Sint Nicolaasfeest in ons stadion voor Juniores A, B en Welpen Some senses and some nonsenses Hoewel zelf geen poolbeoefenaar, toch met be langstelling gelezen, dat de kans op een Nationale voetbalpool sterk gestegen is. Zoiets doet in deze tijden van voorschriften en wetsbepalingen toch wel deugd, een beetje meer vrijheid voor de massa geeft altijd een prettig gevoel, en met een kleine variatie op een bekende uitspraak van wijlen Napoleon kunnen we straks zeggen: „iedere Ne derlander heeft een ton in zijn vulpen". Als u maar niet te veel van voetbal afweet, want dan komt u er beslist niet. Dat het winnen van topprijzen ook wel narig heid mee kan brengen, is ergens in het Zuiden be wezen. Naast de gedupeerde winnaar lopen er nog enige lieden met pijn in het hoofd rond. Als ooit een ontvangstbewijs voor een betaling waarde heeft, dan is het m.i. toch zeker wel over die sim pele gulden inleggeld bij de Bond. Hopelijk komt bij een Nationale voetbalpool tevens een einde aan dit grote gevaar. Zondag 9 November, een dag om nooit te ver geten. Mooi weer, een vol huis, een pittige interes sante wedstrijd, en een prachtige overwinning op een sterk Feijenoord. Toen ik s avonds nog de uitslagen van de overige seniores-elftallen door kreeg, dacht ik, het kan vandaag niet op. Is het wonder, dat ik voor het eten een extra drankje genomen heb? Ik vind het dan ook mijn plicht om hier in ons Cluborgaan een woord van hulde te brengen aan onze spelers, jongens dit was mooi werk, jullie hebben het publiek mooi en enthousiast maar bo vendien heel erg nuttig voetbal laten zien. Jullie reactie bij een gemaakt doelpunt was beslist niet uit vreugde voor het nader komen van een even tuele premie, ik weiger dit aan te nemen, jullie op rechte vreugde en niet aflatende vechtlust toon den een teamgeest en een wil om Ajax ter over winning te voeren, die weldadig aandeed. Wij hebben nu kunnen zien, tot wat een ploeg, die bezield is met de heilige wil voor de overwin ning te vechten, in staat is. Ik wil hier geen namen noemen, dit zou ook beslist onjuist zijn, want tegen de sterrenploeg van Feijenoord kon het alleen maar lukken zoals het ook geschiedde: „één voor allen, allen één'. Laat ons hopen, dat jullie deze opvatting het verdere seizoen trouw blijven, iets waarop ik per soonlijk volkomen vertrouw. In een bekend Nederlands sportblad gelezen, dat Ajax weer met tien spelers in de verdediging kroop. Het spijt mij, maar daarmede ben ik het deze keer beslist niet eens. Er is in voetbal ook nog zoiets als strategie, tegen Feijenoord moest in het begin de nul tegen behouden blijven, dat werkt deprimerend op een sterrenploeg. Nu, dat is vol komen gelukt en daarna zijn onze jongens nor maal ten aanval getrokken met als resultaat drie doelpunten. Dat wij na rust een tijdlang terug gedrongen werden, is begrijpelijk, dit komt heus niet door stug verdedigen, maar wel, doordat een ploeg die met 3 doelpunten achter staat, nu een maal alleen maar kan aanvallen, ieder ander systeem zou immers definitief een nederlaag be tekenen. Hoewel door dit va banque systeem dik wijls de doelpunten aan de andere kant komen, geeft het toch vaak een beeld van groot overwicht (veel spelers op één speelhelft) en wekt dan de gedachte van vrijwillig in de verdediging gaan. Overigens neem ik de geachte journalist zijn opvatting niet kwalijk, wel echter het feit, dat hij een pertinente mening over een wedstrijd uit spreekt, waarbij hij zelf niet aanwezig was. JAMES. Zaterdag 6 December aanvang 2.30 uur ii.m. 1 (cj ipCrs"" Alleen toegankelijk In verband met de beperkte ruimte kunnen we helaas niet toestaan dat ouders van de toekomstige Ajax-sterren het feest meemaken. De jeugdcommissie 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 5