Some senses and some nonsenses 8 'pen bewijze, dat we in een razend tempo aan het oud worden zijn, verleden week het huwelijk van Pim Volkers mee gemaakt. De geboorte van Pim als zoon van ons aller Wim en Rietje staat mij nog als de dag van gisteren voor de geest. Ik ben toen zelfs zover gegaan om een gedicht te maken op deze telg van een beroemd Vader, een gedicht waarin ik toen de toespeling maakte of Pim ook een groot Ajax-speler ging worden. Jammer ge noeg is dat niet gelukt maar verder geloof ik wel, dat Pim in al zijn voornemens geslaagd is, met als voorlopige sluitstuk van zijn jeugdperiode een ge lukkig Huwelijk. Pim, namens heel Ajax wens ik jouw en je jon ge vrouw al het goede in het zojuist gestarte nieu we tijdperk. Jammer alleen, dat het mij zo ruw herinnerd heeft aan mijn niet tegen te houden „oud worden". Wie weet hoe spoedig ik nu weer een gedichtje moet maken op jouw zoon. jy^et het eerste elftal blijft het nog steeds vriezen en dooien, van D.O.S. in een prima wedstrijd verloren, van N.O.A.D. na matig spel gewonnen en tegen Rapid een zware nederlaag in een wedstrijd waarin alles mogelijk was, en waarbij alles wat tegen kon zitten ook inderdaad tegen zat. Ove rigens verdiende Rapid de overwinning volkomen. Momenteel zit het ons niet mee, was er vroeger misschien wel eens sprake van „gelukkig Ajax", thans zou men rustig kunnen zeggen „pech Ajax". Jammer genoeg ziet men in beide gevallen de zaken dan niet zuiver meer, en dat brengt onnodig onrust in het elftal. Ik zou alle Ajacieden dan ook toe willen roe pen, zie de zaken rustig zo als ze zijn, ons elftal verricht op het moment geen top-prestaties, maar geloof mij, onze jongens komen terug, de helft van het seizoen ligt ongeveer achter ons, en ik geloof zeker, dat wij het zwaarste gedeelte gehad heb ben. De clubs onderling maken elkaar af, en een paar achtereenvolgende successen, zijn reeds vol doende om ons stevig in de bovenste helft te bren gen. Heus, het zit er best in, laten wij onze jongens steunen, een zeker enthousiasme vanaf de tribune is altijd nog een goede ondersteuning van de spe lers. Wat vroeger mogelijk was, kan nu ook. TQen prettige Zaterdagmiddag meegemaakt met Sinterklaas temidden van onze Ajax-jeugd. Ik wil dit gaarne even memoreren, omdat ik niet ge loof, dat er iemand van onze clubblad-redactie aanwezig was, en dat het toch voor de toekomst wel vastgelegd dient te worden, dat die brave Sint er toch nog best uitziet, terwijl zijn zwarte knecht opviel door een paar uitgesproken voetbalkuiten. Ook nog de goed Heilig man en nu liefst met 2 knechten, op clubavond mogen aanschouwen, maar leek mij dit toch een andere Sint, ik vond hem niet zo ernstig. jpoeiael niet van plan zijnde aanmerkingen op de wedstrijdleiding te maken, lijkt mij de instel ling van neutrale grensrechters geen onverdeeld succes. Ter vermijding van te grote onkosten ko men deze officials meestal uit de buurt van de thuisclub, waardoor ze, hoewel strikt eerlijk zijn de, niet graag fouten tegen deze thuisclub maken. Voeg daarbij, dat hun opvattingen door de scheids rechter veel hoger aangeslagen worden als vroe ger bij de zgn. club grensrechters en de kans op onjuiste beslissingen is volop aanwezig. JAMES. Actie-foto van Wim Bleyenberg in de wedstrijd tegen N.O.A.D. Attentie Grote collectie Tropical-costuums met 2e pantalon v.a. j 108- Iedere Sportsman gaat voor betere kleding naar U komt altijd bij ons terug Alléén: Weteringschans 181, Telefoon 39807

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 8