Uit LAGERE regionen 18 Een nieuw seizoen is begonnen en reeds zijn de eerste wed strijden van de lagere elftallen al of niet tot een goed einde gebracht. De resultaten der gespeelde wedstrijden zijn niet be paald bemoedigend en ook niet geschikt om enthousiaste ver slagen over te schrijven. U krijgt die van mij dan ook niet. Wel wil ik trachten U te verklaren, welke omstandigheden tot onnodig puntenverlies konden leiden. Direct in het oog springend is namelijk het on regelmatige spelverloop geweest. Na een vrij aardig en zelfs goed begin verliep een aantal dezer wedstrijden in een rommelig en slecht gedoe. Dit heeft natuurlijk verschillende oorzaken, maar de belangrijkste is naar mijn mening (en ik spreek hier uitsluitend over onze amateursectie in de K.N.V.B., dus het derde en yierde elftal) dat onze elftallen nog niet klaar waren voor de competitie. Elk jaar beëindigen enige spelers hun carrière bij Ajax, gaan voor andere clubs spelen of hangen hun schoenen aan de kap stok en elk jaar melden zich nieuwe krachten vanuit de junio res of van andere verenigingen. Spelers, die vorig jaar in goede conditie waren, kunnen nu uit vorm zijn en omgekeerd. Er moeten dus nieuwe elftallen worden geformeerd. En om te weten, of iemand zijn plaats verdient in een bepaald elftal, dienen er oefenwedstrijden te worden ge speeld. Ook dit jaar heeft, zoals dat heet, een combinatie 3 en een combinatie 4, oefenwedstrijden gespeeld. Het z.g. derde speelde één wedstrijd tegen een zwakke tegenstander en één feestwed- strijd in Zeeland, tegen een Blauw-Wit-combinatie, waarin aan onze zijde 16 spelers en enkele kwade gezichten een min of meer belangrijke rol speelden. Het z.g. vierde speelde één wed strijd tegen een eveneens zwakke tegenstander en wel drie weken voor het begin der competitie. U begrijpt, op deze wijze kan men niet met een goed lopende combinatie de competitie beginnen; de jongens spelen nog te veel voor zichzelf, voor het verdedigen van eigen kans op een hoger elftal. Het derde elftal „verbruikte" in zijn eerste drie competitie wedstrijden 22 spelers en het vierde 20 spelers. Het gevolg is dan ook, dat vele jongens zich gedupeerd voelen, menen een onvoldoende kans te hebben gehad zich in een hoger elftal te spelen, of ten onrechte een elftal lager te zijn gezet. Er wordt dus zacht gezegd gemopperd en wat is erger in een elftal dan spelers, die menen, dat ze in een minderwaardig milieu moeten spelen Redenen, die het spelverloop ongunstig beïnvloeden. Het is dus een vingerwijzing voor het volgend jaar, goede tegenstanders uit te nodigen tot het spelen van oefenwedstrijden en hier een maand van te voren mee te beginnen, desnoods op avonden door de week, als de zomersporten hierdoor in het nauw zouden komen. En dan niet weer aankomen met de dood doener, dat er geen tegenstanders meer te vinden zijn, want reeds nu weten wij, dat er volgend jaar weer oefenwedstrijden gespeeld moeten worden en iedere club speelt nog altijd graag tegen Ajax. Het zal dan misschien onnodig puntenverlies in het begin der competitie kunnen voorkomen. U zult uit bovenstaande hebben begrepen, dat de amateur elftalcommissie het niet gemakkelijk heeft en het zich ook niet gemakkelijk maakt. Buiten alle probeersels heeft zij te doen met militaire dienst, blessures, gevolgen van schorsingen in hogere regionen enz. enz. Ik kan me voorstellen, dat slechte eetlust en slapeloze nachten hiervan het gevolg kunnen zijn. Daarom wens ik de heren sterkte, een wijs inzicht en een brede rug toe in hun moeilijke en ondankbare taak. Zo langzamerhand zullen wij toch tot vaste ploegen kunnen komen wat het spelpeil en de stemming omhoog moeten bren gen. Aan de training heeft het zeker niet gelegen, tenminste voor diegenen, die de training geregeld bezoeken. De heer Van Veen is een niet gemakkelijke en strenge oefenmeester, maar hij leert ons voetballen volgens de oude Ajax-school (lees Rey nolds-school) en de heer Jelles bezorgt ons een conditie, zoals we die ons alleen maar konden dromen. Met zijn aanstekelijk enthousiasme en afwisselende oefenstof maakt hij ons de training tot een, zij het dan zeer vermoeiend, genoegen. Ten leste wil ik het toch nog even over de laatste match van het derde tegen Blauw-Wit 3 hebben, welke wedstrijd ik het begin van het herstel zou willen noemen. In zoverre, dat er de gehele wedstrijd mét elkaar en vóór elkaar werd gespeeld. Ook door Johnny Schaap, die met Thijs Hazewindus steeds maar weer goede aanvallen opzette over de vleugels, die uitstekend bezet werden door Kartel en De Ridder. Voor de twee in de seniores debuterende juniores Westra en Engelsma was dit nu niet bepaald een wedstrijd, waarin zij zich rustig konden inspelen. Zij wierpen zich echter met élan in de strijd, begonnen zeer goed, maar zakten in de tweede helft enigszins af. De achterhoede liet vier goals passeren, waarvan twee onnodig en onze voorhoede maakte vijf goals, waarvan drie zeker de schoonheidsprijs zouden krijgen zo die te vergeven was. En zo sloeg de balans toch naar onze zijde door. CANARD. Ernstige waarschuwing Artikel 65 Huishoudelijk Reglement luidt: „Beschadiging van eigendommen der vereniging moet, indien het bestuur daartoe termen aanwezig acht, door degene(n), die de schade heeft (heb ben) veroorzaakt, worden vergoed. Het bestuur wijst het beloop der schadevergoeding aan." Helaas zijn er termen aanwezig. Enige weken geleden zijn in de kleedkamers en trainingzaal minstens dertig nieuwe ruiten en ruitjes ingezet. Men heeft kans gezien in no time er weer vele te vernielen en liet zelfs de doelnetten niet met rust. Uit één der netten werd doodleuk een stuk van ongeveer een halve meter gesneden. Het zal duidelijk zijn, dat we zo niet kunnen doorgaan. Hij, die betrapt wordt, betaalt de schade envliegt eruit! HET BESTUUR. Automobilisten Spaart de paden, die om ons stadion lopen. „Scheurt" niet door de bochten. Maakt geen remsporen. „Spuit" niet weg. Uw rijkunst is onbetaalbaar, maarhet repareren van de paden veel duurder. HET BESTUUR. Toto-commissie De Toto-commissie, bestaande uit de heren: F. Kubin, Hoendiepstraat 38, Amsterdam-Z., Tel. 72 62 10, F. C. Molema, Jephtastraat 38, Amsterdam-W., Tel. 18 59 03, L. P. Schappert, Ceintuurbaan 10, Amsterdam-Z., deelt mede, dat eventuele prijswinnaars zich kunnen wenden tot de heer Molema, die de duplicaat-formulieren in zijn be zit heeft. Getrouwd De heer Jaap van Praag en mej. Maud Gieske. Onze hartelijke felicitaties. Jack Reynolds wil langs deze weg zijn dank uitspreken aan ons bestuur, club avondcommissie, pers, leden en donateurs, kortom aan allen die zijn 77ste verjaardag tot een onvergetelijke dag maakten. C. E. de V. Dankbetuiging Mede namens mijn echtgenote wil ik allen die in velerlei vorm wederom belangstelling toonden, tijdens haar verblijf in en bij de terugkeer uit het ziekenhuis mijn dank betuigen. C. E. DE VLIEGER.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 18