Some senses some nonsenses Nu de zaken voor ons als nieuwe bestuursleden een beetje zijn gaan draaien, beginnen we wat meer in zicht te krijgen in het wel en wee onzer vereniging. Hopelijk gaan onze gezichten nu ook een beetje aan elkaar wennen en kunnen we zo langzamerhand aan het normale clubleven beginnen. De competitie is inmiddels gaan draaien, en is de eerste klap die een daalder waard pleegt te zijn bij D.W.S.-Amsterdam terecht gekomen. Over de wed strijd zelf is er waarschijnlijk elders in dit blad wel meer te lezen, persoonlijk kan ik slechts zeggen, dat ik het heel erg jammer vind, maar beslist niet onherstel baar. Dit seizoen zal een seizoen worden zonder „zachte eitjes", iedere wedstrijd zal steeds weer een hard nekkig gevecht om de punten worden, en ieder winst punt zal dit jaar van onschatbare waarde blijken te zijn. Ik weet zeker, dat onze jongens hiervan ook door dringen zijn, en dat zij niets zullen nalaten om alles te geven ter verkrijging van gunstige resultaten. Persoonlijk 'ga ik de toekomst vol vertrouwen tege moet, een toekomst die voor onze elf uitverkorenen zeker niet altijd over rozen zal gaan, aan ons de plicht hun alle steun te geven, die in ons vermogen ligt. In tegenstelling tot de grote moeilijkheden, die radio en televisie ondervinden bij de tot standkoming van commerciële berichtgeving, staat het gemak van dit soort reclame in onze clubbladen. Mijn vriend Le Marché weet ook wel met dit bijltje te hakken, alleen toil ik hem even vertellen, dat ik met die „Locomotief" niets uitstaande heb. Verder heb ik in „Jan zonder Vrees" met belang stelling kunnen lezen, dat Jacoba van Beieren een volle nicht van mij is. Gelukkig ben ik nu van die ellendige onzekerheid af, ik twijfelde er namelijk al lang aan of die Jacoba niet een beetje in mijn familie zat, zij heeft van die dingen die ik beslist wel weet te waarderen. In ieder geval zal ik haar volgend jaar bij haar be zoek aan de Keukenhof eens rustig benaderen. Aan dichter Le Marché mijn compliment voor de wijze waarop hij in mijn verleden aan het grasduinen is geweest, het is altijd goed om je geheugen eens op te frissen. zitter valt mij tenminste ontzettend tegen. De brieven, die ik tot op heden ontvangen heb, komen alleen maar van mensen, die hun persoonlijke belangen in gevaar zien komen, of die van het nieuwe bestuur iets gedaan willen krijgen, wat hun bij het oude nooit getukt is. Ook in clubverband bestaat blijkbaar egoïsme, ondanks de grote liefde die men zijn vereniging meent toe te dragen. Hoewel het mij persoonlijk bekend is, dat Sinterklaas populairder is dan de Ontvanger der Directe Belasting, moet u er toch wel aan denken, dat er buiten mij om nog acht Ajax-denkende leden in het bestuur zitting hebben. Ter voorkoming van misverstanden wil ik beëindigen met het volgende. Er zijn nog altijd mensen, die het onbegrijpelijk vinden, dat Ajax dit jaar zo weinig actief is geweest in de transfermaalstroom. Alvorens een oordeel te vellen met betrekking tot ons elftal, vergeet u dan niet de grote moeilijkheden, die de Sectie Betaald Voetbal dit jaar gehad heeft door het verlate tijdstip van de Alge mene Vergadering. De termijn tot onderhandelen is door een en ander beslist te kort geweest, reden waarom deze sectie thans roeien moet met de riemen die ze heeft. Hopelijk ontwikkelen deze riemen echter voldoende kracht voor een goede race met een krachtige en succes volle finish. Tot volgende keer dan maar weer. JAMES. Vriend Catz wil ik er even op attent maken, dat het hem toch zeker wel bekend moet zijn, dat er in inter-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 17