6 16 November was geen slechte dag voor onze elftallen. Het eerste kwam met een gelijk spel uit Enschede terug en de heer Keizer vertelt u hier meer over. Aangemoedigd door de goede resultaten van Ajax 2 ben ik naar ons stadion gegaan om onze jongens tegen Go Ahead 2 te zien spelen. Ik heb het wel zeer slecht getroffen, het was een miserabele wedstrijd, waarin het grootste aantal spelers ver onder de maat bleef, Seelen heel hard werkte en de Deventenaren een goede indruk maakten en het 22 gelijke spel ruim verdienden. Ajax 3 runner up had aan de Jan van Galenstraat niet de minste moeite om V.V.A. 2 er onder te houden en de 04 eind stand laat aan duidelijkheid niets te wensen over. W.F.C. 2, D.W.V. 2 en Blauw Wit 3 zijn hier de mede-candidaten. Ajax 4 klopte het derde elftal van de nieuwe combinatie D.W.S.-Amsterdam en ook hier was het resultaat 40. Onze tegenstanders gaven prima partij, maar waren niet productief. Verwoede pogingen om in het laatste kwartier de stand een ander aanzien te geven, strandden op onze hechte verdediging. Dat er verschil in kracht moet bestaan tussen de drager van de rode lantaarn en de leider van de afdeling liet ons 5e elftal in Amstelveen tegen N.F.C. 3 duidelijk uitkomen. Tegenover 4 Ajax-doelpunten maakte N.F.C. één goal. Het was voor ons 6e elftal geen schande om van de koploper Wilskracht-S.N.L. 2 te verliezen en de 03 nederlaag was absoluut niet beschamend. Gevaar voor een onderste plaats is niet aanwezig, daar Meteoor 4 met 0 punten uit 10 wedstrijden onderaan staat. 23 November was de grote strijd AjaxBlauw Wit. Zowel de belangstelling als de sfeer die deze plaatselijke ontmoetingen, door aanmoedigingen van een enthousiast publiek, vroeger brachten, viel enigszins tegen. Vanaf de aftrap direct een Ajax-aanval, maar Snoeks zocht het doel te hoog. Blauw Wit bouwde vanuit de verdediging en kele goede aanvallen op, maar veel gevaarlijke momenten deden zich niet voor. De enige sensatie die zich in het eerste kwartier voordeed, was een onmiddellijk in de doelmond geretourneerde bal, na een uittrap van onze doelman door v. d. Klink. Jammer dat deze faire sympathieke speler in de eerste helft door een armblessure uit moest vallen. Van deze plaats een spoedig en algeheel herstel toegewenst. Blauw Wit bleef aanvallen met dicht aansluitende half- en backlinie, onze verdediging wist deze stormlopen in de kiem te smoren, bouwde enkele goede aanvallen op, maar in de opgezette buitenspelval liepen onze spelers gretig in. Bij een zeer snelle aanval over onze rechter vleugel, maakte een der Blauw Wit-spelers free kick, v. d. Kuil bleef in het bezit van de bal en onze rechtsbuiten had liever doorgespeeld. Uit de goed genomen vrije schop maakte Bleijenberg met een prima kopbal 10. De kanthalfs van de Stadionbewoners trok ken ver mee naar voren, er kwam ruimte voor onze voorhoede en de actieve, goed spelende Seelen kreeg de gelegenheid om er uit een onmogelijke hoek toch nog 20 van te maken. Het derde doelpunt liet niet lang op zich wachten, een schot van v. d. Kuil verdween via het been van een Blauwwitter onhoudbaar in het doel. Een vierde doelpunt, m.i. glaszuiver, kon in de ogen van scheidsrechter Martens geen genade vinden. Blauw Wit, Blauw Wit, de club waar pit in zit, is een van de regels van het clublied van onze vrienden uit het Olympisch Stadion. Vanaf de eerste minuut na de hervatting begonnen zij aan een offensief, dat voorlopig tot enkele corners beperkt bleef en een paar harde schoten, die naast gingen. Van der Berg maakte het eerste doelpunt, Engelander wilde daar met lange afstandschoten een tweede aan toe voegen, maar voor het tweede tegenpunt door Mul gescoord werd, hadden wij met een schitterende kopbal van Seelen, die via de lat overging, ons vierde doelpunt kunnen scoren, waarmede het Blauw Wit-vuur waarschijnlijk wel gedoofd zou zijn. Met een 32 stand bleef alles echter nog mogelijk en een 33 stand leek niet tot de onmogelijkheden. Van der Kuil, op de linker vleugel beland, dacht er in combinatie met Snoeks anders over. Hij bediende Snoeks met een trekbal „uit het boekje" en het hierop volgende harde schot liet de jeugdige doelman passeren, 42. Blauw Wit zag er geen brood meer in en met ongewijzigde stand kwam het einde. Ons 2e elftal, gehandicapt door een steeds gewijzigde combi natie in verband met reserves voor ons eerste elftal, deed het in Haarlem tegen R.C.H. 2 niet best. Een 31 achterstand bij de rust bleef tot het einde ongewijzigd en veel enthousiasme kon leider Keizer over deze wedstrijd niet opbrengen. Ajax 3 maakte met het tweede elftal van Spartaan, vertoe vende in de onderste regionen, korte metten en met een 50 overwinning bleef de candidatuur voor de titel gehandhaafd. Ajax 4 omzeilde een moeilijke klip door op het Mosveld Vole wijckers 3 met 31 te kloppen. Het is nogal een rumoerige wedstrijd geweest, enkele bezoekers waren niet al te zuinig met minder prettige opmerkingen. Bij Volewijckers werd ,een speler naar de kleedkamer verwezen en één onzer spelers (van de kalme generatie) kreeg een waarschuwing. Het heeft er duchtig gespannen, bij de 21 stand kreeg Volewijckers een penalty toegewezen, onze doelman stompte de bal uit de goal en voor de ten tweede male aan de andere kant van het doel ingeschoten bal, kende onze keeper ook geen genade. Knap werk. Een kort hierna door ons gescoord derde doelpunt bracht de zege. Ajax 5 kwam in een doelpuntenrijke wedstrijd tegen A.S.V.- Arsenal 2 één doelpunt te kort voor een gelijk spel. Onze voor hoede kwam met vier doelpunten haar plicht volledig na. De verdediging zal waarschijnlijk met 5 tegenpunten niet in haar beste vorm zijn geweest. Bij Meteoor 4 tegen Ajax 6 was de uitslag precies andersom, n.l. 54 voor Ajax. Ook hier stelde onze voorhoede niet teleur en vind ik vier tegenpunten tegen de onderste van de afdeling rijkelijk veel. Ajax 7 won op eigen veld met 41 van Olympus 2 en ik ver moed dat J. de-Wit wel in de pen zal klimmen om u de finesses te vertellen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 6