J. F. H. Asbeek Brusse - Borneostraat 8-10-12-14 Wonderlijk notitieboek van een toeschouwer xu RADIO - TELEVISIE - BANDRECORDERS - PLATENSPELERS Telefoon 54251, privé 743417 9 So rp renden te taccuino d'un spettatore.) 't Schijnt warempel bijna waar, dat er niets veranderlijker is dan de Mens In Hoogst Eigen Persoon. En hoewel van alles last hebbende behalve dan van wispelturigheid in het algemeen, er voer ik het dit maal aan, en in, mijzelf. Ziet: het is immers, journalistiek uitgemeten, bijzonder nuttig nooit te vroeg met kopij voor de dag te komen en uiteraard ook nimmer en nimmer te laat, maar ik had het zo in mijn hoofd, tot even voor de thuiswedstrijd van Zondag 9 November in ons dierbaar stadion, om met schrijven even te wachten totdat ook de „battle of Enschede" voorbij zou wezen. De hoofdredacteur van deze revue had mij daartoe al, met zijn bekende zwier en hoofsheid, de nodige toestemming verleend Zijne Edele ver klaarde het nog wel te kunnen „matsen", zo ik als scribent op 17 of 18 van Slachtmaand persklaar op de proppen zou komen dank U zeer F.H.W. maar ik behoef hem, en u, niet te laten wachten. En de serie redenen ligt danig voor de hand. Waar heb ik het toch gelezen: „zo u het hart tot schrijven dringt, zo schrijf!" En nu denken Arie en Minnie misschien, dat ik weer zal gewagen van het diep tot hen doorgedrongen „waar van akte", maar dat is dan ditmaal mis-gedacht (geweest!). Lf moogt, moet zelfs, het weten: met inachtneming van alle denkbare relativiteitstheorieën ben ik lichtelijk in de wolken. In mijn (bejaard) binnenste heerst, naast onblusbare Ajax-liefde, vreugd. Tegen veler verwachting in wist David (Ajax) Goliath (Feijenoord) te verslaan. Dat heeft alle lagen en geledingep. onzer dierbare vereniging, wat ook het Lot voor ons in petto moge hebben, danig verkwikt. En met geledingen bedoel ik dan de verenigingstop cum annexis èn die eenvoudige, maar ver stokte aanhangers (waartoe ik mijzelve moet rekenen). Club- geestdriftelingen, die als één man oprijzen, wanneer Willem Bleijenberg virtuoos inkopt en, vrij ras nadien, onze Piet van der Kuil nog tweemaal zekere Eddy Pieters Graafland (Sport club Feijenoord) weet te verschalken. In die seconden, waarin heel Ajax, op alle plaatsen des Meer sen stadions, overeind staat, juicht en jubelt, zijn wij alle veten, vetetjes en, doorgaans misplaatste, vooroordelen ganselijk kwijt en vergeten. Wat, in verschillende richtingen, mogelijk een tekort aan vriendschap enerkentelijkheid had betekend psychologen verzekeren ons om de haverklap, dat van veler lei belangeloos verleende activiteit Ondank het fundamentele loon moet zijn en dat men wijs genoeg moet wezen om zulks, zij het inwendig gewond, met een beminnelijke glimlach te slik ken wordt in dusdanige minuten door ongebreidelde geest drift overspoeld, totaliter weggevaagd. Ajax met 10 vóór, met 20, met 30, na rust het verdiende tegenpunt, maar Ajax wint! En „David" voornoemd bezorgt duizenden zijner fanatiekelingen een gevoel van welbehagen, de hele lange Novemberse Zondag-avond door, en ook nog een ver stuk van de Maandag, totdat alle persverslagen, in dag- en weekblad, zijn verzwolgen. Van dankbaarheid gesproken, ik gevoel mij bijzonder ver plicht tegenover hen, die dit elftal wrochtten, het vormden en ons sensatie en sportieve bevrediging zo ruimschoots deel achtig deden worden. Waarvannee Arie, ik zeg het tóch lekker niet weer Maar d'r heeft mij bij die gelegenheid iets anders, en aan zienlijk gewichtigers, getroffen. Te weten: de sportiviteit der geëerde tegenpartij en haar aanhang. De rood-witte vlaggetjes, aan de Zuidelijke Maas-oever ingekocht, waren louter bij de entrée der Van de Kieboom-boys te voorschijn gekomen en men moest het voorts laten bij luide en consequente aanmoedigingen. Ook die schare gasten der betere kunne, op het achterste ge deelte van de Ajax-loge gezeten schone vrouwen, naar ik, uit uw naam even rondziende, p.p. mocht vaststellen be rustten schielijk in het, altoos bij uitstek grillige, Voetbal- Avontuur. Waarschijnlijk ook wel gevoelig voor Willem van Steenbergen's herhaalde, zéér gelukkige, terminologie voor de microfoon: „onze Rotterdamse vrienden". Inderdaad: vrienden. En die gezindheid bleek bovendien, toen na afloop een tiental Feijenoorders in elegante club-dress Koen Moulijn in battle- dress in de Ajax-foyer in kameraadschappelijke gesprekken met hun tegenstanders (van een aantal minuten voordien) waren gewikkeld. Dit alles scheen mij wederom psychologisch beoordeeld van oneindig hoger waarde dan twee hard-nodige, zelfs com- mercieel-onontbeerlijke, competitie-punten kunnen opleveren in het semi-prof-voetbal. Ja, juist dóór. En stelt u eens even voor hoe cqnstant wij allen, in de wereld der ere-divisionalisten, in de wolken zouden wezen bepaal delijk 34 macht-Zondagen achtereen zo het ons mocht geluk ken de samenhorigheidsgevoelens in eigen clubverband, en van aangezicht tot aangezicht met 17 tegenstanders, machtig te versterken! Zou ik mogen herinneren aan Ludwig van Beethoven's Ne gende Symphonie, waarin een slotkoor („An die Freude"), door Johann Christoph Friedrich von Schiller gedicht, onder meer een beroemde passus van vier woorden bevat: „Alle Menschen werden Brïuler E. W. CATZ. KARPETTEN Kiras Kroon Broussa Wilton Kinderwagens DWU BEDDEN Laxtilit schuimrubber Spiralen Dekens, Lakens en Slopen Gordijnstoffen Vloerbedekking MEUBELS Huiskamers Bankstellen Slaapkamers Rooktafels Kapstokken Stofzuigers, Wasmachines, Gasfornuizen, Keukenuitrustingen, Serviesgoed, Scheerapparaten, Infraphil en Hoogtezonlampen, Strijkbouten, enz. Bromfietsen: SOLEX, RAP, MAGNEET - Rijwielen: MAGNEET, BURCO, MAXWELL, SIMPLEX, BURGERS E.N.R., RS KOLEN-, OLIESTOOK- en GASHAARDEN. Prima merken. Reparatie-inrichting voor al onze artikelen. Desgewenst gem. betaling. Prima service Voor Ajaxleden en donateurs 10 pet korting, uitgezonderd prijsbeschermde artikelen, bij contante betaling

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 9