JEUGD rondom de 18 Decembermaand. Tijd voor St. Nicolaas met Zwarte Piet, Kerstmis en Oudejaar, hetgeen dus tevens betekent dat de „eindstreep" in het zicht is en dit alweer (waar blijft de tijd) het laatste jeugdverslag in 1958 wordt. Om nog even op de „Oude-Spanjool" en zijn trouwe neger terug te komen: Ze waren traditie getrouw ook dit jaar weer in de bovenzaal van ons stadion waar de heer en mevrouw Boudrie plus staf als van ouds de zaak weer prima voor elkaar hadden. De heer Pater- notte zorgde gelijk voorgaande jaren opnieuw voor een prach tige serie films, kortom er is weer volop genoten, waarvoor namens de rood-witte jeugd hartelijk dank. Bij het feest van „Old Nic" ontvingen wij van „junior" een fraaie map postpapier, vergezeld van een „rijm" waaruit wij het volgende citeren: Een Ajax-Jeugd-Nieuws is zijn streven, Daar kan je wat van beleven. De Jeugd schrijft hierin zelf zijn verslagen Dat zou Pa tenminste behagen. Het begin was in ieder geval goed 't Gaf hem heel wat goede moed Doch Pa zal nu ook weten wat schrijven is Tien verslagen per week en lang niet mis. Dank je, jonge vriend. Wel, tien-per-week is het nog niet geworden, maar in elk geval zijn de eerste pennevruchten van de „coming-Browns" en dito-Geudekers c.s. binnengekomen. Alleen van de zijde der B-juniores werd nog niets ontvangen. Wachten zij misschien af hoe hun grotere broers bij de A het doen? Welnu, dan kunnen zij hieromtrent verderop hun licht opsteken en rekenen wij voor het volgend clubnieuws op A- èn B-correspondenten. Kan dat, vrienden Alvorens aan ons overzicht te beginnen, geven wij eerst het woord aan de heer Smit, namens de Jeugdcommissie sprekende tot de A3: „Hoewel wij met een blik op de ranglijst beslist niet ontevre den zijn, willen wij toch enige opmerkingen maken. Met ver schillenden van jullie is dit reeds besproken, doch wij menen goed te doen een en ander hier ook nog even naar voren te brengen. De vereniging „Ajax" waar wij allen lid van zijn, stelt zich ten doel het voetbalspel te beoefenen (laten beoefenen). Voetbal wordt gespeeld met hoofd (lees: hersens!) en benen. In ieder geval niet met de mond! Als we horen wat er tijdens een wed strijd allemaal „verteld" wordt, zouden we haast willen vragen of het niet beter is dat jullie lid worden van een „debating-club", dan de betrokken jeugdleider te ergeren met dat vervelende geklets en de naam van Ajax tegenover scheidsrechter en tegen partij door het slijk te halen. De gebruikte volzinnen zijn boven dien beslist niet in welk Nederlands woordenboek ook te vinden. Moeten we nog zeggen dat de Jeugdcommissie verlangt dat deze gang van zaken niet langer voortduurt Er zal over dit onderwerp niet meer gesproken of geschreven worden, vrienden. Dat onze woorden goed begrepen zijn OVERZICHT. Juniores Al. U weet uit ons vorig clubnieuws dat wij Voorland verlieten toen tegen H.R.C. de stand 50 was. Goed voetballend op een heel zwaar veld werd het uiteindelijk 100, waaraan wij niets hebben toe te voegen. De week daarop naar het Olympisch Stadion: Blauw Wit be strijden. Altijd een moeilijke opgave en de laatste jaren een uit wedstrijd zonder succes! Maar ditmaal brachten onze jongens de beide puntjes naar de Meer. Het werd 41 Een fraaie prestatie. En toen kwam er iets (30 Nov. j.l.) dat wel zeer uniek is. De afd. Amsterdam van de K.N.V.B. had vastgesteld: Ajax H.M.S., 12 uur, Ajax-terrein. De afd. Utrecht van de K.N.V.B. echter stelde vast: H.M.S.—Ajax, 14 uur te Utrecht. Door toe vallige omstandigheden was ons dit bekend. Maar van officiële zijde werd ons verzekerd, dat slechts het programma van de afdeling Amsterdam juist kon zijn. Toen de Al plus scheidsrechter om 12 uur klaar stonden, bleek de betrekkelijkheid van voornoemde mededeling. Het en thousiasme van de spelers werd echter niet bekoeld, want met medewerking van verschillende donateurs werden snel enige auto's „gecharterd" en om 14 uur maakten we onze opwach ting op het H.M.S.-terrein, alwaar men niet anders had ver wacht Hoe belangrijk de voorbereiding voor een wedstrijd is, bleek weer eens duidelijk. Al vlot keken we tegen een 10 achter stand aan, want het „draaide" bij Schaaphok c.s. bepaald niet. Ajax stond een beetje stil, was (nog) niet in de wedstrijd. Het werd gelijk, maar enige afwezigheid bij een vrije schop bezorgde ons opnieuw een achterstand. In de laatste 20 minuten van de eerste helft kwamen de benen los en al heel gauw was het toen 22. Na de thee werd het onzerzijds weer een knappe partij. H.M.S. bleek wel wat te veel gegeven te hebben en in nog geen 10 minuten was het 62 voor Ajax. Einde 83. We zouden dit keer te uitvoerig worden om nog even door te gaan op het be langrijke van de voorbereiding (concentratie) voor een wed strijd. We hopen echter een volgend maal hierop nog eens terug te komen. Onze „buurjongens" Watergraafsmeer kwamen 7 December j.l. op bezoek. De uitslag 81 zegt voldoende. Toch ondervonden de onzen zeer enthousiaste tegenstand, waaraan het feit dat vele jongens elkaar kennen als buurtbewoners zeker niet geheel vreemd zal zijn. In het verschiet ligt het bezoek aan het eveneens nog onge slagen Volendam. De wijdbroeken hebben door al de jaren heen een sterke jeugd en aan beide kanten wordt de ontmoeting dan ook met spanning tegemoet gezien. Volendam won uit tegen H.R.C. met 10, D.W.V. uit 10, D.O.S. uit 32 en thuis tegen Hilversum met80! Wij concluderen dus in ieder geval een zeer sterke verdediging een een voorhoede die thuis spelende plotseling weet hoe men doelpunten maakt. Maar, komaan, Ajax! Juniores A2. Na de Meteoor 1 met 40 aan hun zegekar te hebben gebonden, volgde de week daarop de strijd tegen Vole- wijckers uit voor een verslag waarvan wij Eg Koghee aan het woord laten: Volewijckers AlAjax A2 14. Hiermede handhaafde de A2 zich ongeslagen aan de kop van de ranglijst met 3 punten voorsprong op rivaal Blauw Wit. Vóór de rust een slappe vertoning. We hielden de bal veel te lang bij ons, waardoor de Volewijckers-achterhoede niet veel moeite had met ingrijpen. Een bliksemsnelle aanval van onze tegenstanders werd afgerond met een mooi doelpunt (10). Nog werd onze ploeg niet wakker. Het bleef maar zelfzuchtig spel. In de rust heeft de heer Martens een hartig woordje tot ons gesproken en dat miste zijn uitwerking niet. Na 20 minuten stonden we met 31 voor door doelpunten van De Man, Cor te Slaa en Piet Keizer. Bij een beetje geharrewar voor ons doel werd zelfs Slager omspeeld, een schot volgdemaar daar stond Jan Veen, die Bergman verving, gereed om met een snoek sprong waarbij zijn neus in de modder boorde, de bal van de grond af uit het doel te koppen. Schitterend! Tien minuten voor tijd kreeg Tom Bijl een mooie doorloop-bal, die hij in de touwen schoot. Einde dus 14. Matige wedstrijd. 85 toeschouwers. Sportgroetend E. Koghee. Bedankt Eg, dat was prima. We zien met belangstelling uit naar verdere verslagen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 18