenberg kan er van meepraten en dat dit bonk graniet altijd zo onverstoorbaar rustig blijft, is ons een raad sel, maar maakt hem tot een, zoals de Engelsen het veelbete kenend zeggen „good sport", maar dan ook tot een very good sport. Dat Wim bovendien nog tot de topscorers van de ere divisie behoort (11 doelpunten) is -- bezien in het licht van het hierboven aangehaalde een prestatie, die er zijn mag. Tegen N.A.C. scoorde hij er twee en als het hem even had mee gezeten, waren het er nog een paar geweest. Het zat onze aanvalsleider niet mee, maar het zal hem toch een voldoening zijn geweest, dat de goals, die Van der Kuil, Snoeks en Fransz scoorden, ook het stempel Bleyenberg droe gen. N.A.C. scoorde, zoals bekend, tweemaal tegen. Beide malen door scherpschutter Canjels en beide doelpunten door slippers van doelman Hoogerman, die de al na vijf minuten spelen ge blesseerd geraakte Van Drecht, moest vervangen. Nu is midden in het spel iemand vervangen nooit leuk en voor een doelman helemaal niet, zodat we deze „slips" rustig met de bekende mantel kunnen bedekken. U hebt natuurlijk de verslagen van deze match gelezen, dus u schenkt ons dat karwei wel, zodat we kunnen volstaan met de clubmakkers, die elders vertoef- Jan van Drecht Ben Muller Willy Schmidt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1959 | | pagina 10