Sportmagazijn Leo van de Kar Jabo-chroom J. VERMEEREN Wonderlijk notitieboek van een toeschouwer ix Ooede prestatie» CEINTUURBAAN 149- 153- 155 Telefoon 73 55 71 Quellijnstraat 98- 100, Telefoon 790018, J. Bieshaar 12 So rp ren den te taccuino d'un spettatore.) i Ditmaal zal deze rubriek voor enkelen uwer een zekere ge ruststelling kunnen betekenenzij is namelijk, voor één keer, wat beknopter van nature. En de reden ligt voor de hand. Er is bij Ajax een nieuw kabinet, in het overgangsstadium. Een wisselingstijdperk, dat ik zo'n iy2 jaar geleden in dit orgaan zelfs in de Nederlandse taal al had voorspeld, om maar niet te gewagen van de, bepaald vriendelijke, bewoor dingen, en argumentatie, waarmede Brown" zelve, thans naar nog hoger kussen verhuisd, de komst van zes nieuwe leden per 27 Juni 1957 had ingeluid. Een overgangsministerie Misschien zou ik mijn hartgron dige overtuiging dienaangaande voor mij hebben gehouden, gelijk ik over vele directie-zaken onzer geliefde vereniging nog zwijg, „TOT NADER ORDER", maar Jan Leendert Melchers, op 24 December 1906 in Amsterdam geboren, naar ik in een ambtelijk verhaal op geheel ander terrein las, heeft het in het dagblad „Het Parool" zelf verklaard. Hij blijft maar één jaar. Is dat inderdaad het geval? En hoe lang blijven dan N. N., O. O. en P. P. in het bestuur, om van de notoire X, IJ en Z maar geheel niet te reppen? Hier ligt een „quiz" (dat wil zeg gen: fopperij, aardigheid, grap, geestigheid) verscholen, zij het dan, dat daarmede geen geld kan worden verdiend. Maar, hoe dan ook, een spiksplinternieuw kabinet moet door de critiek even met rust worden gelaten. Het dient de redelijke kans te verkrijgen het beter te doen dan zijn voorgangers en niet gehinderd te worden. Ook „Brown" zal er wel niet te veel van willen zeggen, terwijl „James" die mij in zijn rubriek altijd zo welgezind is geweest, misschien niet zo zeer van de vittende partij zal willen zijn. Omtrent hem kan t.z.t. altijd nog opsporing, zonder aanhouding, worden verzocht, zo nodig De Ajax-formatie voor het semi-professionele jaar 1958/ 1959 schijnt, met Jan Seelen van V.V.V. (Venlo) als welkome aanwinst en zonder de 1.34-tonner Eddy Pieters Graafland, meer of minder in kannen en kruiken. Helemaal vast staat dat op dit ogenblik nog niet dit relaas werd te boek gesteld op de negende Zondag na Pinksteren omdat wij nog niet weten, hoe het zal gaan met Pedro van der Kuil (en zijn manager Torero Wilkes) in Generaal Franco's territorium. In ieder geval schijnt er toch wel iets van waar te wezen, dat St. Nicolaas een klein, Nederlands, Zwart Pietje best kan ge bruiken. Het Ajax-escadron bezit, ook in dit opzicht, zijn ziel in lijd zaamheid. Het zal wel uit de bus komen. En voor het overige wens ik u allen voorlopig sterkte, onge acht of uw vacantie nog moet komen, dan wel d'r al helemaal weer op zit. Ik hoop nader van mij te laten horen, ook al schijnt het, dat ik in de periode 30 Augustus/15 September ietwat aan het mijmeren zal slaan. Ditmaal niet in mijn woonplaats Lugano, maar Zuidelijker in Gardone Rivièra aan het Lago di Garda (Garda-meer)Misschien mag ik, met uw geëerde toe stemming, er dan ook eens over denken hoe een volgend Ajax- directorium (als het eerlang zo ver zal moeten komen) eruit zal zien. Even verondersteld, dat ik dat al niet jaren lang vol slagen meen te weten Stoppend voor heden, zend ik u allen (Arie en Mimy na tuurlijk in de eerste plaats) hartelijke groeten. Voornamelijk aan hen, die mij, principieel of anderszins, niet lezen. Zij moe ten eens kijken bepaald doen, hoor! wat er staat te lezen op de gevel van het Ministerie van Justitie aan het Plein in het verrukkelijk 's-Gravenhage. Hun mag bovendien, naar ik mij vermeet te denken, worden voorgehouden hetgeen Johan Chris- toph Friederich von Schiller boekstaafde in zijn „Musenalma nak fiir das Jahr 1797", pagina 177: „Kunt ge niet allen behagen door uw daad en kunstwerk, maak het dan weinigen naar de zin, velen behagen is moeilijk". Of wel in het oorspronkelijke Duits: „Kannst du nicht allen gefallen durch deine Tat und dein Kunstwerk, Mach es wenigen recht, vielen gefallen ist schlimm"! E. W. CATZ. zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding weet wat U nodig heeft 3 lijnen Permanente camping show Wilt U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig Ifoor I/mt Chroom werk Autoplaat- en Spuitwerk Korte Keizerdwarsstraat 4, Amsterdam-C. Telefoon 66642

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 12