JEUGD rondom de 10 Onze bijdrage aan het eerste in 1958 verschenen clubblad, om precies te zijn no. 6, van het seizoen 1957-1958, besloten wij met het volgende post-scriptum: „Wie van de juniores schrijft eens iets (b.v. een wedstrijdverslagje) over zijn elftal? Waar zitten die journalisten-in-spé Eventuele pennevruchten gaarne te zenden aan het adres van secretaris H. A. Smit, Albertus Magnushof 8 hs., Amsterdam-W." Waarde vrienden, dit artikel in het bijna laatste Ajax-Nieuws in 1958 beginnen we met: „Wie van de juniores schrijft eens ietsenz. (zie hierboven). Want onze oproep van Januari j.l. had geen succes. Helaas. Kijk, het wel en wee rondom de Rood-Witte jeugd geeft elke maand voldoende stof tot schrijven. We horen van redacteur Brown eerder de verzuchting: ,,'t Was me weer een lap, zeg," dan de opmerking: „je had wéér niet veel Maar, vragen wij ons af, waarom alleen over en voor de jeugd de kolommen van onze rubriek te vullen en niet onze „hope" daarin zelf ook aan het woord te laten. Begrijp goed, dat behoeven nu niet direct daverende artikelen of verslagen te zijn (mag natuurlijk wel!) noch wordt journalistiek „vak werk" gevraagd. Bedoeld wordt slechts, zoals reeds eerder aan gehaald: iets te schrijven over je elftal; een wedstrijdverslag, of b.v. het resultaat van de deelname aan een tournooi, het verloop van een trip, enz. enz. Kom, we wagen het er op de aanvoerders, dus zij die reeds een bepaalde resp. voorbeeldige taak hebben, te vragen ook ten aanzien van de hierboven bedoelde journalistieke bijdrage aan ons clubnieuws voor te willen gaan en ons via de juniores-pen het een en ander over hun ploeg te vertellen. Mogen we dit afspreken, vrienden We moeten altijd tegen de 15e van elke maand de kopij bij de redactie inleveren. Daarom zouden wij gaarne de betreffende artikeltjes vóór de 12e ontvangen. Een dringend telefoontje van „hogerhand", dat het Ajax- Nieuws een week eerder uitkomt dan men oorspronkelijk van plan was, noopt ons omtrent de resultaten der elftallen niet te uitvoerig te zijn. Daar gaan we dus maar vlug. De juniores Al hebben zich intussen in de regionale compe titie gespeeld met doelcijfers die er niet om jokken. En nu maar afwachten of Schaaphok c.s. de ongetwijfeld weer zeer stevige tegenstand dit jaar kunnen opvangen. De eerste wedstrijd is reeds gespeeld en wel tegen stadgenoot D.W.V. Onze jongens wonnen met 51, maar secretaris Smit vertelde dat vooral na de rust deze ontmoeting beslist niet voor een schoonheidsprijs in aanmerking kwam. Vandaag (we schrijven Zondagmiddag 16 November) kwam H.R.C. op bezoek. Helaas konden we niet tot het einde blijven, maar toen we Voorland verlieten, was het reeds 50. Al met al een goede start dus! De juniores A2 gaan nog steeds ongeslagen aan de kop. Ach tereenvolgens werd J.O.S. 1 aan de Kruislaan met 51 ver slagen, V.V.A. 1 op Voorland met 110 en een week later D.W.S.-A. 2 eveneens thuis met 42. Mogen we over deze laatste ontmoeting de heer Martens even aan het woord laten: „Niettegenstaande onze A2-juniores de D.W.S.-A.-dito's met 42 er onder hielden, kon het spel van onze voorhoede toch geen algehele voldoening schenken. Daarvoor was het te on samenhangend en te individualistisch. Heus, mannen, tegen een elftal dat uit physiek sterkere spelers bestaat, die bovendien fel op de bal zitten, is snel en zuiver afspelen van de bal het enige juiste afweermiddel. Hierdoor worden tevens onnodige botsingen en lelijke gezich ten voorkomen. Laten we goed bedenken, dat voetbal altijd nog een spel is dat voor 30% met de benen en voor 70% met de hersenen wordt gespeeld. Vanzelfsprekend zijn we met 14 pun ten uit 7 wedstrijden en een doelsaldo van 515 dik tevreden, maar geheel voldaan zijn we pas wanneer deze doelpunten het gevolg zijn van vloeiende combinaties. Dus afgesproken, vrienden, dat laten we de eerstvolgende wedstrijd zien." Over de uitwedstrijd tegen D.C.G. schreef de heer Smit o.a.: „Hoewel de voorhoede enige fraaie kansen liet liggen, lag m.i. de fout vandaag in onze beide kant-halVes. In plaats van van tijd tot tijd eens een 25 k 30 meter-schot los te laten, bleven zij maar steeds volharden de bal in het doelgebied te plaatsen of te brengen. Na de rust ging het beter en toen koos gelukkig ook Piet Keizer de juiste van twee manieren om de bal langs een back te spelen. Hans de Man demonstreerde tenslotte zijn mede spelers op welke wijze je, alléén voor het doel gekomen, be heerst moet scoren. De anderen hadden dat nog niet helemaal onder de knie Juniores A3. Na Ajax 3Neerlandia 1 81 en N.F.C. 1 Ajax 3 17, waaruit we dus mogen concluderen, dat Janse en zijn mannen op de goede weg zijn, volgde 26 October j.l. de ont moeting tegen Blauw Wit A3. De Zebra's, nog altijd behorend tot onze sterkste tegenstanders, met 62 aan de zegekar te binden, blijft een prestatie. „Inderdaad," zegt voorzitter Martens. „Er zitten echter een paar spelers in, weliswaar behoorlijke voetballers, maar die toch slecht afstand van de bal kunnen doen. Dat in je eentje willen passeren van een tegenstander, hetgeen meestal mislukt, is tegen alle regels van het moderne voetbal." „Tja," is ons antwoord, „het oude liedje. Er is reeds veel over gesproken en geschreven. Laten we maar wéér hopen, dat ze het voortaan in de snelle en zuivere combinaties zullen zoeken Overigens dient uit deze ontmoeting zeker te worden ver meld de schitterende wijze waarop goalie Pieter Paternotte een strafschop stopte. Een punt werd verspeeld tegen S.D.W. 1 en nog wel op ons eigen veld. We zagen deze wedstrijd. Brr, jongens, een slappe vertoning. Een off-day? Mogelijk. Laten we daarom maar af spreken: volgende keer beter. Juniores A4. Wel, het gaat onze „A-vier" beslist beter. Zeker, 12 October j.l. kon tegen Aalsmeer thuis nog geen winst worden geboekt (03), maar tegen Sloterdijk 1 aan de Velserweg be gon het getij te keren (05). Voor de rust een prima door onze jongens gespeelde wedstrijd: stand 04. Na de theeik kende het elftal niet meeraldus merkte de prima leidende scheidsrechter op. Die tweede helft vergeten we dus maar gauw. S.L.T.O. 1 werd het volgende slachtoffer (51). Toen kwam koploper R.A.P. 1 op bezoek en daar moesten Kees Middendorp c.s. hun tanden laten zien. Niets aantrekken van de physiek sterkere „Rappers"! Ajax kwam 20 voor. Maar pas kort voor het einde, toen de stand toch 44 was geworden, maakte Peter de Vries met een „loei" er 54 van, hetgeen natuurlijk een luchtsprong van de Ajacieden tot gevolg had. Jongens,houen zo! De juniores A5 kwamen tot heden nog maar éénmaal in het veld. Maar dat was toen wel raak ook. Aan de Multatuliweg werd S.D.W. 3 met 210, ja met recht „gekraakt". Juniores BI. Hier moeten we beginnen met het herstellen van een fout, waarop de heer Schuuring ons attendeerde. „Mijn kri tiek, zoals die in het clubblad staat, blijft," aldus de heer Schuu ring, „maar er werd desondanks met 42 gewonnen en dus niet verloren." Met onze verontschuldiging, vrienden De heer v. Ens zag aan de Spaarndammerdijk Brakel c.s. een 52 overwinning op het nog ongeslagen De Spartaan be halen. Joop Schipper, Peter Voogt (zeldzaam mooi doelpunt na solo-rush) en weer Peter zorgden voor een 30 voorsprong bij het einde van de eerste helft. Een eerste helft waarin de roodbroeken-voorhoede werkelijk niet had stil gezeten, maar de kunst van doelpunten-maken minder goed verstond dan onze aanvalslinie. Acht minuten na de thee scoorde Hennie Schipper onhoudbaar, waarna de Spartaan-middenvoor eindelijk succes had. Ons doel kwam nu onder druk. Het werd 24. Een „kogel" ketste boven het hoofd van doelman Van Lieshout in het veld terug. Maar geleidelijk aan herstelde Ajax zich toch en toen Peter Voogt met een beheerst doelpunt opnieuw scoorde, was de overigens zwaar bevochten zege een feit.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 10