Bonthuis ..DE BLAUWVOS" BONTMANTELS - STOL Vs - COLLIERS Gaarne even Uw aandacht A. F. STRIKKERS 8 GREPEN UIT DE BESTUURSVERGADERINGEN (21 en 22 Juli 1958). We schrijven in voor de K.N.V.B.-beker. De heer J. Veen (oud-speler eerste elftal) is aangesteld als trainer voor de afdeling „Amateur Voetbal". 17 Augustus speelt het eerste elftal tegen Antwerp F.C. Voor een returnmatch is geen tijd, doch die houden wij tegoed. In verband met de beschikbare ruimte zullen er dit seizoen minder parkeerkaarten worden verstrekt dan het vorig jaar. Twee honderd kaarten worden beschikbaar gesteld. Prijs 10,— per kaart. Alle commissieleden worden uitgenodigd voor een bijeen komst ter bespreking en toelichting van eventuele wensen etc. Hoogstens twee leden van de commissie „Betaald Voetbal" en één bestuurslid zullen het eerste elftal bij uitwedstrijden vergezellen. Alle plaatsen van het gereserveerde gedeelte van de Over dekte tribune worden genummerd. Leden, die voor deze plaat sen in aanmerking komen, krijgen een vaste plaats en op hun diploma het betreffende nummer. Eén en twintig spelers krijgen een contract; t.w. de heren Anderiesen, Bleyenberg, Van Drecht, Den Edel, D. Feldmann, W. Feldmann, Geelhuysen, Haarms, Koning, Van der Kuil, Muller, Van Mourik, Ouderland, Schmidt, Snoeks, Swart, Visser, Van Ham, Hoogerman, Van der Linde, Fransz. Met alle voorstellen van het bestuur gingen bovengenoemde heren accoord. De heer Pieters Graafland, die zoals bekend naar Feijenoord vertrok, krijgt een afscheids-cadeau. De heer R. Michels, die zijn voetballoopbaan heeft beëindigd, bood zijn diensten aan als masseur. Zal worden bekeken. Uit Duitsland kwam een uitnodiging voor deelname aan een jeugdtournooi. Spelers tot 21 jaar. Misschien stappen we in. De door een firma beschikbaar gestelde regenjassen zijn aan de in aanmerking komende spelers uitgereikt. Het restant is bestemd voor de jaarlijkse kienavond. Met algemene stemmen besloten om voortaan van dergelijke aanbiedingen geen gebruik meer te maken. Voor het eerste elftal had het buitenland ook interesse. Daar wachten we nog even mee. Verder ontvingen we offertes van vele firma's, die ons op allerlei gebied gelukkig willen maken. We zijn met twee voeten op de grond gebleven. De Toto gaat 24 Augustus a.s. weer draaien. Als het mag natuurlijk. Aan de leden van Ajax' toto-commissie zal het niet liggen. Die lieden willen gaarne medehelpen uw banksaldo zwaarder te maken. Verder waren er nog vele „klusjes" die onze aandacht vroe gen maar voor u echt niet belangrijk. Die besparen wij u dus maar. Totaal hadden we acht uren nodig om rond te komen. Medelijden behoeft u beslist niet te hebben, want de koffie was sterk en de stemming puik. GREPEN UIT BESTUURSVERGADERING VAN 29 JULI '58. In verband met het tekenen van contracten door de spelers „Betaald Voetbal", vergadering pas om 9.30 uur op volle toeren. Voorzitter deelt mede, dat de heer J. Seelen (V.V.V., Venlo) is aangekocht, contract zal worden getekend. V.V.,,Hilversum", vraagt oefenwedstrijd op ons veld tegen Ajax 2. In verband met kosten niet geaccepteerd. Fr. Hilster ter vergadering met verzoek om contract. Afge wezen met belofte over drie maanden definitieve beslissing. Nieuwe commissie B.V. wil eerst een juiste indruk met be trekking tot zijn spel. Besloten om voortaan na de training contractspelers geen broodjes meer te verstrekken. Kosten te hoog en naar mening bestuur niet noodzakelijk. 9 Augustus speelt het eerste elftal een oefenwedstrijd tegen Enschedese Boys. Vergoeding 50/50. Reis gaat per bus. In ver band eerste wedstrijd nieuwe seizoen gaat commissie B.V. in haar geheel mee. 13 Augustus ('s avonds) oefenwedstrijd tegen De Vole- wijckers op Mosveld. Vergoeding 50/50. Besloten noodtribunes voor „open- en overdekte" aan te kopen. Tribunes gaan zeker nog vijf jaren mee. Kosten ons aan huur ca. 4500,— per jaar. Tot nu toe slechts tweemaal uit verkocht geweest, zodat aankoop zeer zeker verantwoord. Clubblad Juli/Augustus wordt in verband met vacanties en stilstand competitie samengevoegd. Onder scorebord komt naam „Omega". Vele ruiten in trainingszaal defect. Zal door eigen personeel worden gerepareerd. Kosten 55, Contract met de heer Rodenburg (masseur) zal worden her zien. Voor de Toto wordt ingeschreven. Deelnemers zijn verplicht (dus ook zij die vorig seizoen deelnamen) ƒ1,te storten. Moet omgaand geschieden. In ons stadion wordt kantoor ingericht. Vermoedelijk krijgt de heer Stoett een assistente. Zal nog nader worden bekeken. Wat die assistente betreft, figuurlijk natuurlijk. Persplaatsen krijgen een goede beurt. Schrijftafels krijgen opstandje en worden opnieuw gelakt. Uitgevoerd door eigen personeel. Voorzitter deelt mede, dat hem bij inspectietocht door en buiten ons stadion is gebleken, er enorm veel moet worden gerepareerd en opgeknapt. Hij is er van geschrokken! Doet-ie anders niet zo gauw! Heer De Wit stelt vragen naar aanleiding interview heer Melchers in dagbladen. Heer Melchers zet feiten recht, waar mede heer De Wit content. Klokslag twaalf uur mochten we weer de buitenlucht in. Tot slot delen we u mede, dat wij iedere maand „Gaarne even uw aandacht" vragen voor grepen uit de bestuursvergadering. Natuurlijk zijn er gevallen, die de „buitenwacht" geen bal aan gaan. Die krijgt u van ons dus niet op uw bord. U zult het be grijpen. Mocht er iets zijn, dat u niet aanstaat, of, misschien hebt u een goed idee; wipt u dan even bij ons aan. Niet bij de bestuursleden thuis, ook niet bij deze lieden op kantoor of in hun zaak, maar wel in ons stadion. Voorlopig kunt u ons er iedere Dinsdagavond vanaf 8 uur vinden. In de bestuurskamer. We rekenen op uw medewerking, die wij ten zeerste waarde ren. Bij voorbaat onze dank. BROWN. Moderniseren - Bontbewaring - Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 795701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 8