Restaurant «De Kuil» 59" VERJAARDAG Zaterdag 31 Maart 1959 Voor een goed diner oj belegd broodje Rembrandtsplein 7 SaladesCroquetten enz. Overpeinzingen Komende gebeurtenissen werpen hun schaduwen vooruit 16 In de afgelopen weken is er nogal veel gesproken over de verrichtingen van het Amsterdamse voetbal; in het bijzonder over de prestaties van de ere-divisie-clubs. De prestaties van deze clubs zijn voor een groot deel van het publiek aanleiding geweest zijn geld uit te geven aan de loketten van het Olympisch Stadion, waar zowel Blauw Wit alsD.W.S.-A. hun domicilie hebben. Het publiek wil goed voetbal zien en heeft zich geconcentreerd op D.W.S.-A., dat in staat is geweest „goede waar" te leveren. Doch ook Blauw Wit mag zich erop verheugen, dat talentvolle jongeren in staat bleken te zijn, meer publiek naar het Olympisch Stadion te trekken, dan voor heen het geval was. Deze ommekeer in de prestaties van genoemde verenigingen heeft het publiek gunstig gestemd en zo is uit reacties gebleken, dat men voor in dergelijke vorm spelende clubs zeer zeker de gang naar een stadion over heeft. Ik schrijf per sé naar „een" stadion, want of dit nu het Olympisch- of het Ajax-stadion is, het speelt voor het publiek geen rol. Nu deed zich het verschijn sel voor, dat in het afgelopen seizoen de „normale" wedstrijden in het Ajax-stadion meer belangstelling trokken dan elders in Amsterdam, d.w.z. individueel per wedstrijd, dus niet over het gehele seizoen gerekend. Door de grote accomodatie van het Olympisch Stadion was men in staat bij top-wedstrijden méér toeschouwers te „bergen" dan in het Ajax-stadion. Laat ik de prestaties van ons le elftal buiten beschouwing, dan blijft de mogelijkheid toch aanwezig, dat bij een belangrijke, of voor het publiek interessante wedstrijd, meer belangstelling zal bestaan, dan ons stadion kan opvangen. Hoe belangrijk het is een zo groot mogelijke accomodatie te hebben, is de laatste tijd in diverse steden wel gebleken. Door de verspreiding en uitbreiding van het inwoner-tal in Amsterdam naar de tuinsteden, krijgt men over een aantal jaren een geheel ander beeld te zien, wat betreft de publieke belang stelling voor het betaalde voetbal. Wat het Ajax-stadion betreft, kunnen wij niet bepaald zeggen, dat het erg veel profijt zal trek ken. In Amsterdam-Oost wordt er maar zeer weinig gebouwd, dus van extra belangstelling in de toekomst kunnen wij niet spreken. Het Olympisch Stadion ligt wat dat betreft veel gun stiger. Als ik alleen maar denk aan het uitbreidingsplan „Bui- tenveldert", „Slotervaart", „Osdorp" en de regelmatige uitbrei ding van Amstelveen. Vanzelfsprekend is het zo, dat, indien we een elftal hebben dat „draait" en zich bovendien op een gunstige reactie van het publiek mag verheugen inzake het vertoonde spel, wij tevreden mogen zijn als ons stadion grotendeels bezet is. Ik ben echter van mening, dat wij meer moeten doen om het Ajax-stadion in het geheugen van de Amsterdamse bevolking te houden en hierbij denk ik aan dit deel, dat thans en in de toe komst de nieuwe tuinsteden gaat bewonen. Daarom lijkt het mij raadzaam onze naam nog meer naar buiten bekend te maken. Wedstrijd-aankondigingen in bus- en tramlijnen is thans niet meer voldoende. Aankondigingen in dagbladen van de te spelen wedstrijden; raambiljetten zoals wij dit het vorige seizoen hadden; het in schakelen van nog meer sigarenwinkeliers voor voorverkoop en hierbij denk ik ook aan de zaken in de nieuwe woonwijken (indien echter van die zijde belangstelling bestaat). Dit neemt echter niet weg, dat het plaatsen van raambiljetten altijd mo gelijk moet zijn. Al deze mogelijkheden moet men beslist onder ogen zien, wil men in het huidige voetbal mee doen. Het gaat samen met het kweken van jonge spelers, die straks het eerste elftal zullen vormen en van wie het publiek in de nabijheid van het Ajax- stadion en ook ver daarbuiten, weer zal zeggen: „Voor goed voetbal moet je bij Ajax zijn". HARRY v. d. POL. A wordt gevierd op in alle zalen van Hotel „KRASNAPOLSKY" Eén van de leden van de feestcommissie vertoeft momenteel in de U.S.A. Ontvingen van hem een telegram: „Stars accepted". Nadere gegevens ontbreken, maar we komen terug, in het Ajax-Nieuws van December a.s. A propos, noteert U vast in Uw zakagenda: 21 Maart 1959 AjaxKrasnapolsky.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 16