11 t En verder ging het succes bij ons eerste B-team. Ajax 1 D.W.V. 1 70, D.C.G. 1Ajax 1 01 (een moeilijke dus!). Juniores B2. Ajax 2D.W.S.-A. 2 81. In een verslagje over Volewijckers 2Ajax 2 rept de heer v. Dijk over een fraaie kopbal van Peter Brans uit een voorzet van Muller, waarmede de score werd geopend. Bartelings, die zich overigens aan veel te zelfzuchtig spel schuldig maakte, schoot even later no. 2 langs de dapper spelende Volewijckers-doelman. Door Bruyne werd het 30, waarna een foutje van Vlok het enige tegenpunt tot gevolg had. Kuiter en (weer) Bruyne zorgden tenslotte voor een 51 zege. Ga zo voort, boys! Juniores B3. Ajax 3T.O.G. 1 35. Hierover zegt de heer Wolterink: „Reeds na 10 minuten spelen stonden we met 20 achter door fouten van Robbie Boomgaard. Jammer, Rob. Maar ja, een keeper kan de bal niet uit zijn doel kijken. Nadat het 03 was geworden, gelukte het ons tegen te scoren. Na de thee ging het iets beter. Maar toch werd het nog eerst 14, voordat v. d. Woude er 24 van kon maken. Een penalty tegen ons bracht de stand op 25 en uiteindelijk door Bouwman 35. Deze nederlaag is het gevolg van grove fouten zowel in de verdedi ging als speltechnisch." Gelukkig herstelden Voigt c.s. zich tegen Rapiditas 3 (60), maartegen Amstel 1 moest de eer weer aan de gasten worden gelaten (2—3). We zagen die ontmoeting, jongens! 't Was helaas niet best. Een strafschop had nog één puntje kunnen redden, maarwerd bar slecht genomen Ja, en dan de juniores B4, B5 en B6. Wij schreven reeds eerder, dat de „B-vier" het dit jaar niet gemakkelijk heeft. Na nog een nederlaag tegen V.V.A. (50) volgde de eerste overwinning en wel op Neerlandia 1. Laten we hierover de heer Wolterink eens aan het woord: „Jongens, wat een vreugde bij deze eerste overwinning in dit seizoen. Zij was dik verdiend ook. Want door beter voetbal en hard werken hebben jullie de zege behaald (32). Ik heb genoten, knapen. Jullie hebt een grote wilskracht aan de dag gelegd. Daar ont breekt het trouwens in het algemeen niet aan. Maar het is nu eenmaal door die hoge indeling dit seizoen zwaar voor jullie. Laat je echter niet ontmoedigen, ook al zal nog wel eens een nederlaag geslikt moeten worden. Ondanks alles is dit zeker ook een leerzame tijd, waarvan jullie t.z.t. zeker de vruchten zullen plukken. Hou vol, boys ensucces!" De juniores B5 doen het goed. Van de volgende wedstrijden: Ajax 5Volewijckers 5 20, D.W.S.-A. 5Ajax 5 14, Ajax 5 —D.C.G. 12 3—1, Blauw Wit 5—Ajax 5 1—5, D.W.V. 5—Ajax 5 26 zagen wij de eerste. Een lang niet gemakkelijke ontmoe ting. De groen-witten trapten gemakkelijker en lieten de bal meer het werk doen. Alleen hun afwerking liet te wensen over en bovendien was Adri van Eijden op de backplaats in onge naakbare vorm. Helaas zitten er nog te veel pingelaars in ons elftal, waardoor veel van mooi voetbalspel verloren gaat. Het kan nodig zijn een mannetje eens te passeren, maar overdrijving schaadt altijd. Keeper Te Paske moet oppassen niet meer dan drie pas met de bal te maken en altijd trappen of gooien naar een vrijstaande speler. Eddie Fokke scoorde beide goals; een be loning voor zijn mooi en onbaatzuchtig spel. Van de strijd tegen D.W.S.-A., waarbij het tijdens de thee 31 voor Ajax stond door doelpunten van Piet de Waal, Rolf Grootenboer en Gerrie Splinter, schrijft de heer Van Ens: „Na de rust trachtte D.W.S.-A. de achterstand in te lopen, maar onze achterhoede was niet te passeren. Uittenbosch maakte er nog 41 van. Een pracht schot van Piet de Waal sprong van de onderkant van de lat weer in het veld terug. Pech, Piet, maar het houtwerk telt ook mee. Al met al een goede wedstrijd, waar in gelukkig nu eens niet zo verschrikkelijk werd gepingeld. En dan tenslotte de juniores B6. Uitslagen: Ajax 6D.W.V. 7 150, Ajax 6Rapiditas 3 51, S.D.W.Ajax 6 18, Ajax 6 D.J.K. 3 62. Wel, resultaten die er mogen zijn. Een vingerwijzing mogen onze benjamins echter toch vinden in een verslag over de ontmoeting tegen S.D.W., waarbij de heer Wolters te kort spel zag, vleugelspelers die hun plaats niet hielden en iedere bal door het midden. Dit alles vóór de rust, die ook slechts met een 21 voorsprong inging. De tweede helft was beter. Er werd sneller afgegeven, de beide Berties hielden hun lijn en zieteinde 81 voor Ajax! Dat was het dan voor deze keer. So long. T. M. Van der Kuil Muller Van Drecht

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 11