2 De redactie van uw clubblad heeft voor een jaar bijgetekend. Dat betekent, dat u zo om en nabij twaalf maanden ge lukkig voor u maar éénmaal per maand ons gezeur over voetbal kunt lezen ofnaast u neerleggen. We laten het écht aan uw beleefdheid over. Zoals u bekend kan zijn hebben wij, dat ,,wij" in dit geval als „ondergetekende" te lezen, op één van de duurste kussens van onze club plaatsgenomen. Dat plaats genomen gelieve u met een korreltje zout te slikken, want we zijn er meer of minder op gedrukt. Enige „oude-jongens" zagen er iets in en voor hun aanhouden zijn we ten slotte gezwicht. Eerlijk, we hadden en hebben er beslist geen behoefte aan, maar nu we toch in de schuit zitten, zullen we trachten zo goed mo gelijk te roeien met de riemen die wij hebben. Uw medewerking is daarbij dringend nodig. Eerlijke en open critiek nemen we met een lach, maar spaar ons voor gekonkel en voor brieven, die ons vertellen, hoe we het nou nét niet moeten doen. We zaten nog geen week achter de groene tafel, of er waren al een paar epistels van „supporters", met en zonder handtekening, die ons voorstelden onze laatste cent uit te geven voor het aan kopen van spelers. Ze wilden het komende seizoen niet met klamme handen op de tribune zitten! We hadden voor „hun Eddy" zoveel geld ontvangen, dat we nu maar links en rechts moesten kopen. Ons oordeel is vermoedelijk ook uw oordeel Over dat kopen van spelers gesproken. De prijs van „vraag en aanbod" lag zo hoog, dat zelfs „de kneusjes" niet te betalen waren. Ook buitenlanders, waarbij van achtenswaardige leef tijd, vroegen een handgeld je, waarvoor een riante bungalow aan een lekker viswatertje te kopen valt. Ook over onze grens getrokken studenten met internationale voetbal-ervaring om van te duizelen, vroegen een som ineens, die bepaald studenti koos genoemd kon worden. Geef ze ongelijkOns bestuur zag er echt geen been in, zodat de benen van onze eigen mannen het ook dit seizoen weer zullen moeten doen. Hopelijk met succes. U weet dus nu precies hoe we in ruim een week de kans kregen enige „aankopen" te doen. Als u dit verhaal leest, zijn we er misschien in geslaagd de heer Seelen van V.V.V. over te nemen. Een schraal resultaat, zult u zeggen. Accoord! Maar probeer maar eens, zonder bankroet, in zo'n kort tijdsbestek iets goeds tot stand te brengen. Wij hebben in deze tien dagen wel geleerd, dat men minstens drie maanden van tevoren de boer op moet, om beslagen op het ijs te komen. Het volgend jaar is dat o.i. de aangewezen weg. Aangenomen, dat de financiën het toelaten. Een feit u zult het vermoedelijk met ons eens zijn van primair belang. Zo, dat is dan dat. De rotte tomaten kunt u gerust in de mand laten liggen Van de toer naar Zuid-Afrika ontvingen wij geen verslag. Helaas zult u dus genoegen moeten nemen met de foto, die elders in dit blad staat. Als we nog iets zien of horen, krijgt u het van ons. De Algemene Vergadering hebt u natuurlijk bezocht. U weet dus van de pet en de klep. Terwille van de historie lopen we er nog even langs. Na de opening kregen we de huldiging van Ajacieden, die op de grassprieten de rood-witte kleuren hoog hielden. Voorzitter Volkers had voor alle kampioenen waar derende woorden. De aanwezigen een klaterend applaus. Jan Elzenga las de notulen van de vorige vergadering voor. Uit een dik boek. Toen moest de heer M. J. Koolhaas voor de groene tafel komen. Onder daverend applaus, na de speech van presi dent Willem, werd Marius een oorkonde overhandigd waarop vermeld staat, dat in 1958 de heer M. J. Koolhaas tot Ere-voor- zitter van de A.F.C. „Ajax" werd benoemd. Een onderscheiding, die Marius, bekend in heel de Nederlandse voetbalwereld en ver daar buiten, zeer zeker heeft verdiend. Op zijn bekende wijze dankte onze ex-president voor de hoge onderscheiding en sprak daarbij de wens uit, Ajax, de club die hem zo na aan het hart ligt, nog vele jaren van dienst te kunnen zijn. Dat de ruiten weer rinkelden, zult u wel willen aannemen. Vervolgens trad de heer Ch. Geudeker naar voren. President Volkers memoreerde de diensten, die de heer Geudeker, vooral in de Salliaanse kwestie, onze en zijn club had bewezen en loste tenslotte de in de vorige jaarvergadering gedane belofte in, door Chris de gouden speld en een oorkonde te overhandigen. Dat de verzamelde Ajacieden het met de geste van ons bestuur eens waren, bewees de roffel die, ruw geteld, 350 paar handen sloe gen. De heer Geudeker dankte voor de onderscheiding en zei o.m., dat Ajax altijd op hem kan rekenen. In ieder geval hebben we er een ere-lid bijgekregen, wiens pen scherp is geslepen en voor niemand op zij gaat. In deze roerige voetbaltijd een pret tige wetenschap. Wie Willem Gupffert is behoeven we niemand te vertellen. Deze strijder uit Ajax' gouden ploeg is practisch iedere dag op onze velden te vinden en paart daar het aangename aan het nuttige, door een wakend oog op onze voetbalspullen te houden. Heel lang geleden zou hij al bij de afdeling „Leden van Verdien ste" worden ingelijfd, maar daar voelde die rappe ex-links- buiten hoeveel zou hij vandaag de dag waard zijn geweest in het betaalde voetbal? nooit iets voor. Donderdag 17 Juli 1.1. is hij dan eindelijk voor de groene tafel verschenen en heeft president Volkers twee Wimmen stonden oog in oog hem de clubspeld met extra rand overhandigd. Dat daarbij vrien delijke woorden vielen, is logisch. Gup dankte voor het ontvangen ere-metaal en het geachte auditorium liet zich daarna weer niet onbetuigd. Drie leden met een ere-titel was onze club in nauwelijks een kwartier rijker. Opa Tijd heeft kwartiertjes laten wegvloeien, die minder nuttig zijn besteed. Aan de „Grote Drie" ook van deze plaats onze hulde. Vervolgens zijn we er goed voor gaan zitten. Op het jaarverslag van de heer Elzenga viel niet veel aan te merken. Dat was, zoals gewoonlijk, wel weer in orde. Het ver slag van penningmeester Dukker bracht enige tongen in be weging, maar dat kon de degelijkheid van zijn werk niet kreu ken. Wel maakte zijn cijfer-relaas indruk. Dat deed ook het rapport van de kascommissie, maar de vergadering bleef er rustig onder. Dat deed zij ook toen het voorstel om het bestuur uit te breiden tot 9 leden aan de orde kwam. Aangénomen zon der veel verbet. Met hetzelfde élan accepteerde men het voorstel „Financiële-commissie" en toen mochten we een etmaal half time houden. Voor de meeste leden was de lol er schijnbaar af, want de volgende avond was de belangstelling heel wat geringer. Hoe de verkiezingen zijn verlopen, weet u. Zo niet, dan kijkt u maar op de lijst functionarissen. Jan Melchers werd president zijn maiden speech vonden we bést en aan hem is de taak om met zijn acht medestrijders Ajax op het rechte pad te hou den. Met een beetje goede wil en aller medewerking zal het wel lukken. De heren Volkers, Vunderink en Beumer hebben de achter kant van de groene tafel verlaten. Vooral de heer Vunderink heeft in de loop der jaren 25 jaar was hij bestuurslid van onze club veel voor Ajax, dat nog steeds, zoals hij verklaarde, zijn liefde heeft, gedaan. Van een huldiging heeft hij nooit iets willen weten en ook nu, bij het scheiden van de markt hoe de heer Koolhaas ook aandrong hield hij voet bij stuk. Hij ging heen, wilde eens een paar jaar rust hebben met de belofte, mocht Ajax hem nodig hebben, men niet vergeefs zou aankloppen. De vergadering had er vrede mee en bracht Roef een verdiend applaus. Dat de heer Volkers het bijltje er bij neer zou leggen, wist u al lang. Ook Wim was niet om te praten en zo is ook hij na het beëindigen van zijn taak in de „Ajax-massa" verdwenen. Hij heeft het in de twee jaren, dat de voorzittershamer in zijn handen lag, niet gemakkelijk gehad. Het was in vele opzichten een roerige tijd en dat hij er zich zonder veel schade heeft door heen geslagen, is zonder meer een grote verdienste. Ook op Wim kan onze club blijven rekenen, wat, gezien de door hem ge leverde prestaties, èn als penningmeester èn als voorzitter, een geruststellende gedachte is. Dat de vergadering, bij het afscheid van „Grote Willem", haar mening niet onder de stoelen stak, wilt u wel van ons accepteren. Als derde man resteert ons nog Gerrit Beumer. Ook hij liet het na twee jaren aan anderen over Jiet Ajax-schip in de juiste koers te houden. In die twee jaren heeft hij veel tijd aan onze club besteed, mee geholpen de „be taalde-afdeling" in de hoogste regionen van het Nederlandse voetbal te houden, wat, mede dank zij hem, gelukte. Het woord van dank, tijdens de vergadering aan zijn adres geuit, was dan ook zeer zeker op zijn plaats. Gerrit, ook uit deze hoek een woord van hulde. Hiermede hebben we in grote lijnen de „Jaarlijkse Alge mene" verslagen. De meeste commissies behielden hun oude

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 2