"Bonthuis„DE BLAUWVOS" BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS A. F. STRIKKERS In de eerste wedstrijd van de BI tegen Watergraafsmeer werd, hetgeen we hierboven schreven, wel bewaarheid. „Hoe was het?" vroegen we de heer Schuuring. „Een aardige wedstrijd," is het antwoord, „waarbij door Ajax technisch wel goed werd gewerkt, maar velen zich tegen deze fysiek sterkere tegenstanders bezondigden aan de (eeuwige) fout van te zelfzuchtig spel. En dat dit verkeerd is blijkt ook wel uit het resultaat: een 42 nederlaag." Ook hier: onze beste wensen voor de toekomst. Dat Henny Cruyff daarbij vooral niet de goede raad van de heer Schuuring vergeet De jun. B2 die we in de oefenwedstrijden een heel aardig spel letje zagen demonstreren, opende het seizoen met een 21 over winning op Zeeburgia. „Maar," zegt de heer Martens, „einde loos gepingel in de voorhoede waardoor zeker vijf doelrijpe kansen verloren gingen 't Is bedroevend, maar waar. Gelijk het geval bij de „A3" en ,,A4" zijn ook de jun. B3 en B4 hoog ingedeeld d.w.z. gelijk met de jun. B2 in de 2e klasse. Wel, beide teams ondervonden al direct aan den lijve dat men er met mooi-doen-in-het-veld niet komt. Waar gespeeld werd tegen Amstel 1 resp. Arsenal 1 en gelet op het grote leeftijds verschil (bij ons gemiddeld 13 jaar, onze tegenstanders pl.m. 15 jaar) kregen onze „peuters" over het algemeen weinig kans. Ook hier weer, de meeste knaapjes niet begrepen dat als men driemaal de bal is kwijt geraakt, het beter is de vierde maal de bal op tijd af te geven. Ze bleven maar volharden in het „brengen" van de bal en dat was tegen de grotere tegenstan ders funest. De uitslagen: Amstel 1Ajax 3 63 en Ajax 4— Arsenal 1 37 spreken voor zich." Brrr, jongens, hang die uitslag boven je bed. Dat nooit meer. Zet er met grote letters bij: Niet pingelen, afgeven, vrijlopenü! De benjamins (12 jaar) de jun. B5 en B6 deden het beter. Met 42 ging Zeeburgia tegen „de Vijf" ten onder en op visite bij de „Whites" nam de „Zes" met een 60 overwinning de eerste twee punten mee naar huis. Toch moet Piet de Waal nog even bedenken dat op de vergadering van de Jeugdcommissie de heer Smit over Piet sprak met een opgeheven vinger. En dan weet onze rechtsbinnen ongetwijfeld wel dat hij voortaan niet zoveel (té veel) zal lopen maar eenvoudig de bal snel en bekeken zal afspelen. Nietwaar Piet? Zo, dat waren de notities, zoals wij die maakten tijdens ons bezoek aan de Jeugdcommissie, na de eerste competitie-dag. Wel, we hopen, dat de critiek hier en daar geuit en die niet anders is bedoeld dan opbouwend, resultaat moge hebben, zoals ze ook niet anders is gelanceerd dan tot nut en in het belang van onze jeugdige vrienden zelf. PRESENTIELIJST. Willen de juniores die ter training komen niet vergeten hun naam te plaatsen op de presentielijst bij mijnheer Vos De heren van de Jeugdcommissie kunnen uiteraard niet over zien wie er wel en wie er niet geweest is. Zij moeten zich dus, wat het bezoek aan de training betreft, houden aan de presen tielijst. Komt je naam daar niet op voor, dan wordt aangenomen dat je absent was, ook dus, wanneer je toch wel geweest bent. Vergeet die gang naar de heer Vos dus niet! En dan thans het OVERZICHT. dat we in verband met de reeds „gevorderde" ruimte zo be knopt mogelijk willen houden, maar ja, er valt van enige weken jeugdvoetbal veel te vertellen en maar neen, laten we nu beginnen. De Jun. Al ontving op Voorland St. Pancratius jun. Al. Einduitslag... 18Oü Onze buurjongen die bij de Badhoeve dorpers meespeelt, vertelde ons dat ze zo het idee hadden van een donderbui die anderhalf uur lang geduurd had Tegen D.W.S. (uit) een meer bescheiden 61 en tenslotte werd D.C.G. maar met 30 overwonnen, waarbij echter aan getekend moet worden dat onze vrienden Westra en Engelsma ontbraken wegens him opstelling in Ajax 3! Jun. A2. Gelijk met de 180 van de Al, produceerden de jongens van de A2 vijftien doelpunten tegen de Spartaan Al, waarvan het elftal echter verzwakt was door diverse invallers. Ons aanvalsquintet maakte er nu een waar „schuttersfeest" van. „Toch een wedstrijd om snel weer te vergeten," vertelde de heer Van Ens, „ook al zag ik verschillende „beauties" scoren." Tegen Zeeburgia A2 (uit) gingen onze jongens niet zo vlot van start. Een thuisclub-verdediging die alles opruimde en de fout van onze voorhoede alles naar en alles door het midden te trekken. De heer Gischler zegt o.m.: „In eerste instantie moet elke speler zoveel mogelijk zijn plaats houden, doch dit moet niet zó star uitgevoerd worden, want anders wordt het de verdedigende partij wel zeer makkelijk gemaakt. Juist het „switchen" kan zeer verrassend zijn, mits goed doorgevoerd, d.w.z. wanneer een speler z'n plaats verlaat moet een ander die plaats innemen. Gaat een vleugelspeler met de bal naar binnen dan zal de binnenspeler naar „buiten" moeten gaan om daar eventueel weer de bal te ontvangen, in elk geval om een verdediger „te binden". Blijft men bij elkaar staan, dan zal één verdediger wel 2 soms 3 man tegelijk aan kunnen. Dit houdt dus ook in dat vleugelspelers, wanneer zij niet in het bezit zijn van de bal, niet te snel naar binnen moeten gaan. Het zelfde geldt voor de verdediging. Gaat de back naar voren, dan zal de halfspeler z'n plaats moeten innemen om het gevaar uit te sluiten dat de vleugelspeler van de tegenpartij ongedekt staat voor het geval de back niet op tijd terug is." Overigens waren achterhoede en halflinie in deze wedstrijd zeer behoorlijk, het probleem was de voorhoede. Score-verloop: Nico Deegen 01 uit keurige pass van Tommy Bijl. Rechtsbinnen v. West 02 en 03. Na de thee trapte de Zeeburgia-spil in eigen doel (04). Acht minuten later stoof Eg Koghee langs de lijn en zijn keurige trekbal naar Cas Harms stelde deze laatste in staat met een goed schot de zege op 50 te brengen. Ten slotte Ajax A2Volewijckers A2 (71). Ga zo voort jongens, maar vergeet de bemerking van de heer Gischler niet. Jun. A3. In Weesp tegen Rapiditas Al moest een nederlaag worden geïncasseerd (43). Maar toch vinden onze jongens de hogere indeling veel beter. „We verliezen liever met 43, dan zonder inspanning met grote cijfers te winnen, zoals het vorige seizoen," aldus de op merking, na afloop, en dit kan de Jeugdcommissie alleen maar prettig in de oren klinken. Deze wedstrijd heeft vele fouten aan het licht gebracht: le slecht plaatsen, 2e het afgeven (oude kwaal) duurde veel te lang le doelpunt), 3e er werd in het veld te veel gepraat, 4e er werd slecht gedekt (2e doelpunt), 5e er werd niet vanaf de eerste minuut aangepakt. Laten we dat in het vervolg beter doen, lieden, vooral als het zo tegen de „zware kant" gaat is dit zeker nodig. 5 October j.l.: W.M.S. A jun.Ajax jun. A3 19. Bravo!! Jun. A4. Na een 63 overwinning op D.W.V. jun. A2 aan de Leeuwarderweg hadden Middendorp c.s. tegen Watergraafs- Moderniseren Bontbeivaring Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 795701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 11