AANDACHT GAARNE EVEN UW 22 0 0 0 0 Grepen uit de Bestuursvergaderingen Nov./Dec. 1958 D.F.C., Dordrecht, zegt dank voor betoonde belangstelling i.v.m. 75-jarig bestaan. H.D.V.S., Schiedam, verzoekt deelname aan een door haar te houden Jeugdtournooi. Kunnen nog geen decisie nemen. Aan gehouden. Allen Weerbaar, Bussum, vraagt toegang met eerste adspi- ranten-elftal bij wedstrijd Ajax 1. Accoord. Aanvraag ontvangen van Vasas (ex-tegenstander Europa Cup) om hier een wedstrijd te komen spelen. In verband over laden programma feestdagen Vasas wilde einde December naar Nederland komen afgewezen. De heer Van Tuyll, ex-leider Honkbal etc., wederom tot Ajax- gelederen toegetreden. De heer J. H. Verburgt zal i.v.m. 50-jarig lidmaatschap Ajax, gouden speld worden uitgereikt. Is inmiddels geschied. Ook de heren K. v. d. Lee en J. Hemmen, die enige tijd geleden deze mijlpaal reeds hadden bereikt, zullen een „50-jarigen"- speld ontvangen. Verzoek Go Ahead, Deventer, om haar lid (ex-Ajacied) J. Butter, aan Ajax-training te laten deelnemen. Accoord. Reclame-afdeling. Voorzitter weer onderhoud gehad met ,,Turmac". Hoort u t.z.t. nader van. Militair-voetbal. Spelers Hogerman, Swart en Muller met militair elftal naar Portugal. In verband met deze reis door Ajax verzekering afgesloten. Nieuwe leden. Om gevoel „kater in vreemd pakhuis" bij nieuwe leden weg te nemen, zal voortaan commissie Amateur Voetbal in samenwerking met Elftalcommissie A.V. „new- comers" bij overige amateurs introduceren. Leiding de heer Th. Muller. Deuren trainingszaal. Weer piekfijn in orde. Eigen personeel (Henk) en dus weinig kosten. Verwarming stadion. Voor in vorig clubblad gesignaleerde narigheid oplossing gevonden. Wel niet ideaal, maar advies Ter rein Commissie bespaarde club een uitgave van meer dan een mille. De heer Tj. de Munnik dringt in uitgebreid schrijven aan op handhaving van traditioneel Kerstdiner. Tot onze spijt dit jaar niet mogelijk. Te kostbare geschiedenis. Meer dan 3000,en dat momenteel niet verantwoord. Suggesties uit vergadering: begin volgend jaar iets in eigen home te organiseren. Wait and see! De heren Timman (F.C.) en Sebus (T.C.) ter vergadering in verband verbouwing hoekhuisje (Diemenzijde). Door beide heren binnengekomen offertes bestudeerd en bestuur van ad vies gediend. Besloten tot verbouwing uiteraard binnenshuis over te gaan. Honkbal-Commissie. De honkballers kwamen bijeen en kozen als leiders de heren Bremer (voorzitter), Niepoth (secretaris), Hordijk, Prins en Van Tuyll. Succes, mannen. De heren Niepoth en Martin Bremer ter vergadering. De heer Bremer, als voorzitter van de Honkbal-afdeling, het woord ge voerd en vele wensen van honkballers naar voren gebracht. Honkbal-afdeling bij ons voortaan geen stiefkind meer en alle medewerking van bestuur. Wedstrijden eerste team zullen op hoofdveld worden gespeeld. Spelers, die alleen baseball beoefenen, kunnen buitengewoon lid van onze club worden, samenwerking tussen afd. voetbal en honkbal zal door Amateur-Commissie worden bevorderd, etc. Advertenties clubblad. Na onderzoek gebleken, dat met be trekking tot de prijzen advertenties „Ajax-Nieuws", niet ge sproken kan worden „van rechte lijn". Besloten „lijn" recht te trekken. Schalke '04, Duitsland. Mogelijkheid bestaat om met deze Europa-Cup (per) een uit- en thuismatch te spelen. Zullen pro beren deze mogelijkheid te realiseren. Van K.N.V.B. (afd. Amsterdam) uitgebreid schrijven waarin uiteengezet hoe wedstrijd AmsterdamWenen tot stand kwam (in overleg met afgevaardigden Amsterdamse clubs welk feit bij (nieuw) Ajax-bestuur niet bekend was en specificatie gegeven van onkosten)waarvan kennis genomen en besloten, besluit vorige vergadering te handhaven, n.l. besluit niet over één nacht ijs bij verzoek om portie te staan als er een wat voor een wedstrijd ook aan de orde is. Tramverbinding Ajax-stadion. Die verbinding is populair ge zegd „pet". Zegge en schrijve één lijn. Voor vele liefhebbers een aanleiding om de wedstrijden van ons eerste via de krant tot zich te nemen. Zullen de directie Gem. Tram om onderhoud ver zoeken. (Is reeds geschied en voorzitter en ondergetekende naar Stadhouderskade). Het resultaat krijgt u van ons. Ajacieden in militaire dienst. Geen contributie zolang zij nog zonder goud of zilver lopen. Clubgenoot Wim Jesse, uitnodiging proefwedstrijd (ama teurs) terrein V.U.C. (Gefeliciteerd Wim.) K.N.V.B. (afd. Amsterdam) zond uitnodiging voor vertoning film Wereldkampioenschappen. De heer F. van Veen houdt lezing. Uitgenodigd zijn 5 cap tains (juniores A) en 1 leider. Van K.N.V.B. bericht, dat ons lid Van Loggem (3e elftal) van 25 November tot 25 December geschorst is wegens uitkomen in bedrijfsvoetbal. Een extra waarschuwing voor hen die bedrijfs voetbal willen bedrijven. J. Engelsma en B. Westra werden gekozen voor de selectie groep jeugdelftallen. Onze felicitaties, boys. Uitnodiging voor wedstrijden in Mexico. Door bemiddeling van de heer D. Knegt (Vlokkie), de reizende en trekkende Ajacied (Zuid-Amerika-expert), uitnodiging ontvangen om met eerste elftal naar Mexico te komen. Van zeer gewaardeerde uit nodiging geen gebruik kunnen maken. Sparta, Rotterdam, verzocht, Loek den Edel aan training te laten deelnemen. Den Edel kan eenmaal per week de training van onze Spartaanse vrienden meemaken, waarvoor onze dank. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 22