Van het Secretariaat 10 Uit diverse dagbladen heeft u kunnen vernemen, dat er iets met onze honkbalafdeling gaande was. Van verschillende zijden werd zelfs gesproken over het opheffen van onze honkbal afdeling. Andere berichten spraken weer over het vertrekken van een aantal spelers die het volgende seizoen voor andere clubs zouden uitkomen. Dat er enige moeilijkheden waren, wil ondergetekende zeker niet ontkennen en hoewel onze resultaten de laatste jaren niet onverdienstelijk waren, heerste er de mening, dat er bij ons veel meer mogelijkheden aanwezig waren. Ondergetekende prijst zich daarom gelukkig dat als eerste resultaat onze commissie sterker dan voorheen naar voren is gekomen. Zij, die het komende seizoen de belangen van onze afdeling zullen behartigen, zijn: Martin Bremer, voorzitter. W. Niepoth, secretaris-penningmeester. A. M. Hordijk, coach. E. van Tuyl, jeugd. W. Prins, training 2e team. Bovenstaande clubgenoten worden geassisteerd door de heren G. H. J. Bonsen (zorg voor het materiaal), Reg Smith (training jeugd) en M. C. van 't Hof (jeugd en 2e team). In een bespreking met ons bestuur zijn er diverse plannen voorgelegd, waarbij o.a. is komen vast te staan dat: er niet meer op „Voorland" gehonkbald zal worden, ons eerste team zal als dit maar even mogelijk is in ons stadion zijn wedstrijden spelen. onze overige teams op de voorvelden van ons stadion een „thuis" zullen vinden. Verder zal onze afdeling meer dan voorheen het geval is ge weest, openstaan voor talentvolle spelers. Ook zal er nu er meer aandacht aan onze jeugd besteed kan worden hoewel zij de laatste jaren tweemaal in successie kampioen is geworden ook daar meer te bereiken zijn. Er staan nog meerdere plannen op onze agenda die, dank zij de medewerking van ons bestuur, ook zeker gerealiseerd kun nen worden, maar dan zullen ook onze spelers voor 100 procent hun medewerking moeten verlenen willen wij bereiken: Ajax terug in de hoofdklasse. Rest mij nog u prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1959 toe te wensen. Namens de Honkbalcommissie, W. N. WIJZIGING VAN HET COMPETITIESCHEMA IN 1960 Het bondsbestuur onderzoekt de mogelijkheid om door een ingrijpende wijziging van het competitiebestel de ontwikkeling van de honkbalsport in ons land te bevorderen en tevens aan een aantal wensen met betrekking tot de competitie-indeling tege moet te komen. Het bestuur beschikt hiertoe over een uitgewerkt plan, dat o>.m. inhoudt ingaande 1960 de landelijke competitie als volgt samen te stellen: a. 2 hoofdklasse afd. van 6 standaard-teams, die een dubbele competitie spelen. f b. 2 eerste klasse afd. van ,8 standaard-teams, die een enkele competitie spelen. c. 3 tweede klasse afd. van 8 standaard-teams, die een enkele competitie spelen. d. 1 afdeling reserve eerste klasse (8 teams). e. 1 afdeling reserve tweede klasse (8 teams). a. De hoofdklassers spelen dus 15 wedstrijden, waarvan vijf enkele wedstrijden aan het begin, vijf dubbele in het midden en tenslotte weer vijf dubbele aan het einde van het seizoen. Er zullen dus als dit plan doorgaat enige eerste klassers naar de hoofdklasse promoveren, terwijl degradatie niet zal plaats vinden. Of het plan uitvoerbaar is zal van diverse omstandigheden afhangen, o.a.: teams die over slechts één werper beschikken, zullen zeker bezwaren hebben tegen de „dubbele" wedstrijden; zullen gedurende deze wedstrijden ook alle verenigingen zowel Zaterdag als Zondag de beschikking over hun top- spelers hebben? (gezin, godsdienst, werkzaamheden); hoe is de situatie met de velden waarop meerdere clubs spelen en hierbij mag niet vergeten worden het „lagere" honkbal. Er zijn natuurlijk ook voordelen: uitbreiding van het tophonkbal; pyramidale competitievorm; verdwijning van de „beroemde" Overgangsklasse. Het plan is in ieder geval zeer de moeite waard om besproken te worden en wij zijn benieuwd welke reacties bij de K.N.H.B. zullen binnenkomen. HONKBALLERS ATTENTIE! Maandag 19 Januari a.s. een honkbalavond in de bovenzaal van ons stadion. Aanvang 8.15 uur. Ook Ajacieden, die het honk- balspel niet beoefenen, zijn welkom. De Honkbalcommissie. Getrouwd: de heer Loek den Edel en mejuffrouw Rietje de Jong. de heer Pim Volkers en mejuffrouw G. E. ten Brink, de heer P. v. d. Kuil en mejuffrouw C. A. Aardenburg. Verloofd: de heer G. Mossing Holsteyn en mejuffrouw C. de Best. Geboren De heer en mevrouw J. Evers-De Wit geven met grote blijd schap kennis van de geboorte van hun dochter Cindy Marina. De heer en mevrouw J. A. Sondaar D. J. Sondaar-Krist geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter Sylvia. Onze hartelijke felicitaties. DANKBETUIGING. Voor de overweldigende belangstelling welke ik, zowel van ons bestuur als vele Ajax-vrienden, ter gelegenheid van mijn 50-jarig Ajax-jubileum mocht ondervinden, dank ik allen langs deze weg hartelijk. De bijzondere onderscheiding welke ik mocht ontvangen in de vorm van de gouden Ajax-speld, heeft mij buitengewoon aangenaam verrast. J. H. VERBURGT. Het bestuur geeft met groot leedwezen kennis van het overlijden van de heer Emanuel Neeter, in leven donateur van onze vereniging. Hij ruste in vrede. Bestuur A.F.C. „Ajax".

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 10