JEUGD Restaurant «De Kuil» Bonthuis „DE BLAUWVOS" BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS Rondom de Voor een goed diner of belegd broodje Rembrandtsplein 7 A. F. STRIKKERS Moderniseren - Bontbewaring - Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 795701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16 16 AAN ONZE JUNIORES C.S. Wel beste lieden, als dit clubblad in jullie bezit komt, is de start van de Jeugdcompetitie 19581959 niet ver meer. De training is stevig aangepakt, er zijn oefenwedstrijden gehouden, de Jeugdcommissie is in diep beraad over de samenstelling der elftallen, kortom de voorbereidingen zijn in volle gang teneinde in het nieuwe seizoen weer een rol te kunnen spelen, Ajax waardig!! In verband met dit alles laten wij namens de Jeugdcommissie enkele mededelingen volgen, die wij niet alleen onder de aan dacht van onze nieuwe leden zouden willen brengen, doch waar van tevens de andere juniores kennis gelieve te nemen. Eerst nog even over de nieuwe leden. Wij heten hen van harte welkom in de Ajax-gelederen. Enerzijds, jongens, hopen wij, dat je in onze club zult vinden, hetgeen je je ervan had voorge steld, anderzijds spreken wij de wens uit, dat Ajax veel plezier van jullie mag beleven. Natuurlijk in eerste instantie als speler, maar misschien later ook als commissie- of bestuurslid. Tracht op het veld onder alle omstandigheden sportief en correct te zijn, zowel tegenover de scheidsrechter als je tegenstanders. Gedraag je tegen bestuurs- en commissieleden alsmede de trainer e.a. beheerst en beleefd. Maar ach, het is alles vanzelf sprekend, dus praten we er niet meer over en gaan eens zien het geen de Jeugdcommissie ons verzocht in deze regelen op te nemen. Daar is allereerst het punt: afschrijving. Luitjes, laten jullie vooral tijdig aan de secretaris weten, als je om een of andere reden Zondags niet kunt spelen. Natuurlijk er kunnen onvoorziene omstandigheden zijn, waardoor je pas op het laatste ogenblik kunt berichten. Maar het komt helaas nog té vaak voor, dat de heer Smit pas Zaterdagsmiddags of -'s avonds wordt afgebeld, omdat de betrokken speler, die reeds enkele dagen kon aannemen Zondags verstek te moeten laten gaan, dacht dat de blessure of ziekte misschien tegen die tijd wel voorbij zou zijn. En dan zit onze secretaris met de narigheid om zo'n „last-minute-geVal" tot oplossing te brengen. In het Salades, Cnoquetten enz. bijzonder in de practisch jaarlijks terugkerende griepperiode dikwijls een hopeloze aangelegenheid. Dat de Jeugdcommissie het wegblijven zonder enig bericht niet kan accepteren, is iets wat voor een ieder van jullie begrijpe lijk is. Tja, maar het komt helaas toch nog voor. O.a. in de periode van slechte velden. Men had b.v. aangenomen, dat het veld wel afgekeurd zou zijn of gemeend het door de radio te hebben gehoord. Waarde vrienden, jullie weten dat slechts de bekende witte lijsten van de A.V.B. de officiële berichtgeving zijn. (Behalve dan de speciale regeling voor de regionale junio res.) Je hebt in je omgeving vast wel zo'n publicatie-adres en ja, daar zal je dan Zondagsmorgens om 9 uur moeten gaan kijken. Waardeer dat er een organisatie als de Consuldienst be staat. De heren daarvan moeten er nog vroeger uit dan jullie. In elk geval is het zo, dat bij wegblijven-zonder-bericht van de betrokken speler wordt verwacht, dat hg zich zo spoedig moge lijk met een der leden van de Jeugdcommissie, bij voorkeur de heer Martens of de heer Smit in verbinding stelt, om zijn absentie te motiveren. Laat hij niets van zich horen, wel, welke andere houding dan hijzelf aanneemt, zal hij mogen verwachten van de Jeugdcommissie. Voor hen, die zover van het veld wonen, dat zij voor wed strijden, die om 10 uur beginnen, reeds om half negen van huis moeten, wordt het inderdaad moeilijker. Maar in overleg met de Jeugdcommissie is hier wel wat op te vinden. Het bellen van de heren der Jeugdcommissie zondermeer wordt jullie verzocht achterwege te laten, omdat zij ook niet eerder iets weten, dan nadat de zo juist genoemde witte lijsten zijn opgehangen. Het op tijd aanwezig zijn voor de wedstrijd zouden we ook nog even willen aanroeren. Op tijd, d.w.z. liefst een half uur, doch uiterlijk 20 minuten vóór de aanvang. Niets is minder prettig voor hen die reeds aanwezig zijn en in het bijzonder voor de leider om te moeten wachten. Zeker, er kunnen zich gevallen van „force-majeure" voordoen. Ga daarom tijdig van huis, kijk niet op een paar minuten, zodat je altijd iets „speling" hebt, indien onderweg iets tegenloopt. Tijdens de wedstrijd is het vanzelfsprekend: mond dicht! Wil je in de rust een op- of aanmerking maken over de eerste speel- helft, doe dat dan rustig. Bedenk verder dat de aanvoerder in de eerste plaats degene is, die tegenover de aanwezige leider het woord voert. Want als jullie hem allemaal tegelijk je mening gaat zeggen, wordt het een lawaaierige boel, die niet het minste effect oplevert. Integendeel. De identiteitskaart. Ja, laten we het daar ook eens over heb ben, want dat ding wordt nog wel eens vergeten. En als de scheidsrechter dan gaat controleren, is Leiden in last. Vergeet die kaart dus nooit! Zou het misschien een oplossing zijn haar ter voorkoming van vuil worden en beschadigen in een etui te doen, zoals ook wordt gebruikt voor tram- en treinabonne menten en het geheel dan met een koordje aan je voetbaltas te bevestigen Beste jongens, dat was zo het een en ander aan de voor avond van de nieuwe competitie. Niet anders bedoeld dan als raadgevingen c.q. adviezen, ter bevordering van een goede gang van zaken in onze Jeugdafdeling. Orde en regel, zoals thuis, op school, op kantoor of waar ook is eveneens nodig in onze ver eniging. Doe je best om hieraan mede te werken. Voor de komende wedstrijden wensen wij jullie veel succes. Bezoekt trouw de training en oefen vooral goed door het nauw keurig opvolgen van de aanwijzingen, welke de heer J. Veen, onze nieuwe oefenmeester, die wij met jullie nog een hartelijk welkom toeroepen, geeft. Van de resultaten hopen wij via het Ajax-Nieuws weer ge regeld ons „Overzicht" te geven. T. M.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 16