komende weken Het programma voor de 2 In ons vorig clubblad hebben wij het een en ander gezegd over de strafrechtspraak in onze K.N.V.B. We schreven toen o.a.: „Het lijkt ons juister, dat semi-profs door „semi-profs" worden berecht en zeer zeker niet door amateurs." In een sportblad stond enige tijd later te lezen, dat men het niet met ons eens was. We respecteren de mening van anderen, maar dat neemt niet weg, dat naar ons gevoel, de juiste weg is, zoals hierboven omschreven. Als amateur bekijkt men het betaalde voetbal nu eenmaal anders dan als „semi-prof", waaruit kan voortvloeien, dat een door een amateur gestrafte semi-prof al was zijn rechter de edelste man ter wereld zich toch niet voor honderd procent happy voelt. Om alle bijgedachten weg te nemen, lijkt het ons verstandig, voortaan, bij voorkomende gevallen, de weg te bewandelen, die wij aangaven. De heer Lakeman, van Blauw Wit, schreef in het cluborgaan van zijn vereniging een artikel waarin o.a. voorkwam een speci ficatie van de recette, die bij een topmatch wordt ontvangen. Na aftrek van alle kosten bleef een aardig bedrag over, maar we zijn er beslist niet van onderste boven gevallen. We hebben er even over gepeinsd en zijn tot de conclusie gekomen, dat een uitverkocht Ajax-huis, wat de recette betreft netto dan ten opzichte van de astronomische cijfers, die zo nu en dan uit Dick Bessem's burcht dwarrelen, beslist geen straatje om be hoeft te gaan. Alleen, en dat is de keerzijde van de zilveren plak, ons home kost zwaar geld. Maar u weet het eigen haard is goud waard en dat moet ook betaald worden. „Home sweet home", volgens de broeders van vriend Reynolds, en daar in hebben ze nog gelijk ook. Dat „home" moeten we dus als goede Ajacieden „sweet" houden en daaraan werkt u natuurlijk mee. Er zijn echter jongelieden, die van „medewerken" vermoe delijk nog nooit hebben gehoord. Hangen aan de sproeier van een douche of zo'n ding ombuigen schijnt een boeiende sport te zijn. Een ruitje in een kleedkamer vernielen zo'n stuk glas kost toch maar vijf gulden is ook een vermaak, dat je thuis niet kunt beleven. Die lol beleef je alleen in je „eigen" stadion. En bij een ingeschoten ruit je naam zetten dan zou je beslist van Lotje getikt zijn. Geen kik geven en rap de benen nemen, dat is de manier. Mijnheer Gupffert, of iemand van het perso neel, ziet het wel als we weg zijn. Ja, we zien het wel en «de rekening zien we ook. En die rekening moet betaald worden en als de kostbare „gein" nog eens voorkomt, gaat het bestuur ook erg lollig worden en zet desnoods de inhoud van een kleed kamer als men begrijpt wat we bedoelen een tijd „buiten spel". Waarschuwen doen we beslist niet meer. Ons geduld is uitgeput. Waarvan extra goede nota s.v.p., want het ligt mo menteel zo, dat heel zuinig zijn ons devies is geworden. De „gouden dagen" van weleer zijn over en goed over ook. De nauwelijks vier maanden, dat we bestuurslid mogen spelen, heb ben ons veel geleerd. En we leren nog iedere week. Zo weten we nu heel zeker, dat er de eerste vijf jaren een enorm bedrag voor de restauratie van ons stadion nodig zal zijn. Een „erfenis", die we met ons allen moeten delen. Verder weten we ook heel zeker, dat de naam of beter de roep „goed gastheer" wel erg aardig klinkt, maar toch een zeer expensieve titel is. Die roep zullen we, net als bij andere clubs, een minder welluidende klank moeten geven. Dat gaat natuurlijk niet in één klap, maar het moet ge beuren. Misschien vervelend, maar het kan nu eenmaal niet anders. U zult er begrip voor hebben, net zo als wij er begrip voor hebben gekregen, dat b.v. stedenwedstrijden zeer kostbare voetbalfestijnen zijn, of kunnen zijn. De wedstrijd Amsterdam Wenen heeft ons en alle andere Amsterdamse ere- en eerste divisie-clubs behoorlijk geld gekost en daar passen we voortaan voor. Als er in de toekomst op dit terrein iets te organiseren valt, zullen we een stevige vinger in de pap moeten hebben. En zo zijn er nog meer feiten, die ons echt niet zinnen. We vertellen u er t.z.t. nog wel van. In het clubblad van H.R.C. (Den Helder) is men er best over te spreken, dat de juniores van deze goed geleide club aan de interregionale competitie meedoen. Dat „best te spreken" blijkt uit de volgende zinnen: „AjaxH.R.C. Ónze jeugd heeft nu het voorrecht uit te komen tegen het puikje van de geselecteerde Ajax-jeugd. Een voorrecht, dat weinigen zich gedroomd hadden te kunnen genieten en een mijlpaal in de geschiedenis van onze vereniging. Ongetwijfeld zal onze jeugd van deze tegenstander onnoemelijk veel kunnen leren en deze lessen zullen groot nut hebben. De bevoorrechten wensen we veel succes in de komende competitie, al zal nu heus wel de nederlaag nog wel eens hun deel worden. Maar, wanneer het goede voetbal onze jongens zal verheffen, dan zullen wij daar zeer verheugd om zijn. En voor ons publiek zal de komende wedstrijdenserie zeer aantrekkelijk blijken, want er zal worden kennis gemaakt met het beste jeugdvoetbal uit Noord-Holland, Amsterdam en de provincie Utrecht." Tot zover het clubblad van H.R.C. Een helder artikel uit Den Helder, dat blijk geeft de verhou ding amateurssemi-profs beter te verstaan dan vele amateur clubs met een roemrucht verleden. Geen gezeur over wel of niet betalen, geen gezwam over competities in eng besloten kringe tje, maar oprecht blij met de kans op beter jeugdvoetbal, wat uiteindelijk de gehele vereniging ten goede komt. Altijd wel ge weten, dat van de frisse zeewind iets heel goeds uitgaat. Aan onze boys de taak, de voetballiefhebbers uit de kop van Noord- Holland niet teleur te stellen. BROWN. Zondag 23 November: Aj ax—Blauw-W it 30 D.O.S.—Ajax 7 December Ajax—N.O.A.D. 14 Rapid J.C.^Ajax „21 Ajax—N.A.C. Tweede Kerstdag A.D.O.—Ajax Zondag 28 December Ajax—Sparta Nieuwjaarsdag Bekerwedstrijd Zondag 4 Januari D.W.S. (A)—Ajax

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 2