Ditjes en Datjes 5 Het nieuwe voetbalseizoen begint zich weer zo langzamerhand aan ons te manifesteren en wij klimmen derhalve in onze ball-point om u hierover het komende jaar weer één en ander van te vertellen. Wij hopen u in het komende seizoen veel goeds te mogen voorschotelen. Na afloop van de competitie 1957-'58 heeft ons eerste elftal een tour door Zuid-Afrika gemaakt. Wij hadden zo verwacht dat wij hierover in dit blad een reisbeschrijving zouden aan treffen, zoals wij dat vroeger van ons aller vriend Tric-Trac gewend waren. Helaas, is dat niet het geval, Misschien is een van de bevoorrechten, die deze tour heeft medegemaakt, alsnog bereid hierover eens iets te vertellen. Wij moeten u er echter wel op attent maken, dat wij voor bijdragen in ons cluborgaan geen honorarium kunnen betalen, daar wij anders met onze minister van financiën in conflict zouden komen, waarvoor wij, zoals u zult begrijpen, passen. Na de tour hebben wij de Algemene ledenvergadering gehad die, gezien de uitgebreidheid van de te behandelen vraagstuk ken, twee avonden in beslag nam. De opkomst van de leden en donateurs was zeer goed en wij hebben met belangstelling de discussies over de onderscheiden onderwerpen gevolgd. Het is prettig, en getuigt bovendien van de innerlijke kracht van onze vereniging, dat de discussies op waardige toon zijn gevoerd en dat men dit in opbouwende zin heeft gedaan. Hierdoor kon, on danks verschil van inzicht, zo dit dan al mocht bestaan, iets goeds tot stand komen, dat naar wij hopen onze organisatie ten goede zal komen. Het bestuur is uitgebreid tot negen personen. In de praktijk is gebleken dat er zoveel werk te verzetten is, dat men, redelijker wijze, niet van een amateur mag verwachten, dat hij hieraan zijn gehele vrije tijd, en vaak nog meer, be steedt. Het nieuwe college wensen wij het komende seizoen veel wijsheid en sterkte toe en roepen bij voorbaat onze leden op haar op alle mogelijke manieren te steunen, opdat het met ons Ajax steeds „crescendo" zal gaan. Het is in deze tijd wel eens geen pretje om bestuurslid van een voetbalvereniging te zijn, die ook het semi-beroepsvoetbal be drijft. Men kan dan voor allerlei verrassende problemen worden geplaatst en zelfs met gerechtelijke instanties in aanraking komen. Rechtszaken, advocaten, deurwaardersexploiten en wat dies meer zij, kunnen boven uw hoofd komen te hangen. Er is wel iets veranderd sedert de invoering van het betaalde voetbal. Een belangrijke figuur uit het Nederlandse voetballeven en speciaal uit de Haarlemse beweging is van ons heen gegaan. Dr. Spoelder is overleden. Oud-voorzitter van H.F.C. en lid van vele commissies van de K.N.V.B. Een sterke figuur en een pae- dagoog van uitzonderlijk formaat. In onze veteranentijd hadden wij het voorrecht enige malen in de Haarlemse Hout tegen de H.F.C.-veteranen te mogen spelen. Tot op een leeftijd die boven het normale lag, speelde Dr. Spoelder nog z'n partijtje. Wij be waren aan hem de prettigste herinnering. Het komt de laatste tijd nogal eens voor dat men in de dag bladpers berichten tegenkomt over de interne zaken in onze ver eniging. Er zijn blijkbaar leden in onze vereniging die er be hagen in scheppen, om over iets wat zuiver onze interne organi satie betreft, deze pers in te lichten. En deze pers, tuk op een relletje, publiceert een en ander met een vette kop erboven. Er zijn ook leden die aan persmensen hun persoonlijke visie over een en ander kenbaar maken. Welke persoonlijke visie dan in een bericht of interview wordt gepubliceerd. Of dit bericht nu juist is of niet, of dat een bestuur, bestaande uit een zeker aantal personen, het als geheel met die visie eens is, wordt niet gevraagd. De eenling heeft iets gezegd, vooruit jongens, publi ceren maar. Wij zouden onze leden willen adviseren: laat dat kletsen tegen persmensen. Laat het bestuur de berichtgeving aan de pers ver zorgen. En voor de pers zou ik willen zeggen en speciaal in ons geval de sportafdelingen van die pers: Heren, ge hebt een plicht te vervullen tegenover uw lezers. Ge hebt uw betrekking te danken aan het feit dat mensen sport bedrijven. Ge hebt er dus belang bij, dat de sport floreert, waardoor u veel interessante kopy bij uw blad kunt inleveren. Vis echter niet in troebel water en trekt de juiste scheidingslijn van wat wel en wat niet aan de grote klok gehangen moet worden. Een sportbeoefe naar vraagt toch ook niet aan u of u ruzie met uw vrouw of verloofde hebt en of uw inkomen wel op verantwoorde wijze wordt besteed? J. K. Clubavond in ons stadion. De zaal is geheel gerestaureerd moderne style waarvan deze foto's geen juist beeld geven. Vooral des avonds maakt het geheel een gezellige indruk.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 5