12 October 1958. Ons tweede elftal op bezoek bij de Graafschap 2, had niet de minste moeite om een klinkende overwinning te behalen, n.l. 110. Blauw Wit 2 had reeds een 80 overwinning op de Oos telijken geboekt en met P.E.C. 2 zullen de Graafschappers wel de strijd om de onderste plaats uitvechten. Over Ajax 3U.V.V. 2 zijn zeer goede berichten ontvangen. De Utrechtenaren gaven goed partij en het duurde nog geruime tijd voor de balans doorsloeg. Onze voorhoede had er goed het oog in, de jeugdspelers Westra en Engelsma bliezen hun partij tje mee en van de 11 doelpunten nam Engelsma er zeven voor zijn rekening. Elke week moet dit team echter de nodige tegen- punten incasseren. Hier nog een verbetering enzo ver is het echter nog niet. Ajax 4 wilde van de K.N.V.B.-reserve-elftallen niet uit de toon vallen. De reis naar Driehuis-Westerveld om daar V.S.V. 3 te bekampen, had echter voor onze jongens een prettig slot in de vorm van een 01 zege, altijd nog een behoorlijke prestatie. Ajax 5 en Ajax 7 completeerden de overwinningen van alle reserve-elftallen door resp. A.F.C. 4 en S.C.A. 3 aan de zegekar te binden. Beide wedstrijden leverden een 63 zege op, ook hier weer voldoende gescoorde goals maar te veel tegenpunten naar mijn smaak. Heren verdedigers, wij spreken af: de volgende drie wedstrijden geen of zeer weinig tegenpunten. AJAX—S.H.S. 1—2. Hoewel het zich in den beginne niet liet aanzien, is dit een slechte wedstrijd onzerzijds geworden. De Hagenaars begonnen direct al met een snelle aanval, met een corner als resultaat. Wij stelden hier direct enkele aanval len tegenover en op zeer gemakkelijke wijze kwamen wij door de verdediging der bezoekers. Fransz kwam evenals Den Edel oog in oog met keeper Landman (alle respect voor de oud- internationale doelman) maar het werk kwam niet tot een goede afwerking. Onze linksbinnen had de wind niet in de zeilen, toen hij Landman beheerst passeerde en de paal redding bracht. S.H.S. kwam zeer dicht bij een doelpunt, rechtsbinnen Dekker, uitblinker in de voorhoede, speelde zich vrij maar de prima voorzet werd door linksbuiten Huntink slecht ingekopt. S.H.S. bleef onder druk en na een snelle aanval was het v. d. Kuil die de baas van het scorebord werk bezorgde met een prima doelpunt, 10. Na goed voorbereidend werk van Dekker scoorde Zwarts de gelijkmaker. De bezoekers gebruik ten het gehele veld, maakten volledig gebruik van de vleugel spelers en speelden elkaar de bal steeds in een vrije ruimte toe. Een minder op dreef zijnde Van Mourik en een niet in vorm zijnde Koning maakten één en ander wel gemakkelijker. De gelijkmaker, door Zwarts gescoord, was door Dekker prachtig voorbereid. Fransz en Van der Kuil waren in de eerste helft onze beste voorhoedespelers. Een slordigheid van onze doelman met een uittrap naar de S.H.S. linksbuiten bezorgde onze supporters een hartklopping en ons bijna een achterstand, maar de linksbuiten schoot naast. Door het blijven falen van Den Edel, Swart en v. d. Linden kon de S.H.S.-spil, wiens spel in de eerste helft niet kon imponeren, zich in de tweede helft bij Landman en Dekker als de beste Hagenaars voegen. Tegenover een vlot vleugelspel der bezoekers, trad onze voor hoede meestal te individueel op en alles maar door het midden. In laatste instantie bleef Landman (een doelman die elke be weging van een speler nauwkeurig volgt) de situatie meester en toen IJspelder na een weifelen in de achterhoede een doelpunt maakte, voelde ieder dat het bij de 12 stand zou blijven. De overwinning was zeker niet onverdiend te noemen, de kansen voor ons om na 20 minuten een 30 voorsprong te hebben, bleven echter onbenut. De nieuwe E.C. krijgt wel puzzles op te lossen, maar zal absoluut niet bij de pakken neer blijven zitten en er hopelijk in slagen om tot een elftal te komen, dat ons uit de gevaarlijke omgeving van de rode lantaarn brengt. Ajax 4 behoefde geen spijt van de reis naar Amersfoort te hebben. Een 03 overwinning op Birkhoven tegen H.V.C. 3 mag er zijn en leider Schoevaart was lang niet ontevreden. W.V.-H.E.D.W. 2 trad als gastvrouwe voor ons zesde elftal op en in een spannende wedstrijd stelden beide partijen zich met twee doelpunten tevreden. Ons beroemde zevende moest na 4 overwinningen op eigen veld de vlag strijken tegen R.O.D.A. '23 2, er werden 7 doel punten gemaakt, waarvan de bezoekers er 4 voor hun rekening namen en Jan de Wit zal u waarschijnlijk wel wat meer hierover vertellen. M.V.V.—AJAX 14. In deze door ons goed gespeelde wedstrijd werden de beide punten verdiend veroverd. De samenwerking tussen verdediging en middenlinie liet weinig te wensen over, het middenveld was over het algemeen behoorlijk in onze handen en de voorhoede sloot zich hierbij uitstekend aan. Het zal zo blijven. Bij de Maastrichtenaren een verdediging met voortdurend de stopper als achterste man, derhalve vrijwel geen rugdekking van de backs, met aanvallende half spelers; mijns inziens een speelwijze, die om een nederlaag verzoekt. Na een betrekkelijk vlak eerste kwartier werd een kleine veldmeerderheid verkregen, die uiteindelijk resulteerde in doel punten van Jan Snoeks en Wim Feldmann; de laatste treffer werd echter door de scheidsrechter geannuleerd op advies van de grensrechter, die op onverklaarbare wijze ergens buitenspel had geconstateerd, n.b. een getrokken bal van naast de goal. Loeki den Edel, daartoe in staat gesteld door Jan Fransz, de poneerde vervolgens het bruine vod achter de doelverdediger en onmiddellijk daarop ten gevolge van een onoplettendheid in onze verdediging scoorden de sterdragers. Vlak voor de rust moest Jan van Drecht worden vervangen door Bertus Hooger- man, die zijn werk met kunde en bravour verrichtte. Direct na de rust miste M.V.V. een vrijwel niet te missen kans op de gelijkmaker, die wellicht het keerpunt in de strijd had kunnen zijn. De touwtjes kwamen echter gelukkig weer in onze handen en op normale wijze werd de stand op 14 gebracht door goede doelpunten van Wim Bleijenberg en Jan Snoeks. Dat daarna nog enige fraaie kansen werden gemist, was uit eindelijk uitsluitend van betekenis voor het doelgemiddelde. Alle spelers zonder uitzondering hebben zich voortreffelijk van hun taak gekweten. Een pluim op de hoed van de invallers, t.w. Hoogerman, Haarms en Den Edel. Medewerkers: v. Drecht (Hoogerman), Ouderland, Haarms, v. Mourik, Muller, v. Ham, W. Feldmann, Snoeks, Bleijenberg, Fransz en Den Edel. 26 October 1958 was een prachtige dag voor onze lagere elftallen. Met de junio res mee traden veertien elftallen in het veld, waarvan slechts één wedstrijd verloren ging in de jeugdafdeling, Tinus Midden dorp vertelt u hier ongetwijfeld nader van. Ajax 2 stuurde Enschede 2 met een klinkende 61 nederlaag naar de textielstad terug. Seelen was een der meest opvallende spelers aan onze kant. Ons elftal draaide goed en de overwinning had zelfs nog groter kunnen zijn. D.C.G. 2 in eigen huis te kloppen is nu niet bepaald een zacht eitje. Onze jongens konden het op deze Zondag, rauw, gekookt of gebakken blijkbaar wel aan, een 03 overwinning mag er zeker zijn van het derde elftal. Ajax 5, het zorgenelftal van Bruynesteyn, in verband met een tekort aan beschikbare krachten, liet geen twijfel bestaan tegen O.V.V.O. 4 met een 40 zege als resultaat. Het 6e elftal onder leiding van André Kraan op bezoek bij Lijnden 2 in Badhoevedorp, verrichtte een prima prestatie, door het terrein met een 01 zege te verlaten. De moeilijk ver kregen voorsprong werd taai en met succes verdedigd. Jan de Wit vertelt u iets over het schuttersfeest tegen Blauwe Vogels 3: 112. Een klein programma voor de grote mannenafdeling op 2 November had de volgende resultaten: Een vriendschappelijke wedstrijd van ons derde elftal tegen O.V.V.O. 1 leverde een kleine 21 nederlaag voor ons op. Zowel van O.V.V.O.- als van Ajax-zijde vernam ik dat het een goede en prettige wedstrijd was, waarin onze jongens na de rust phy- siek iets te kort schoten. D.V.O.S. 2 nam vier van de zeven gemaakte doelpunten voor

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 6