Restaurant «De Kuil» 12 meer jun. A2 met recht een harde-noot-te-kraken. Toen het na rust, die met blanke stand inging, op een gegeven ogenblik 31 voor onze tegenstanders stond, gaven we ons team, ge zien het grote fysieke verschil, geen kans meer. Doch Water graafsmeer ging verdedigen en daarvan profiteerden de onzen om toch nog gelijk te komen (33). Aan het Jaagpad zagen wij de tweede helft van de wedstrijd tegen K.B.V. jun. Al. Ons team, door „opschuiving" niet in de oorspronkelijke opstelling, stond tegenover een elftal waarvan velen de 18-jarige leeftijd al hadden bereikt en waar de licha melijke meerderheid dikwijls op niet toelaatbare wijze tot uiting werd gebracht. Het spijt ons te moeten zeggen, dat de scheids rechter hiertegen beslist onvoldoende optrad. Neen, we willen hiermede de verdiende zege van K.B.V. zeker niet betwisten, maar toch zouden wij hen in overweging willen geven te be denken, dat in de sport krachtsaanwending op zichzelf niet de aangenaamste ervaring is, doch de combinatie kracht-techniek tactiek. En er zitten zeker krachten in de ploeg die dit kunnen verwezenlijken. En tot onze jongens: beste vrienden, het viel niet mee. Doch laat de moed niet zakken. Het is een grote overgang naar het hardere, wat „rauwere" spel. Aanpakken vanaf de eerste minuut. Je body wat meer gebruiken en vooralopen spel! Voor de goede orde: bij de rust 20 achter, waarbij een penalty met een groot vraagteken. Einde 51 verliezen. Zo, dat was A-allerlei. De Jun. BI kreeg thuis bezoek van Zeeburgia en kreeg met 12 op zijn voetbalpantalon. Het herstel kwam Zondag 5 Octo ber j.l. met een dikke overwinning op Z.F.C. Wij hebben van beide wedstrijden helaas geen verdere gegevens, zodat wij dit maal met deze korte vermeldingen moeten volstaan. De Jun. B2 doet het best tot op heden. Luistert u maar: de Spartaan BIAjax B2 24; AjaxB2 A.F.C. BI 4—1; Blauw-Wit B2—Ajax B2 2—3! Van de wedstrijd tegen A.F.C. zegt de heer Van Ens o.a. (en luister allen goed!): „De meeste A.F.C.-ers waren fysiek ster ker dan onze jongens, maar ook nu bleek weer dat kracht alléén geen factor van doorslaggevende aard behoeft te zijn. Na 5 minuten reeds een aanval door onze gehele voorhoede en Barte- lings scoort onhoudbaar (10). Onze tegenstanders zitten ook niet stil en daarbij moeten we twee prachtige reddingen van doelman Lohman vermelden. Peter Brans schiet uit moeilijke positie no. 2 in de touwen waarna nog voor de rust onze „goalie" eenmaal moet capituleren. Na de rust alsmaar A.F.C. voor ons doel. Als, bij wijze van spreken, de gelijkmaker in de lucht hangt, neemt onze linksbuiten „de knikker" mee en enige seconden later juichen we (31). Nadat Bartelings er 41 van gemaakt heeft komt het einde van deze fraaie wedstrijd." Bedankt heer Van Ens, zo mogen we het horen. Jun. B3. Van de reeds eerder gememoreerde wedstrijd Amstel 1AjaxB3 (63)., ontvingen wij nog een verslag van de heer Gischler, waarvan wij enkele gedeelten beslist niet onvermeld willen laten. in het doel Daan Schalm Jr. die waarschijnlijk wel het keepersbloed van zijn vader heeft, doch bij lange na nog niet diens figuur. Dit bleek in deze wedstrijd toch wel enigszins van invloed te zijn. Vooral de linksbuiten van Amstel, een flink uit de kluiten gewassen jongeman, die, qua figuur, rustig voor A-junior had kunnen doorgaan, vond het nodig om de kleine Daan van dichtbij met enige harde schoten te testen. Vóórdat Daan eigenlijk goed en wel besefte Voor een goed diner oj belegd broodje Rembrandtsplein 7 SaladesGroquetten enz. dat de wedstrijd was begonnen, werd hij reeds met een oerhard schot gepasseerd en even later maakte dezelfde speler er 20 van." Na de rust (31) kreeg onze rechtsback behoorlijke rug dekking, zodat die grote linksbuiten niet meer gevaarlijk was. doch nu begon de ellende aan de andere kant. Gevolg: 3 doelpunten van de rechtervleugel, hoofdzakelijk door foutieve dekking." Een goede dekking is (in de verdediging) achter de man staan. Niet een eind er naast of soms er vóór. Een goede dekking beoogt te verhinderen dat een tegenspeler de bal in zijn bezit krijgt, want heeft hij die eenmaal, dan wordt het voor de verdediger een stuk moeilijker. Volgende keer beter, boys! Wel, het ging beter, al dient direct gezegd dat de tegenpartij, in dit geval C.D.W., heel wat minder was dan Amstel. Dat zegt de uitslag (141) ongetwijfeld! Het uitvoerig verslag van de heer Gischler hierover, hetgeen wij in verband met de ons toegemeten ruimte niet geheel kun nen weergeven, spreekt van een prima op schot zijnde center voor Bruyne (9 goals!), een uitstekend spelende linkervleugel Brans-Zeilstra en besluit met het advies: „Voor de rechter vleugel de raad aan Bos om sneller af te spelen en aan de rechtsbuiten om niet te veel naar binnen te gaan, een fout die vele vleugelspelers bij Ajax maken. Maak het veld zo breed mogelijk als we in de aanval zijn. Geef de binnenspelers gelegen heid een bal naar de vleugel te spelen. Vaak loopt zo'n vleugel man vlak achter de back, waar hij vanzelfsprekend nooit de bal kan ontvangen. Zoek de vrije ruimte op. Positie-kiezen is één van de grondregels en wil zeggen dat men zich zodanig moet opstellen dat een andere speler je gemakkelijk een bal kan toespelen, dus liefst niet in rechte lijn achter een verdediger." Wij schreven in voorgaande kolommen reeds in dezelfde geest. Niettemin meenden wij de woorden van ons geacht commissielid hier ook te moeten weergeven en laten we er aan toevoegen: met nadruk, omdat het o.i. geen kwaad kan, dat op zulk een belangrijk onderdeel van de voetballerij als het positiespel, bij herhaling wordt gewezen. De verdere uitslagen van de B3 waren: J.O.S. 2—Ajax 3 2—7; Ajax 3—K.B.V. 4—1. Mogen we dan tenslotte de jongens van de B4, B5 en B6 be loven dat we de volgende keer hun resultaten resp. successen aan een nadere beschouwing onderwerpen. Want heus, we vre zen anders last te krijgen met de Redactie, dat we er een Ajax- Jeugd Nieuws van willen makenDaarom gaan we er gauw uitTot de volgende keer. T. M. Competitie-indeling jeugdelftallen - seizoen 1958/1959. Juniores A: Jeugdklasse A (vóór-comp. A-501): 1. D.C.G.; 2. D.W.S.-A.; 3. D.W.V.; 4. O.V.V.O.; 5. St. Pancratius; 6. De Volewijckers; 7. V.V.A.; 8. Ajax 1. 2e klasse A: 1. Ajax2; 2. Blauw-Wit2; 3. D.C.G. 2; 4. D.W.S.-A. 2; 5. J.O.S.6. De Meteoor; 7. De Spartaan; 8. De Volewijckers 2; 9. V.V.A. 2; 10. Zeeburgia 2. 2e klasse B: 1. A.F.C.; 2. Ajax 3; 3. Blauw-Wit3; 4. Neer- landia; 5. N.F.C. 2; 6. Rapiditas; 7. Rivalen; 8. S.D.W.; 9. W.M.S. 2e klasse C: 1. Aalsmeer; 2. Ajax 4; 3. D.W.V. 2; 4. K.B.V.; 5. Rap; 6. Sloterdijk; 7. S.L.T.O.; 8. Vespucci; 9. Watergraafs meer 2; 10. Z.S.G.O. 2. Junioren B: le klasse B (vóór-comp.): 1. Ajax 2; 2. D.C.G.; 3. D.W.V. 4. De Spartaan; 5. Watergraafsmeer; 6. Zeeburgia; 7. Z.F.C. 2e klasse A: 1. A.F.C.; 2. Ajax 2; 3. Blauw-Wit2; 4. D.W.S.-A 2; 5. D.W.V. 2; 6. De Spartaan 2; 7. Volewijckers 2 8. Zeeburgia 2. 2e klasse B: 1. Ajax 3; 2. Amstel; 3. C.D.W.; 4. J.O.S. 2; 5. K.B.V.; 6. N.F.C. 2; 7. T.O.G. 2e klasse C: 1. Ajax 4; 2. A.S.V. Arsenal; 3. Neerlandia; 4. Rivalen; 5. V.V.A. 2; 6. W.M.S.7. Watergraafsmeer 2. 4e klasse A: 1. Ajax 5; 2. Blauw-Wit5; 3. D.C.G. 12; 4. D.W.S.-A. 4; 5. D.W.V. 5; 6. De Volewijckers 5; 7. V.V.A. 4; 8. Watergraafsmeer 4; 9. Zeeburgia 4. 4e klasse F: 1. Ajax 6; 2. D.W.V. 7; 3. Rapiditas 2; 4. S.D.W. 6; 5. De Spartaan 5; 6. T.D.0.2; 7. T.D.W. 2; 8. Zeeburgia 5; 9. D.J.K. 2.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 12