Restaurant «De Kuil» 3 Bij aankomst in Zuid-Afrika ontvingen officials en spelers een slof sigaretten merk „Peter Stuyvesant". Op de foto een vertegenwoordiger van de Turmac Tobacco Comp., die dit merk in de handel brengt, Piet Ouder- land, penningmeester Ferry Dukker (lachend!en Loek den Edel bezetting. Het betaalde voetbal staat nu onder leiding van de heren Keizer, Schubert en Potharst, de afdeling „Amateurs" onder supervisie van de heren De Wit, Muller en schrijver van dit verhaal. In de elftalcommissie zien we een nieuw gezicht. André Kraan is de eigenaar. Als adspirant bij ons begonnen, bracht hij het tot het tweede elftal en als honkballer kwam hij voor het eerste uit. Nu is André dan functionaris. Laten wij hopen, dat hij ook op het terrein van de leiding zijn sporen zal verdienen, want Ajax heeft vers bloed nodig, hoe meer hoe liever, de „oude garde" kan niet eeuwig aan het bewind blijven. De clubavond-commissie komt nimmer op de agenda voor. Dit comité draait gewoon door. Toch is er iets veranderd. De heren Zwang en La Fleur, leden van dit comité, tot voor kort buitengewoon-lid en donateur, zijn overgeboekt naar de af deling „werkende leden". Het kwam beide heren toe, daar zij zich al vele jaren voor onze club zeer verdienstelijk hebben ge maakt. Onze felicitaties, vrienden! De financiële commissie werd als volgt samengesteld: de heren J. de Boer Sr., G. de Jongh en H. G. A. Timman. Indien nodig zullen deze heren ons op de vingers tikken. We zullen proberen uit de buurt te blijven. En hiermede verlaten we de vergadering, die ex-voorzitter Volkers, heel vakkundig, tot een goed einde bracht. Waarvoor we hem gaarne de vijf reiken. Zoals we reeds in het vorige clubblad lieten weten, zou de bovenzaal van ons stadion zwaar onder handen worden ge nomen. De pachters van ons restaurant, de Fa. A.Heyn (Formo sa), hebben het in grootse stijl gedaan. Alles is geschilderd, de gehele inventaris, van stoel tot gordijn, vernieuwd en het geheel vooral als de lampen branden maakt een rijke indruk. Als u er nog niet bent geweest, moet u 's avonds eens gaan kijken. De familie Boudrie ontvangt u met de bekende gastvrijheid. Uw vertering moet u echter betalen. Beleefd verzoek, zo zuinig mogelijk met de inventaris om te springen. De restauratie heeft een berg geld gekost enthuis gebruikt u ook de stoelen om op te zitten. Bij voorbaat bedankt voor de medewerking. Het contingent Ajacieden, dat er het eerste feest gaat houden, is de visploeg. Begin Augustus trekken de heren naar Noord-Holland om voorn en baars te eten te geven. Of ze die kwieke beestjes vangen is een ander verhaal. Vis of geen vis, 's avonds is er in ieder geval een visdiner (met de dames) en zal een strijkje met bijhang de stemming - die er al lang in zit verhogen. In het volgend clubblad zult u er wel meer van horen. Oe voorverkoop van plaatsbewijzen voor de wedstrijden van het eerste elftal heeft vaak aanleiding gegeven tot schele ogen. Steeds komen er aanvragen binnen om ook voorverkoop te ver krijgen. Een probleem, dat heel moeilijk is op te lossen, omdat er al vele voorverkopers zijn enhet aantal kaarten niet ongelimiteerd is. In feite is die voorverkoop een noodzakelijk kwaad. Bij een topwedstrijd zijn er geen moeilijkheden. Alle kaarten gaan vlot weg. Maar als er niet veel belangstelling is, komen er bosjes kaarten terug en is het uitzoeken een heidens werk. Het zal duidelijk zijn, dat er voor uitbreiding van de voor verkoop weinig wordt gevoeld. Voorlopig blijft het dus bij het oude. De grasmat van ons stadion (ook die van de bij velden) ziet er weer piekfijn uit. Jan Lens heeft eer van zijn werk. Alleen gaat het hem aan 't hart, dat er nu alweer op getraind wordt. Daar is nu eenmaal niets aan te doen, maar met een variant op „spaar onze kinderen", spaar de doelen. We stoppen. Tot de volgende ronde. BROWN. Voor een goed diner oj belegd broodje Rembrandtsplein 7 Salades, Gnoqucttcn enz.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 3