23 (Vervolg van pagina 19) rondom de JEECkD de B2 is al bijna kampioen. Dat laten jullie er toch niet bij zit ten Juniores B2. Ja, dit elftal stevent linea recta op de ere-titel af. Na een éclatante zege op Blauw-Wit (61) waarbij Strijks zeer goed op dreef was en Peter Brans opviel door zijn fraaie voorzetten, „namen" René Gouw c.s. de Spartaan met 92, waarop 7 December j.l. een bezoek moest worden gebracht bij A.F.C. 1. De heer Gischler hierover: „We wisten dat dit geen zacht eitje was. Over het algemeen was A.F.C. physiek iets sterker. Hoewel wij veel in de aanval waren was er toch een A.F.C.'er voor nodig, om ons, door een bal van richting te veranderen, aan de leiding te helpen. Met kunst en vliegwerk en het nodige geluk kon onze verdediging daarna een sterk aanvallende tegen partij bedwingen. Totdat Muller in het beruchte gebied „hands" maakte en uit de strafschop, goed genomen, de stand op 11 werd gebracht. Na de rust hebben de onzen prima gespeeld. Muller, eerst nog wat onder de indruk van zijn fout in de eerste helft, gaf een prima verdedigende partij ten beste. Jammer alleen dat, als hij de bal heeft, hij het zonde vindt deze weer af te geven. In het algemeen wordt er nog te veel getreuzeld. Snel doorgcvei jon gens. Zo ontstond toch o.a. ook ons tweede doelpunt. Uiteindelijk wonnen we met 31 deze goede en faire wed strijd. Ons compliment nog aan Bruyne voor z'n onvermoeibaar zwoegen. Juniores B3. Voigt en zijn jongens hadden thuis tegen Rapidi- tas een klinkende 6O-zege geboekt. Maar in Weesp kregen zij geen voet aan de grond. Met een 7O-nederlaag kon de trein weer worden opgezocht. Dat was niet lekker, mannen. De week daarop ging het weer wat beter. J.O.S. 2 werd met 30 terug gewezen. Laten we in het Nieuwe jaar slechts goede resultaten kunnen vermelden. Ger Splinter, kogelde onze rechtsbuiten keihard tegen de keeper aan, waarna hij de terugspringende bal ineens onhoudbaar in- kogelde. Een „beauty-goal". Prachtig, Eddie! Het einde kwam met 51. Zeeburgia 4Ajax 5 23 Ajax 5Watergraafsmeer 4 82 Ajax 5—V.V.A. 4 4—0 Juniores B6. In een niet beste wedstrijd tegen D.J.K. 3 moes ten de punten worden gedeeld (22). Tegen Zeeburgia uit ging het beter (51 winnen). Bennie Hazewindus was hier scherp schutter (3 goals) en had pech met 3 schoten tegen de paal. Pim de Haan en De Leur scoorden de rest. Verder een goede wedstrijd van Leo Happe en Rob Bonnet. Spannend was de strijd tegen De Spartaan uit, om de boven ste plaats. Een echte zenuwen-wedstrijd waarbij Ajax het eerst zichzelf hervond. Ben Hazewindus en Bert Gerritsen scoorden voor de rust. Na de thee de roodbroeken sterk in de aanval, doch slecht en weinig afgeven maakten dat onze verdediging de baas bleef. Zeven minuten vóór tijd kwam het verdiende tegen- punt uit een vrije trap. Toen kon er nog van alles gebeuren, maar beide partijen waren uitgespeeld. Een zwaar bevochten 21-zege dus. Proficiat, jongens. T.D.W. 2'Ajax 6 0—7! En hierbij zouden we het dan voor 1958 willen laten. Blikken we nog even snel terug, wel dan is er o.i. zeker reden tot tevredenheid. Zoals wij dat haast gewoon zijn bracht ook de competitie 1957/'58 weer de nodige kampioenen. Bij deelname aan diverse tournooien werd in het algemeen een zeer behoorlijk figuur geslagen. Een hoogtepunt voor de juniores Al was daar bij zeker de eerste prijs in het sterk bezette Blauw-Wit-tournooi, toen inde finale maar eventjes het jeugd (prof) team van West- Bromwich Albion werd geklopt. De Bl-juniores leverden de knappe prestatie het zware ,,Los-beker"-tournooi bij De Spar taan te winnen. Ons eigen Insulinde-Cup-tournooi met deelname van Chelsea, Fortuna-Dusseldorf, Schalke '04, Enschede, A.D.O., D.W.S. en Blauw-Wit, was wederom succesvol. Goede sport, goede belang stelling en geen enkele wanklank. Een goed figuur sloeg Ajax ook in het internationale juniores- tournooi te Gent (jeugdspelers tot 21 jaar), waar we van 10 clubs als vijfde eindigden. Reeds eerder hebben we de komst gemeld van de heer J. Veen als opvolger van oefenmeester Ger Stroker. Wij betrapten er onszelf thans op nimmer enig woord te hebben gewijd aan de heren Fischer en Jelles, die als voetbal-, resp. conditie-trainers mede in de verzorging der amateur- en jeugdelftallen zijn be trokken. Intussen natuurlijk reeds volkomen „ingeburgerd" zijn de willen we (met verontschuldiging voor onze nalatigheid toch alsnog het woord „welkom" tot hen richten. Zoals wij ook de heren Knijn en Ziegeler, die uit de jeugd-commissie traden, nog zeer hartelijk dank willen zeggen voor het vele en goede werk ten opzichte van de Ajax-jeugd. Hun plaatsen werden ingeno men door de heren Th. Wijting en J. C. van Dijk, die wij hier, zij het dan wat laat, dank willen brengen voor hun bereidwillig heid medewerking aan het jeugdwerk te willen verlenen. Vrienden, tot zover. Verwijt u ons onvolledigheid, we zullen het zeker niet betwisten, doch bedenkt, het was zo voor de vuist weg, slechts een greep „uren-dagen-maanden" van 1958, zo'n even omkijken op de drempel alvorens de deur definitief sluit. Juniores B4. In een verslag over de wedstrijd tegen Rivalen BI vinden we: „Wat hebben deze Ajax-jongens hartverwarmend gewerkt tegen het physiek overmachtige Rivalen." Gelijke op merkingen ontvingen wij ook van de heren Schuuring, Wijting en Gischler, die allen weliswaar even zoveel nederlagen aan schouwden doch, respect hadden voor hun harde werken en de pogingen goed voetbal te spelen." Wel jongens, laat dit jullie tot steun zijn en hou vol. Juniores B5. Dit elftal gaat nog steeds ongeslagen aan de kop. Hulde. Over de ontmoeting tegen Blauw-Wit B5 schrijft de heer v. Ens: „De wedstrijd der strafschoppen. Driemaal moest penal ty-specialist Adri van Eijden naar voren komen en driemaal was het raak. In onze voorhoede leverde vooral Eddie Fokke goed werk. Na de rust, na prachtig voorbereidend werk van Wij wensen u allen een prettige Kerst, een gezellige Oude jaarsavond en al het goede voor 1959. Moge aller inspanning in het Nieuwejaar weer vruchten afwerpen. T. M.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 23