3 een gedeelte van zijn clubbladwerk, n.l. een resumé der ge speelde wedstrijden, van hem overgenomen. Zo wil ik u dan iets gaan vertellen van de eerste wedstrijd van ons eerste elftal op 24 Augustus tegen de nieuwe combinatie D.W.S.-Amsterdam, waar buiten enkele momenten nog lang geen derbysfeer aanwezig was. Het publiek had blijkbaar ook nog de nodige motieven en bezwaren om npg niet naar de voetbal te gaan kijken, want wij waren lang niet uitverkocht. Het gedeelte toeschouwers, dat reeds wel „in" was voor de start in de competitie, heeft geen grote, maar een interessante wedstrijd gezien, die door de mannen van Thijs Jansen, verdiend met de kleinst mogelijke score, 01, gewonnen werd. Voor insiders was de grote vraag, wat zou het elftal in de nieuwe speelwijze, die de nieuwe commissie betaald voetbal na streeft, n.l. met steunende en meekomende halfspelers pres teren Men kan moeilijk verwachten, dat zoiets direct volledig slaagt. Muller deed het uitstekend, soms wel wat te ver naar voren, Anderiesen bewandelde de gulden middenweg en Wim Feldmann bleef naar mijn smaak te veel hangen. D.W.S.-A. was het eerste kwartier volkomen in de meerder heid, de nieuwe combinatie zette met prima langs de grond aan gegeven ballen, zowel op korte als lange afstand, diverse aan vallen op, zonder direct gevaarlijk te worden. Ouderland toonde zich op de linksbackplaats in zijn element en behoorde met v. Drecht en Muller gedurende de gehele wedstrijd tot de besten van ons elftal. Het eerste gevaar voor de bezoekers kwam na een kwartier, toen Fransz Bleyenberg een afgemeten pass ser veerde, die onze midvoor naast schoot. Wim schiet de ballen toch eens met volle wreef en niet met de buitenkant. Een van de weinige goed opgezette aanvallen bracht Bleyenberg op de doellijn aan de zijkant in vrije positie, de voorzet die moest volgen, kwam echter niet, daar hij over de bal trapte. Jan van Drecht had zich een rustig en betrouwbare doelman getoond, Bleyenberg had een enorm schot afgevuurd, keeper Kramer stompte de bal tot tribunehoogte om daarna onge hinderd het ronde dingske te kunnen pakken. Den Oude miste een onverwachte kans en het zag er naar uit, dat de rust met blanco stand zou ingaan. Het zou echter anders lopen, onze doel man ging de lucht in om de bal te stompen of te plukken, Anderiesen en Den Oude probeerden ook de bal te spelen. Van Drecht kon er niet bij en de beide andere betrokkenen trapten samen tegen de op de grond komende bal, die met effect in het doel verdween, 01. Men mocht aannemen, dat onze achterhoede in de tweede helft de D.W.S.-A. aanval de baas kon blijven en de vraag was of onze voorhoede een betere vorm zou kunnen bereiken. De bezoekers speelden iets meer teruggetrokken, het ging wat vlotter in onze vuurlinie, maar buiten Fransz (ik heb je lange ballen van rechts binnen naar links buiten gemist, Jan) kwam niemand boven de maat uit. Buiten een prachtig schot van Schmidt en tegen het einde een enorme harde volley van Fransz, die op een der achterspelers afketste, zijn wij ondanks een meerderheid niet gevaarlijk geweest. Het was jammer, dat Niessen, die tot de uitblinkers van de tegenpartij behoorde, zijn gave spel van voor de rust ging ont sieren met te hard spel en duwen, waardoor Bleyenberg enige malen van de bal werd gewerkt. D.W.S.-A. werkte zich los, kwam tot enige gevaarlijke aan vallen en Van Drecht verrichte nog een paar safes. Ons aanval- quintet bleef beneden de maat in deze sportieve wedstrijd, die D.W.S.-A. m.i. een kleine, maar geen onverdiende overwinning bracht. Er zullen onder u wel enigen zijn, die misschien reeds veel critiek hebben, zelfs al in de pen willen klimmen. Ik zou u willen adviseren, bewaar dat nog even voor uzelf, spreek er op club- of trainingsavonden, op straat of elders niet te veel over. Het verenigingsbelang is hiermede niet gediend, de commissie betaald voetbal heeft het vertrouwen van de algemene ver gadering gekregen en u kunt door een correcte houding het vertrouwen van hen en van de. spelers alleen maar vergroten. Van het tweede elftal, dat het tournooi van V.V.A. won door in de finale van Blauw-Wit te winnen, vernam ik de volgende bijzonderheden Met reeds een wedstrijd in de benen, in een warme tempera tuur, zijn de finalisten in bovengenoemd tournooi, zeer te be grijpen, niet tot topprestaties kunnen komen. Goede momenten werden met zwakke afgewisseld, Visser en De Ridder vielen het meest op en Den Edel scoorde een „beauty", u weet wel een doelpunt waar je jaren later nog over praat, een voorzet in eens op zijn slofje (maat 49) nam en achter de keeper depo neerde. Onze prijzenkast is er weer een prijs rijker door. C. E. DE V. B. S. LE MARCHÉ. De eerste wedstrijd van 't seizoen op eigen veld verslagen door 'n kersvers Ereklasseteam; het is haast niet te dragen... Dit D.W.S., gepromoveerd als nooit een club te voren, voor mij ,,D(e) W(itte) S(chapen) zijn uit 't diepste Zwart geboren! We hopen nu al op de dag der wrake, in het nette. Waar Ajax dit „Door Wilskracht Sterk" een spél hoopt voor te zétten... Al is de eerste door de bank dan ook een daalder waard, de laatste slagen worden vaak juist door rood-wit vergaard! Wat éérst ik nog zal moeten zien! Want waar bleef het succes 01, zij 't door een mazzelgoal nu tegen D.W.S.? Waar is de tijd dat die 10 eeuwig voor Ajax was Dat er de Landstitel mee won in d'allerhoogste klas! Een set van drie-en-dertig stuks ons nog te wachten staat. Er kan nog veel gebeuren als 't om langste adem gaat. Eerste gewin, kattegespin; laat ons het da&rop houwen. Op dus naar Sparta met een team dat toch heeft ons vertrouwen!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 3