Bonthuis „DE BLAUWVOS" BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS Ditjes eii Datjes A. F. STRIKKERS 20 DE K.N.H.B.-BEKER. Ajax (administratief) geklopt door E.H.S. In de wedstrijden voor de K.N.H.B.-beker waarvoor zes en veertig negentallen hadden ingeschreven waren na diverse wedstrijden nog slechts zeven clubs overgebleven en bij deze zeven behoorde ook onze ploeg. Op Maandag 8 September werd ondergetekende telefonisch medegedeeld, dat voor de beker-competitie was vastgesteld: 13 September AjaxSparta. De aanschrijvingen gaan de deur uit, maar één dag later wordt mij telefonisch bericht, dat de wedstrijd tegen Sparta niet doorgaat, omdat deze club „bezwaren" had. Sparta had n.l. reeds twee tussen-wedstrijden gespeeld en vond het onbillijk nu weer opnieuw te moeten spelen. Hiervoor in de plaats zou ver moedelijk worden gespeeld E.H.S.Ajax. Op welk veld was nog niet zeker wanneer (Zaterdag of Zondag) en tijd van aanvang waren eveneens nog niet bekend. Nu schrijft het wedstrijdreglement voor, dat een wedstrijd tenminste vier maal vier en twintig uur van te voren ter kennis van betrokkenen moet zijn. Op Donderdagavond 11 uur wordt mij bericht, dat definitief is vastgesteld: Zondag 14 September, aanvang half vijf E.H.S. Ajax, terrein E.D.O. In de eerste plaats was men dus reglementair al te laat met het definitief vaststellen van deze wedstrijd, wat tot gevolg had dat de „nieuwe" aanschrijvingen aan onze militairen hen nooit op tijd zouden bereiken. Ook voor onze voetballende honkballers moesten dus nog in allerijl plaatsvervangers worden aange wezen, want de voetbalcompetitie draaide weer volop. Een telefonisch protest (schriftelijk zou de betrokkene pas Maandag bereiken) werd afgedaan met de mededeling: „Een beetje medewerking, dan lukt het wel." Nu is in het verleden naar mijn bescheiden mening geloof ik wel gebleken dat onze club bereid is „medewerking" aan de K.N.H.B. te verlenen en dit zal zij ook in de toekomst blijven doen, maar door het korte tijdsbestek (1V2 dag) was het ons niet mogelijk tijdig een team te formeren. Zo werden wij dus „ad ministratief" door E.H.S. geklopt. Opvallend was hierbij ook nog dat onze ploeg ruim 4 weken heeft moeten wachten alvorens de hals over kop vastgestelde match tegen E.H.S. werd vast gesteld. Vreemd, K.N.H.B., heel vreemd. SPAANSE IMPRESSIES. Enige tijd geleden kwam bij het secretariaat van de K.N.H.B. een brief van de Spaanse club „Barcelona" binnen met het verzoek of men het voor haar zou kunnen regelen, dat zij enige wedstrijden in Amsterdam kon spelen. Tegen het onderbrengen bij pleegouders is geen enkel bezwaar en indien bovenstaande mogelijk is, dan het liefst een aantal dagen vallende in de eerste weken van September. Door de K.N.H.B. wordt aan „Barcelona" bericht dat alles accoord is en van 5 tot en met 10 September de gast van onze club zal zijn. U wordt verwacht met de trein uit Parijs die om circa half zeven in Amsterdam C.S. aankomt en waar tevens vertegenwoordigers van K.N.H.B., Ajax en pleegouders aan wezig zullen zijn. Inmiddels was voor onze gasten o.a. het volgende programma samengesteld: bezoek bloemencorso, wedstrijden AjaxBar celona; H.C.K.Barcelona; film Europese honkbalkampioen schappen; boottocht Amsterdam, Volendam,bustocht langs onze kust enz. Maar op 5 September half zeven geen Spanjaarden. Mis schien de aansluiting in Parijs gemist? Wachten op de vol gende trein (en)9 uur niks en om 11 uur ook geen Spanjaarden. Wij kregen het gevoel dat m.i. het best te omschrijven was met „blauwtje gelopen". Vooral voor de „gastvrouwen", die natuurlijk extra huis houdelijke werkzaamheden hadden verricht, zal de Spaanse wijn zuur gesmaakt hebben. Hopelijk zal een andere Spaanse gast ons niet in de steek laten. Op 6 September berichtten de Spanjaarden, dat men niet kon komen dat was voor ons al geen nieuws meer maar wel nieuws was hun mededeling „er was nog geen voldoende reis geld". Het Ajax-vaantje, dat wij onze gasten voor de wedstrijd zou den overhandigen, hangt nu als een „dankbare herinnering" aan deze Spaanse impressie aan de muur. JEUGD. Om het kampioenschap van Nederland behaalde onze jeugd een zeer verdienstelijke derde plaats. Het sterke team van Nep- tunus veroverde ongeslagen de Norman MacPhail-beker. H.C.K. waarvan onze jongens met slechts gering verschil verloren bezette de tweede plaats. De andere wedstrijden wisten onze juniores tot winst te brengen. In Tilburg werd nog een tournooi gehouden van stedelijke teams. In het Amsterdamse team waren vier clubgenoten opge nomen: Ab Haman, G. Worst, Grooteboer en J. Metz. De tweede prijs werd hun deel. Proficiat, boys. W. M. Het mag zeker als een verheugend feit worden geconstateerd, dat ons elftal in de wedstrijd tegen Feijenoord heeft getoond, dat het van plan is niet in de onderste helft van de ranglijst te blijven. Het was een wedstrijd van oude rivalen, die elkaar steeds op de meest sportieve wijze hebben bekampt. Deze wedstrijden stonden jarenlang in het middelpunt van de belangstelling en het is opmerkelijk dat ook nu nog het publiek verwacht dat een wedstrijd AjaxFeijenoord een hoogtepunt in de competitie is. We hebben een prettige, spannende wedstrijd gezien met mooie doelpunten. De weegschaal is ten slotte naar onze kant doorgeslagen, doordat onze jongens tegenover het geraffineerde spel een stevig sportief spel hebben gezet, dat de Feijenoord- spelers niet goed is bekomen. Zo op deze wijze wordt doorgegaan, zullen we nog mooie wedstrijden te zien krijgen. Ook in de amateurseotie zijn de resultaten bemoedigend. Goed zo, jongens, houdt het „rood en wit" in ere. Verburgt 50 jaar lid van Ajax. Dat is een hele tijd. Een voor beeld voor de jongelui van clubliefde en trouw. C. de V. geeft elders in dit blad een interview met Verburgt. Vanzelfsprekend onze hartelijke gelukwens met dit unieke jubileum. J. K. Moderniseren - Bontbewaring - Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 795701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 20