19 Dat de overwinning op Blauw Wit A2 uit met 30 met ere genoemd mag worden, zal niemand betwisten. Helaas is hier over geen verslag te onzer beschikking. Wel over D.W.S. A2 Ajax A2 (06). De Spaarndammerdijk-bewoners boden fel tegenstand. Ze wilden kennelijk geen gewillig slachtoffer zijn. Met een beetje geluk pikte Koghee na 15 minuten de bal tussen drie D.W.S.-ers uit en met een boogbal over de keeper heen opende hij de score. Dit deed D.W.S. wankelen en toen Piet Keizer no. 2 in het net deponeerde, was het nog verder mis. Cor te Slaa maakte met een prachtig schot er 30 van, ter wijl Keizer er nog voor de rust 40 van maakte, echt k la Piet, naar binnen komend 2, 3 man passerend, om dan met het rech terbeen te scoren. De tweede helft was niet zo best. We noteren: Eg Koghee „pikte" no. 5 doch, zoals men dat zegt: daar wisten ze thuis niets van. Cor te Slaa op fraaie wijze no. 6. Een loei van Tonny Bijl (ineens op zijn slof) tegen de lat en de restvergeten. Aldus het een en ander uit het rapport van de heer Wolterink. Juniores A3. Rivalen 1Ajax 3 114! Over Ajax A3W.M.S. Al schrijft „Aanvoerder": „Over het algemeen geen slechte wedstrijd. Reeds spoedig wist De Ruiter te scoren, waarna nog voor de rust Worst uit een corner de stand naar 20 kopte en daarna (nogmaals) De Ruiter er 30 van maakte. Na de thee werd door een foutje in onze achterhoede de tegenpartij gelegenheid gegeven de eer te redden. Maar hierna kwam W.M.S. niet meer aan bod. Nog 5 maal scoorden de Ajax-voorwaartsen. Eindstand dus 81. Wij moeten echter oppassen (vooral binnenspelers en half- spelers) dat de bal op tijd wordt afgespeeld. Want de meeste ploegen waartegen wij spelen, zijn wat lichaamsbouw betreft meer ontwikkeld dan w(j. Dus moet de bal snel en goed worden afgespeeld, willen wij kans hebben om te winnen." Bedankt, captain, we zijn het volkomen met je eens: snel en goed afspelen en daarbij verder als belangrijk (ste)het positie spel, opdat afgespeeld kan worden. Tot slot de uitslag van A.F.C. 1Ajax A3 26. Juniores A4. De wedstrijd tegen Vespucci thuis werd met 62 gewonnen. Hoort u verder wat Peter de Vries zegt van Watergraafsmeer A2Ajax A4: „Na de aftrap kwamen onze „buren" gevaarlijk opzetten, maar dit duurde niet lang. Na 15 minuten opende Nico Kort lever de score, 01. Even later was het weer Nico, nadat hij eerst een paar spelers en vervolgens de keeper had „genomen", die beheerst inschoot. Na de thee liepen onze tegenstanders in tot 12. Nauwelijks van de schrik bekomen was het 22. Jaap Metz maakte aan de illusies van Watergraafsmeer voorlopig een einde (23). Doch onze vreugde was van korte duur, want na een misverstand tussen Piet Paternotte en ondergetekende was het weer gelijk (33). Met nog een kwartier te spelen ver richtte Nico de hattrick (34). Nog gaf de tegenpartij zich niet gewonnen. Er werd steviger gespeeld, vooral door de Watergraafsmeer-verdediging. Juist toen we dachten dat we er „waren", maakte de ex-Ajacied Rob van het Kruis uit een goed genomen corner 44. We probeerden alsnog de bakens te ver zetten, maar zonder succes! Niet voldaan, maar toch wel in goede stemming gingen we naar Ajax 1 dat het beter deed dan wij (bedoeld: AjaxBlauw Wit. Red.). Prima, Peter. Tot de volgende keer. Ajax A4Z.S.G.O. A2. Verslaggever: Kees Middendorp. „Na het enigszins teleurstellend resultaat van vorige week traden we tegen Z.S.G.O. aan met het vaste voornemen deze keer een beter resultaat te bereiken. In het begin wogen de partijen aardig tegen elkaar op, alhoewel onze tegenstanders nooit echt gevaarlijk werden. Na 15 minuten namen we de lei ding door Metz. Nog voor de rust werd het 20 door rechts buiten Haan, die de verkeerd opgestelde Z.S.G.O.-doelman met een boogbal verraste. Na de rust werd de score regelmatig opgevoerd, voornamelijk door goed werk van Wim de Haan. Metz maakte er 30 van, een mooi schot van Wim zelf 40. Herman Peels scoorde 50 en op de valreep nog eens Herman 60. (Er werd niet meer afgetrapt.) In het algemeen geen daverende wedstrijd, doch over het uiteindelijk resultaat waren we natuurlijk tevreden. Laat ik niet vergeten nog de prima „save" van Piet Paternotte in de tweede helft te vermelden, waardoor de 0 gehandhaafd bleef." Goed zo, Kees. We rekenen ook van jou op regelmatige mede werking. Tegen K.B.V. Al thuis moest natuurlijk revanche genomen worden voor de nederlaag aan het Jaagpad. De physieke meer derheid der blauw-zwarten stelde onze jongens wel voor een zware taak, doch tenslotte werd met 43 de overwinning bin nen gesleept. Prima gedaan, jongensGa zo voort A propos, Hennie Oldenziel, waarom toch altijd die „show" met de bal. Nog eens draaien en nog eens draaienFout! Zo wordt het je toch niet geleerd. En het gaat bovendien doel punten kosten. Dat gaan we dus in het vervolg anders doen, nietwaar? O.K. Juniores A5. Herinnert u zich uit ons laatste clubblad S.D.W. 3Ajax 5 021! Welnu: Ajax A5Volewijckers A5 03! En dan maar weer groot-op, R.A.P. A3Ajax A5015! De afdeling der grote tegenstellingen dus. Van de laatste wedstrijd Z.S.G.O. 4Ajax A5 een verslagje van de heer Wolterink. „Tommy Vree had er vandaag goed het oog in. Hij scoorde drie goede doelpunten. Bij Piet Schwebke wilde het niet erg lukken. Toch had ook hij zijn aandeel in de ruststand (03)Na de thee werd de stand opgevoerd tot 60, o.a. door Wim Nagel en de spil van Z.S.G.O. (eigen doel)." Zeg, lieden, wie van jullie mogen wij als correspondent no teren Juniores BI. Dit elftal is na het beëindigen van de voorronde nu ook aan de normale competitie begonnen. De eerste wedstrijd tegen Z.S.G.O. aan de James Rosskade werd met 53 gewon nen, maar de heer Wijting kon het geheel niet groots vinden. Wellicht kwam dit omdat er enkelen op de ziekenlijst stonden. De week hierna tegen de Spartaan uit! Luistert u naar de heer Van Ens: „Helaas konden onze jongens hun tweede wedstrijd in de nieuw gevormde competitie niet tot een overwinning brengen. Bart Severijnse stond op de ziekenlijst, terwijl nog enkele andere spelers de afgelopen week met de griep hadden kennis gemaakt. Er werd bovendien vaak zeer slecht gespeeld; het zeer slechte 3e veld van Spartaan mag misschien enigszins als excuus gel den. Na 10 min. viel ook nog Gunther de Haan uit; Vrijdags vóór deze belangrijke wedstrijd had hij zijn enkel bezeerd. De vervanging door Wiebes was echter zeker geen verzwakking. Deze speler smaakte bovendien nog het genoegen ons tegenpunt te scoren. De twee doelpunten van Spartaan waren presentjes van onze achterhoede, éénmaal begrepen Hennie Schipper en Lieshout elkaar verkeerd en bij de tweede goal ging onze keeper niet vrijuit." Schouders er onder, jongens. In de voor-competitie verloren wij ook de 2e wedstrijd, de rest was prima. DusBovendien (Vervolg op pagina 23)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 19