m/////A T)ES PEES 7 Gedenkboek Sportclub Feijenoord 1908-1958 In het vertrouwen dat dit boek u zal interesseren bieden wij u hierbij een exemplaar namens het bestuur van onze Sportclub aan. Zo luidde de tekst van het bijgesloten inlegvel. Heren van de Orgaan-commissie t.w. L. A. Heesakker, C. R. J. Kieboom en H. Das, laat ik u direct geruststellen, de belangstelling voor uw 50-jarig bestaan en voor uw gedenk boek is bij ons voor de volle 100% aanwezig. Met zeer veel genoegen heb ik er enkele uren voor genomen uw wel zeer rijk geïllustreerde jubileumuitgave te lezen en enkele artikelen zelfs te herlezen. Na het voorwoord van Z.K.H. Prins Bernhard met bijge plaatste foto ben ik enkele tientallen artikelen tegengekomen uit alle kringen der maatschappij en sportwereld, waarbij de sportpers zich zeker ook niet onbetuigd heeft gelaten. Competitiestanden vanaf uw start in de voetbalwereld geven een overduidelijk beeld van de opkomst uwer vereniging en vanaf het contact in competitievoetbal in 1921-1922 hebben onze clubs veel wedstrijden tegen elkaar gespeeld. Dikwijls zelfs zeer belangrijke, waarvan het afdelingskam pioenschap of Kampioenschap van Nederland afhing en de spor tiviteit en techniek de boventoon voerden. Wat het laatste betreft zijn wij momenteel uw mindere en kunnen slechts hopen in het aanstaande seizoen op uw peil te komen. Ik heb tot bladzijde 149 moeten wachten, voor ik het eerste artikel van uw wel zeer kundige medewerker Phida Wolff Jr. tegenkwam, gevolgd door enkele rijmelarijen. Op een afstand Phida, kijk even naar mijn duim, ik heb ervan gesmuld. Geacht Feijenoord Orgaan Trio, ik weet uit ervaring, dat er heel wat water door de Maas is gegaan, voordat u van deze uitgave kon zeggen: „Wij zijn klaar!" Alle eer en hulde voor uw werk aan deze schitterend verzorgde uitgave, op z'n Feijen- oords gezegd: Jooooooofel! Op naar de zestig. C. E. DE V. Promotie Eredivisie Clubblad Scheveningen-Holland Sport Het kampioens- en promotienummer van S.H.S. laat ons op velerlei wijzen, n.l. goede artikelen met evenveel foto's als pagina's (50) medeleven met de moeilijke opgave, die deze Hagenaars moesten verrichten om het hoogste in het semi- profvoetbal te bereiken. De vreugde in Den Haag is zeer groot geweest, twee jaar geleden was Den Haag immers een stad met gedevalueerde voetbalprestaties, welke het schaamrood naar de kaken joegen (overgenomen uit de speech van Sectie-voorzitter Betaald Voetbal K.N.V.B., de heer A. H. Martens). Uit diverse speeches kon men opmaken dat S.H.S. er bij bon den, tegenstanders en verenigingen uit oud milieu prima op staat en dat sportiviteit tot haar garderobe behoort. Pas gepromoveerde Hagenaars, wij zien met belangstelling de komst in ons stadion van uw: Sportieve Haagse Spelers tegemoet. Heren van de Redactiecommissie, in korte tijd hebt u een prima feestnummer verzorgd, bedankt voor uw toezending en alle lof voor uw arbeid. Feestnummer Willem II De Tilburgse voetbalvereniging Willem II zond ons ook een feestnummer, met zeer veel fraaie foto's, alle betrekking heb bende op de in één seizoen herwonnen plaats in de ere-divisie. Uw redactie-adres: J. C. van Brussel (hier is dan Tilburg) en zijn mede clubblad-redactieleden, hebben er een zeer prettig feestnummer van gemaakt, wij hebben het met zeer veel ge noegen gelezen en zijn erkentelijk voor de toezending. Eén uwer artikelen draagt als tekst: „Door een vlot geopende poort naar de ere-divisie." Moge uw rentree in oude omgeving succesvol zijn en de poort aan het einde van het nieuwe seizoen voor u open blijven. C. E. DE V. IN MEMORIAM J. A. VAN WEEREN. Heden vernam ik het treurige bericht dat mijn vriend J. A. van Weeren door een auto-ongeval in Monaco is overleden. De oudere leden zullen zich ongetwijfeld Ko nog her inneren, o.m. was hij een der spelers van het eerste elftal, dat in het seizoen 1907/1908 het kampioenschap der 2e klasse behaalde. Later was Ko captain van het tweede elftal, waar hij zich als een prima aanvoerder en centre- half liet kennen, onder wie het een genoegen was te spelen. Na zijn vertrek naar Deli bleef hij steeds het Ajax- gebeuren met zeer veel belangstelling volgen, kortom een goed Ajacied. Beste Ko, rust in vrede. KAREL VAN DER LEE. Waarde heer Le Marché, Ik bewonder uw dichtkunst en ik had gaarne dit stukje ook op rijm gezet, doch dat kan ik niet. Daarom maar zo. Over smaak valt niet te twisten, en als u het voetbal van deze Brazilianen niet geweldig wilt vinden, dan staat u dit vrij. Maar ik durf beweren, dat als Ajax nog eens zó mocht gaan spelen (wat m.i. onmogelijk is) en onze tegenstanders het zelfde spel produceren, het Olympisch Stadion iedere week te klein zal zijn om de toeschouwers te bergen. Hier zagen wij een heel elftal in de aanval of de verdediging en niet zó, dat er 8 of 9 spelers verdedigen en slechts 2 of 3 verlaten in de aanvalslinie ronddwalen en daar wel eens een bal oppikken en dan individueel iets proberen. U dicht over trucs, die de Brazilianen gebruikten, maar ik heb niet één unfaire truc van deze spelers gezien, of u zou het unfair moeten noemen, dat zij hun tegenstanders aldoor de verkeerde kant opstuurden. Zij hoefden dan ook geen „ik heb jou" of „ik trek jou" te ge bruiken als het eens op een bepaalde manier niet lukken wou, want dan gebruikten zij een andere manier, en die lukte dan wel. En zij hadden zeer vele manieren. Neen, mijnheer Le Marché, dit was voetbal van de bovenste plank en hier valt niets maar dan ook niets op aan te merken. H. H. BLOMVLIET. Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 7