Vrolijk Kerstfeest Voorspoedig 1959 7 Het bestuur der A.F.C. „AJAX", wenst leden, donateurs, adverteerders, bondsbestuur en bestuursleden van zusterverenigingen een en een Buiten een nederlaag van ons eerste elftal tegen D.O.S., waar u van bevoegde zijde meer over kunt lezen, was de laatste No vemberdag voor onze lagere elftallen zeer gunstig. Ajax 2 klopte Vitesse 2 met 63 en herstelde zich enigszins na enkele teleurstellende resultaten. De 6 was prima, de 3 m.i. te veel. Het derde en vierde elftal, beide behorende tot het leidende peloton, behaalden de volle buit. R.C.H. 3 moest met 13 in ons derde eltfal de meerdere erkennen en het nog steeds onge slagen vierde elftal speelde tegen 't Gooi 3 gelijk. De jongens van laatstgenoemd elftal spelen steeds onder hoge (verhoog de druk om het ongeslagen record te handhaven, waardoor de spelkwaliteit, vergeleken bij de eerste wedstrijden, iets minder is geworden. Een 32 overwinning van het vijfde en twee ruime zege pralen van ons zesde en zevende, n.l. 61 en 41 tonen ruim voldoende aan, dat zij de kansen voor een hoge of de hoogste plaats fel willen verdedigen. Na de prachtige beschouwingen door radio en pers over de wedstrijd D.O.S.Ajax, waar door twee elftallen werkelijk ere divisie-voetbal op de grasmat werd gedemonstreerd, ging ik met zeer veel optimisme op 7 December naar ons veld om Ajax N.O.A.D. te zien. Het werd een grote teleurstelling voor mij en voor velen van het publiek. Anderiessen werd het mikpunt en moest vele malen wanneer hij de bal op onze doelman terug speelde een minder prettig boe-geroep incasseren. De zon kan niet altijd schijnen en het werd een saaie wed strijd. De Tilburgers, dragers van de rode lantaarn, speelden technisch en tactisch absoluut niet slecht, hadden in hun voor hoede vanaf de linksbuiten tot en met de rechtsbinnen een knap stelletje spelers, maar buiten enkele moeilijke ballen die op het heiligdom van onze doelman gericht waren, zat er geen goal in. Bij ons wilde het niet al te best vlotten, Bleijenberg scoorde beide goals en met wat meer accuratesse had onze middenvoor zich in de nabije omgeving van de beste schutters der eredivisie kunnen plaatsen. Verder alles maar gauw vergeten. Ajax 3 liet er geen gras over groeien, had het genoegen om een voorwedstrijd binnen de muren van ons Stadion tegen H.R.C. 3 te mogen spelen en de jongens uit Den Helder moesten een 30 nederlaag incasseren. Crescendo is de leuze van ons eerste amateur team. D.O.S. 3 heeft op eigen veld geen kans gezien om het onge slagen record van ons vierde te torpederen en het gelijke spel 11, tegen het derde elftal van de landskampioenen, is te allen tijde toch een prima prestatie, ondanks dat het niet bepaald mee zat. De lagere elftallen, spelende in de A.V.B., deden het ook lang niet gek. Het vijfde won op de Wandelweg van A.F.C. 4 met 12. Ajax 6 en A.S.V.A. 2 namen gezamenlijk 10 maal midden- uit, n.l. twee keer bij de start der speelhelften en acht maal door gemaakte doelpunten. Heeft u de uitslag al uitgerekend? Zo niet, eventueel te ingewikkeld voor u Het werd 44. J.H.K. 3 en Ajax 7 halveerden bovenstaande uitslag en aan het Jollenpad gingen de spelers met een gelijk spel 22 naar huis en welk elftal misschien het recht had om als overwinnaar naar huis te gaan, hoort u misschien van Jee de Wee. ENSCHEDE—AJAX 1—1. De „zwart-witten" opereerden aanvankelyk sterk verdedi gend en maakten daarbij dankbaar gebruik van de buitenspel- val, waarin wij, in het bijzonder Wim Bleijenberg, telkens zonder twijfel te veel verschalkt werden. In hoeverre deze verdedigende speelwijze werd opgedrongen of vrijwillig aanvaard, liet zich niet ten volle beoordelen, maar een feit was dat ons elftal direct in de aanval ging en dat de eerste aanval op onze goal pas na 22% minuut spelen plaats vond. Er ontstonden geleidelijk kansen, die, eerlijk gezegd, niet gemist hadden mogen worden, maar aan de andere kant waren wij met het spel der onzen ten volle tevreden. Na een onbegrij pelijke misser van Abe in feite de enige kans van Enschede ging de rust toch nog in met een 10 voorsprong voor ons, dank zij een kopbal van Wim Feldmann, die de bal bij het kop pen te veel drukte en van de grond sprong de bal tot grote ver rassing van Schaap en v. d. Wint tussen hen door en pardoes in de goalgeen mooi doelpunt, maar het telde en was meer dan verdiend. Na de rust was van een meerderheid van ons geen sprake meer. Zonder echter vrijwillig in de verdediging te gaan, kwa men de zwartbaadjes langzaam maar zeker in de meerderheid, zonder zich nochtans kansen te kunnen scheppen. Na een onbe grijpelijke misser van onze linksbuiten, hij werd vermoedelijk verrast door de snelheid van de voorzet van Jan Fransz, slaagde Enschede er in de stand gelijk te maken en het scheelde maar een haartje of wij hadden nog aan het verkeerde eindje ge trokken. Al met al een uitermate prettige wedstrijd tegen een zeer sportief spelende tegenstander met een uitslag, die gezien de kansen enigszins teleur stelde, maar desondanks toch tot te vredenheid stemde. Tot de uitblinkers, in het bijzonder na de rust, behoorde, zonder de anderen ook maar iets tekort te doen, Bennie Muller; het was voortreffelijk, Ben. Medewerkers: v. Drecht, v. Mourik, Anderiessen, Ouderland, Van Ham, Muller, v. d. Kuil, Fransz, Bleijenberg, Snoeks en W. Feldmann. St.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 7