Oil, I me 7 September 1958 Ajax Fortuua '54 2 - O 't Vertrouwen uit mijn Wait and See (nog) niet door 't team beaamd werd ondanks goals van Ajax' Piet door 'n Spartapiet beschaamd. „Van Griekse held" schreef Bart in 't Hout (en dat is heus geen, ezel) „werd Aj$ix' fiere voetbalploeg veranderd in een wezel". Die wezel werd, al is hij snel, gejaagd en wreed verscheurd door 'n meute van een trots „Kasteel". Nee, 't was geen beste beurt voor Ajax daar in Rotterdam. Met 4—2 dik verslagen. In stede van vertrouwen kwam gevoel van onbehagen. De striem van... Bart in 't Hout kwam aan. Hij deed de ploeg ontwaken die tegen... Corrie van der Hart twee Edel-goals zou maken. Dit niet alleen, het hele team heeft kranig zich hersteld. De jonge Muller was weer keen op 't oude Meerse veld. En het verlangt toch veel élan om prima Fortunezen als Appel, Notermans, Morand, te goochem af te wezen. Toch is 't gelukt, méde door Bart en and're journalisten. Ook bij Fortuna in hun hart, hun Van der Hart, ze 't wisten. Ik heb het al eens meer gezegd al ben 'k geen al(bet)weter: Als het voordien wordt afgekraakt speelt Ajax stukken beter. Te hopen is het dat de pers ons nooit voor vol beschouwt. Ons blijvend afkraakt, onderschat. Heb dank, o Bart in 't Hout! Maar ook onszelf wacht hier een taak: Ons niet te overschatten. Er voor gaan en ons niet te vaak te leggen in de watten. Eens schreef 'n voortreffelijk stylist dat Ajax „kakkineus was". Hij had zich 'n graad of wat vergist. Doch wat die schrijver ook wel wist, A is, dat het pretentieus was... w B. S. LE MARCHÈ. I Onze derde competitiewedstrijd heeft ons de eerste twee punten opgebracht, het eerste schaap is over de brug en laten wij hopen, dat vele schapen zullen volgen. Het is een zeer acceptabele wedstrijd geworden, waarbij het publiek voor diverse aardige voetbalstaaltjes de handen spon taan voor beide partijen op elkaar bracht. Wij zaten al vroeg op rozen,, een goed doorzettende Van Ham serveerde een corner, die snel en goed genomen door v. d. Kuil, keurig netjes door Den Edel met een prima kopbal benut werd. Fortuna deed enige goede tegenaanvallen, maar verder dan enkele corners kwamen de lieden uit Geleen niet. Onze midvoor maakte het de Fortuna-verdediging erg lastig en goed doorzetten leverde weer een corner op, die zonder resul taat bleef. Voor beide doelen speelden zich angstige momenten af, aan onze zijde door een misverstand tussen Van Drecht en Van Ham, aan de overkant door een onverwachte pass van Fransz aan Den Edel, die onbenut bleef. Een botsing van onze midvoor met keeper Belski noodzaakte laatstgenoemde het veld te verlaten. Amice Belski van deze plaats een spoedig en algeheel herstel toegewenst, v. d. Hart werd in de sprint door Loekie geslagen en een beheerst doelpunt was het resultaat, 20. Appel, niet erg opvallend of het moest zijn door het bombar deren onzer reclameborden en zijn keiharde schoten, die in de tribunes verdwenen, mikte een keer tegen de paal. Ons spel in de eerste helft was zeer behoorlijk geweest, het verband tussen de linies was veel beter dan tegen D.W.S.-A., er werd geschoten en in de voorhoede zat vaart en initiatief. De tweede helft was wat minder, v. d. Hart probeerde zijn geluk als midvoor, maar onze verdediging gaf ook hem geen kans om het Van Drecht lastig te maken. Onze nationale spil nam nog een oerharde vrijeschop, die echter bij onze doelman geen genade kon vinden. v. d. Kuil kreeg na een prachtige drive, waarbij hij alle Fortuna-spelers, die probeerden te verhinderen, dat hij op schot afstand zou komen, van het kastje naar de muur stuurde, een pass aan Schmidt gaf, een pass terug kreeg en enorm hard in schoot, een welverdiend applaus. Wanneer hieruit een goal was ontstaan, zouden de bestuurs leden waarschijnlijk extra onkosten hebben moeten maken voor het herstel van enkele muren, veroorzaakt door de publieke explosies. Al met al een wedstrijd, die het bij het publiek deed en waar bij na afloop de commissie betaald voetbal de toekomst wat hoopvoller tegemoet kon zien. Voor de aanvang van de wedstrijd werd Ger van Mourik door het bestuur gehuldigd in verband met zijn 200ste wedstrijd voor ons eerste elftal. Ger van harte gefeliciteerd, je speelt nu 40 wedstrijden per seizoen, wie weet haal je de 500 ook nog. C. E. DE V. Uitslagen Zaterdag 9 Augustus 1958 Enschedese BoysAjax 1 00 Woensdag 13 Augustus 1958: Volewijckers 1Ajax 1 11 Donderdag 14 Augustus 1958: Ajax 2Hilversum 2 80 Zondag 17 Augustus 1958: Ajax 1Antwerp 1 3-1 24 Augustus 1958: Ajax 1D.W.S.-Amsterdam 01

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 6