daar zaten weer 18 op 10 Augustus aan de waterkant in de wereldstad „Groot- sloot". Wanneer het nu zover met u is, dat u de landkaart er bij moet halen om er naar te zoeken, zal uw cijfer voor aard rijkskunde op uw vroegere schoolrapporten niet aan de hoge kant zijn geweest. Van de 31 deelnemers, waarvan de meesten om 5 uur hun bed reeds hadden verlaten om op tijd bij een der acht vertrek punten aanwezig te zijn, wisten buiten promotor Dirk Bos en de commissie, die er drie snipperdagen voor hadden genomen om alles te observeren, maar weinigen waar „het viswater bij uitnemendheid" zo om en nabij lag. 100 vissen per uur was zo ongeveer het gemiddelde, dat iedere visser daar uit het water haalde en vanzelfsprekend, vonden wij het jammer voor Wim en Henk Volkers, Slot en Van Dekken, die allen buitenslands vertoefden en Jan Heemskerk pas ont slagen uit het ziekenhuis en commissielid Adriaan Levendig, die door ziekte verhinderd was, dat een dergelijk quintet nu juist deze unieke gelegenheid moest missen om centuries te kunnen scoren. Jan en Adriaan een spoedig en algeheel herstel namens de jongens en spoedig weerziens in de vriendenkring. Op het Mercatorplein kwam een schlemiel zich keurig netjes afmelden, n.l. Jaap Moos. Een enorm dikke kaak (ik wist niet, dat je vrouw zo sterk was) verhinderde hem om mee te gaan. Jan Heemskerk ziek, verslapen was er dus niet bij, dan be hoeven wij op niemand te wachten, was de gedachte in de bus. Op de Dam ondervonden wij echter een kleine stagnatie. Vader Arie en zoon Jan de Wit moesten daar instappen. Via een telefoontje kwamen wij te weten, dat er een kleine pontstagnatie was. Schroder bleef achter en de bus reed naar het C.S. om te proberen beide heren op te pikken. Niemand gezien en zo arri veerden wij bij het Hoofdpostkantoor, waar wij een sprint van Schroder vanaf het monument konden aanschouwen, die zo weinig imponerend was, dat het gehele gezelschap besloot deze man met zijn Charly Chaplin benen, geen contract meer te geven en op de transferlijst te plaatsen. Geïnteresseerden dienen zich voor eind September bij het bestuur te melden, desgewenst prettige betalingsregeling. Bij het gezelschap hadden wij drie nieuwelingen: Heshof, voorzitter van de Supportersvereniging Ajax (laat u maar zit ten) C. Heemskerk, die door zijn toetreden alle gewichtsklassen completeerde en De Haan, wiens parool in zijn expeditiebedrijf luidt: De Haan, laat je nooit staan (graag Jan) en dit trio had niet de minste moeite om te acclimatiseren. Laatstgenoemde had het toch niet zo eenvoudig om de hele dag met een bel om zijn hals te moeten lopen. Via een uitknipsel uit de Grootslootse krant, dat Dirk Bos den volke had laten lezen, waren ondergetekende met zijn collega surveillant Zwang van mening, dat er druk werk aan de winkel zou komen om de enorme vangsten te noteren. De vissers leefden in de overtuiging, dat er een massavangst zou plaats vinden en om dan toch nog te kunnen opvallen, werden ons surveillanten (in bezit van Staatsdiploma) enorme aanbie dingen gedaan om wat te rommelen (als u begrijpt wat ik be doel). Auto's, bungalows, caravans, buitenlandse reizen en als alge meen alledaags artikel: televisietoestel, werden ons toegezegd. Wij zijn echter amateur gebleven, moeten echter alleen nog af rekenen met Dirk Bos, gaarne Gem. Giro V 8281 om zwijggeld te incasseren, door zo min mogelijk te schrijven over de „grand sof", die hij met zijn viswater bij uitstek ingenomen heeft. U is zo langzamerhand van mij gewend, dat ik u via deze letteren mee wil laten leven met de wedstrijdsfeer ergens in Nederland „aan de waterkant". Ik moet u dan ditmaal hierin erg teleurstellen, aangezien er in eerste instantie in de grote sloot in Grootsloot na 2 maal een half uur vissen door 31 enthousiasten slechts 15 visjes werden gevangen en drie halve uren op een geheel andere plaats in Nederland slechts 24 beestjes zich lieten verschalken. Het begin was zo hoopvol, de eerste man, die in het nieuws kwam, was penningmeester Dukker, die mij in de eerste minuut handgift gaf. Nog een hieraan toevoegend stond de man van de penningen met 2 stuks aan de kop. Zeven edele sportlieden volgden op een lengte en het verdere peloton kwam gezamen lijk met niets binnen. De vissport is waarschijnlijk de enige sport waar met duizend excuses gewerkt kan worden om de geringe resultaten weg te praten. Te warm of te koud, te veel of te weinig water, te dikke wormen of te dunne wurmen zo u wit, te veel of te weinig riet, te veel of te weinig stroom in het water, goede of slechte snoeren, ditmaal alle uniform door Schroder met heel veel klachten beschikbaar gesteld, te veel of te weinig schaduw, enfin u kunt er zelf nog wel een paar honderd bij maken. De insiders hadden het al bekeken, de kampioen Jan Zwaan zou er deze keer zonder zijn pennetje met vreemd snoer en een verbod om zand te gebruiken niet veel van terecht brengen. Jan zelf dacht er anders over, stelde met 2 stuks zijn candidatuur. Nolte pikte er twee uit het water en door zijn prestatie van een visje uit de eerste ronde, was de stand van de kopgroep na de tweede ronde: Nolte 3, Zwaan en Dukker 2. In verband met de werking van het gemaal werd besloten om te verhuizen. De aangenaamste vent aan het nieuwe water von den de vissen blijkbaar Jan Zwaan, want zij gunden hem er drie uit hun midden. Zijn totaal werd dus 5, achteraf voor niemand bereikbaar. Keereweer kwam met 2 uit de vierde ronde naast Nolte met 3. Laatstgenoemde verbeterde zijn totaal in de vijfde ronde tot 4 en het vermoeden rees, dat er toch nog een strijd zou ontbran den tussen het duo Zwaan en Nolte, wier beider namen reeds op de kampioensbeker voorkomen. Na de vijfde ronde terug naar Grootsloot, het gemaal was stilgezet en nu moesten de vissen in de laatste twee ronden er toch uitkomen. En ze kwamen er niet uit, zelfs geen enkel visje. Van de bergen vis, die ons door een zekere mijnheer Bos in uitzicht gesteld waren, kwamen er slechts 39 op de kant, een totaal dat in noodweer tussen Calais en Dover zelfs overtroffen werd en „slechts" 239 stuks met het totaal van vorig jaar verschilde. Resumerend: 10% visvangst, 200% gezondheid, 100% club geest en gezelligheid. Deze gezelligheid werd na de thuiskomst in de keurig ge-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 18