Van het 4do ELFTAL BELANGR'JK! 17 De Volewijckers uit, is sinds jaar en dag voor elk onzer elf tallen een lastig te omzeilen klip geweest en het heeft ons vierde de laatste jaren dan ook niet mogen gelukken een over winning op het Mosveld in de wacht te slepen. Ik kan u gerust stellen, we zijn nog ongeslagen en het is ons dit jaar nu eens wel gelukt de uitwedstrijd van de Volewijckers 3 te winnen, zei het ten koste van bloed, zweet en tranen. Wij namen reeds voor de rust door Wim Meeuwsen de leiding, een prima schot na goed voorbereidend werk van Hans Dukker. Maar reeds voor de rust kon de Volewijckers gelijk maken door een onachtzaamheid van één onzer verdedigers, die dacht dat de bal zou uitlopen. De linksbinnen van de Volewijckers kon hier door de bal vrij voor de goal trekken, waarna werd gescoord- Na de rust werd de strijd harder en ruwer. Hans Dukker kon de stand op 21 in ons voordeel brengen en dat prikkelde onze tegenstanders tot een heftig offensief. Onze verdediging hield echter prachtig stand. En toen kwam dat moment, dat de om mekeer had kunnen brengen. De scheidsrechter kende de Vole wijckers een penalty toe, nadat onze spil Dollée ten val was gebracht en ruggelings op de bal terecht kwam. Verontwaardi ging aan onze zijde. Arie de Wit dacht hardop na over deze be slissing, wat hem een waarschuwing kostte. We konden alleen nog maar hopen dat onze prima keeper Henk Wenteler het schot zou stoppen en deze hoop bleek gegrond. Tot tweemaal toe riskeerde Henk een arm of been door zich in het schot te stor ten. Hij zag zich beloond door de dank van zijn opgeluchte team genoten. Na deze teleurstelling konden enkele Volewijckers-spelers zich niet langer beheersen, hetgeen Kick Geelhuysen op een paar zeer gevoelige ribben kwam te staan. Eén der Volewij ckers-spelers moest dan ook voortijdig het veld verlaten en van deze numerieke meerderheid konden wij, weer door Wim Meeuwsen, de stand op 31 in ons voordeel brengen, waarmee het einde kwam. De week daarop was 't Gooi 3 onze tegenstander en als er één wedstrijd geweest is, die wij hadden moeten winnen, dan was het deze wel. Het gemak waarmee we onze tegenstander overspeelden leek echter enigszins bedriegelijk, want ze hadden de beide halfspelers teruggetrokken in de achterhoede. Deson danks hadden we reeds voor de rust uit een handvol kansen de wedstrijd in ons voordeel kunnen beslissen, maar ja, op bepaalde ogenblikken lijkt zo'n goal wel te schrompelen of kleiner te worden en dan is het verduiveld moeilijk om daar nog een bal in te schieten. Bovendien speelde de keeper van 't Gooi een prima wedstrijd. De rust had een bril op. Wij besloten er iets aan te gaan doen en aldus geschiedde. Het houtwerk werd op kwaliteit getest, de keeper werd aangerand, een ingekopte voorzet stuitte over de lege goal en eindelijk vond Rob Dukker de goede richting, waarmede de stand 10 werd en de wedstrijd gewonnen leek. Onze achterhoede had tot op dat moment slechts glimlachend en mompelend over zachte eitjes e.d. over het veld gelopen. Zij konden het werk makkelijk af. Het was dan ook moeilijk te verwerken, dat de bal eensklaps achter onze keeper bleek te liggen. Uit een vrij onoverzichtelijke situatie was de bal ingeschoten en door één onzer mensen van richting veranderd. We hebben nog gedaan wat we konden, maar het zat er blijkbaar niet in, deze merkwaardige dag van de 30ste November. In de uitwedstrijd tegen D.O.S. 3 op 7 December startten wij persé niet als favoriet. Immers een klein rekensommetje leert u dat waar Ajax 1 verliest van D.O.S. 1, Ajax 4 geen schijn van kans heeft tegen D.O.S. 3. Gesteund door de aanwezigheid van onze trainer en opgebeurd door de grappen en grollen van onze eerste- en ere-reserve Kees Groenveld, bonden wij de strijd aan en spoedig bleek, dat wij zeker de mindere niet hoefden te zijn. D.O.S. had echter een keeper in de goal, die door goed werk en enkele malen tijdig uitlopen, ons succes in de weg stond. Tevens stond daar een meer dan twee meter lange spil, die ons luchtverkeer volkomen blokkeerde. Aan de andere kant had onze achterhoede het ook zeker niet gemakkelijk, maar zij ver richtte het werk naar behoren en zo kon het gebeuren, dat de rust kwam met een ongewijzigde stand. Daarna gebeurde wat ons deze competitie nog niet is ge beurd, we kwamen n.l. achter te staan. Een geheel nieuwe sen satie, die ons slechts inspireerde tot een verbeten tegenstand en het D.O.S.-doel ontsnapte enkele malen miraculeus aan een doorboring. De lange spil kopte voor de zoveelste maal de bal uit de doel- mond en toen liet Rob Dukker merken, dat hij een getrouw lezer is van de Kick Wilstra strip. Met zijn rug naar de goal staande schoot hij de bal met een achterwaartse salto van boven zijn hoofd in de goal. Het is niet prettig uit zo'n salto ter aarde te storten, nog minder prettig is het om daarna door je team genoten uit elkaar gerukt te worden van blijdschap. Nog zo'n' goal zou hem het leven hebben gekost. Helaas, of misschien ge lukkig, bleef het bij deze gelijkmaker, hetgeen betekende dat we nog steeds ongeslagen waren. Verantwoordelijk hiervoor waren: Henk Wenteler, Arie de Wit, Wout Pelser, Wim Verhoeven, Lod. Dollée, Kick Geelhuysen, Wim Meeuwsen, Freek Moinat, Rob Dukker, Hans Dukker en Wim Starreveld. CANARD. VAN DE PENNINGMEESTER. Diploma's 1958/59. Diploma's 2e halfjaar seizoen 1958/59 zijn vanaf heden betaalbaar bij de administratie, Middenweg 401, Ajax- stadion. Het kantoor is dagelijks (behalve Vrijdags) van 9.0012.30 en van 2.005.00 uur geopend. Zaterdags middags gesloten. Betaling kan ook geschieden op post giro no. 123977, penningmeester A.F.C. „Ajax", Maas straat 192, Amsterdam-Z. Het bestuur maakt er op attent, dat er voortaan geen gelegenheid meer is om bij thuiswedstrijden van het eer ste elftal het diploma in ontvangst te nemen. VOETBALPOOL. U neemt toch ook deel aan de K.N.V.B.-Toto? Hoe meer kolommen, hoe meer vreugd (voor onze penningmeester, die er toch niets van krijgt) en hoe gro ter de kans, dat ook eens in Ajax-kring een vette prijs valt. Vergeleken bij andere verenigingen slaan wij maar een armzalige figuur. Circa dertien honderd leden telt onze club en het hoogste kolommen-cijfer, dat de toto-commis sie heeft geboekt, haalde het getal 3000 nog niet eens. Van het goede beslist niet te veel. Tot Vrijdagavond (clubavond) kunt u in Hotel Suisse terecht, bij de actieve toto-commissie, bestaande uit de heren F. KUBIN, F. C. MOLEMA, L. P. SCHAPPERT.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 17