11 RICHTLIJNEN PUPILLENVOETBAL. 1. aan het pupillenvoetbal mag worden deelgenomen door spe lers die tenminste tien jaar oud zijn; 2. zodra een speler 12 jaar is geworden mag hij niet meer aan dit voetbal deelnemen; 3. de wedstrijden mogen niet in competitieverband worden ge speeld; 4. standen mogen niet worden opgemaakt; in de clubbladen mogen alleen de uitslagen worden vermeld; 5. de wedstrijden worden geleid door de jeugdleiders der clubs, daartoe door het afdelingsbestuur aangewezen of toege laten; 6. protesten worden niet in behandeling genomen; 7. de wedstrijden hebben een duur van 2 x 20 minuten; 8. om aan wedstrijden te kunnen deelnemen moeten de pupil len door een bureau voor medische sportkeuring zijn gekeurd en van dit bureau een bewijs van goedkeuring hebben ont vangen; 9. dit bewijs van goedkeuring is slechts geldig tot de dag waarop de betrokkene 12 jaar wordt. PROMOTIE- EN DEGRADATIEREGELING. Het Sectiebestuur betaald, voetbal heeft in zijn laatst gehou den vergadering besloten: le divisie: De le divisie in twee jaar aan te vullen tot 18 elftallen per afdeling met dien verstande, dat per jaar ten minste twee elf tallen uit de 2e divisie zullen promoveren totdat het gewenste aantal van 18 elftallen is verkregen. 2e divisie: De 2e divisie geleidelijk (in twee jaar) terug te brengen tot één afdeling van 18 elftallen. In verband hiermede is de volgende promotie- en degradatie regeling ontworpen. Seizoen 1958/'59. De nummers laatst en voorlaatst van de eredivisie degrade ren naar de le divisie. De nummers één van de le divisie A en B promoveren naar de eredivisie. De nummers laatst van de le divisie A en B degraderen naar de 2e divisie. De nummers één en twee van de 2e divisie A en B promoveren automatisch naar de le divisie. De nummers laatst en voorlaatst van de 2e divisie A en B komen in aanmerking voor teruggang naar het amateurvoetbal, met dien verstande dat zij met de nummers laatst en voorlaatst van het seizoen 1959/'60 op een nader door het sectiebestuur voor aanvang van de competitie 1959/'60 vast te stellen wijze een gehele of halve competitie zullen spelen om het aantal plaat sen, dat aan het eind van het seizoen 1959/'60 nodig is om te komen tot één afdeling van 18 elftallen voor de 2e divisie, daar bij rekening houdende met de elftallen die krachtens de thans geldende bepalingen overkomen van het amateurvoetbal. Seizoen 1959/'60. De nummers laatst en voorlaatst van de eredivisie degrade ren naar de le divisie. De nummers één van de le divisie A en B promoveren naar de eredivisie. De nummers laatst van de le divisie A en B degraderen automatisch naar de 2e divisie. De nummers één, twee en drie van de 2e divisie A en B pro moveren automatisch naar de le divisie. De nummers laatst en voorlaatst van de 2e divisie komen in aanmerking voor teruggang naar het amateurvoetbal. Some senses and some nonsenses V[a lang nadenken toch maar besloten deze ru- briek gewoon onder „James te laten doorlopen dit is n.l. al een jaartje of vijf en dertig goed ge gaan. Tevens tot dit besluit gekomen, omdat tegenwoordig niets bestendig is, en het „vak" van voorzitter dus ook maar betrekkelijk. Overigens hartelijk dank voor uw vertrouwen, en daar zitten we dan, u voorlopig met mij, en ik voor hetzelfde tijdsbestek met de hamer. Het be sluit om mij zonder tegencandidaat te kiezen, vind ik voor beide partijen prima. Ik heb de gedachte, dat er geen betere te vinden was en u kunt van het standpunt uitgaan, dat er toch één de schlemiel moest zijn, dus dan die James maar. In ieder geval hoop ik van harte, dat we het te zamen goed gaan doen, ik weet, dat u het langer kunt uithouden zonder mij, dan omgekeerd en dat is al heel wat. Misschien moet het bestuur wel eens iets doen, wat voor een enkeling iets minder pret tig is, maar gedachtig aan „het is beter te geven dan te ontvangen", begrijpt u wel, dat een derge lijk besluit voor ons ook niet prettig is. In ieder geval zal geen enkel besluit in ons voordeel uit vallen, doch alleen in het belang van ons aller Ajax. Vóór alles hebben wij natuurlijk een succesvol eerste elftal nodig, en hoop ik meer dan wie ook op successen van onze topspelers, maar dan ook pri mair, successen bereikt door goed spel. Wij, bestuurders, beloven u al onze krachten voor Ajax in te zetten, van u verwachten wij voor al in het begin veel steun en opbouwende kritiek. Als we dan wat verder zijn, mag u (indien nodig) wel eens zacht kankeren, we kunnen er dan beter tegen. In de pers een galafoto van Staatsvijand no. 1 gezien, dewelke bij nader onderzoek ondergete kende bleek te zijn, voor onbekenden en speciaal voor de dames, verklaar ik, dat ik in werkelijk heid knapper ben. Daar bij berichtgeving omtrent politiek en zaken alles geoorloofd is, moet ik u wel aanraden dit ook bij sport terdege voor ogen te houden. Overigens ben ik er van overtuigd, dat een goed contact met de sportpers voor ons een levensbe lang is, reden waarom ik er zeker naar zal streven met deze heren een goede vriendschap op te bou wen. Nu, geachte lezers, voor heden heb ik verder niets bijzonders, rest mij nog een persoonlijk woord van dank en sympathie te richten tot onze oud-bestuurders, Volkers, Vunderink en Beumer, en de hoop uit te spreken, dat zij ons altijd, daar waar nodig, met raad en daad van dienst willen zijn. JAMES. Dankbetuiging Langs deze weg wil ik gaarne, mede namens de andere spelers, mijn hartelijke dank betuigen aan de organiserende vereniging en ons bestuur voor de trip die wij naar Zuid-Afrika mochten ondernemen. Een speciaal woord van dank zijn wij verschuldigd aan het tour-comité, t.w. de heren: G. J. Beumer, F. Dukker, J. Elzenga, G. P. Keizer en R. P. J. Vunderink en dan in het bijzonder, zon der de anderen te kort te doen, aan de heren Vunderink en Keizer, die, resp. als leider en trainer, heel veel voor ons hebben gedaan. Het voorval in Pretoria spijt ons heel erg, echter gedane zaken nemen geen keer. Wij bieden hiervoor nogmaals onze welgemeende verontschuldiging aan. Het is jammer, dat dit is gebeurd tijdens deze schitterende trip, die al onze verwach tingen verre heeft overtroffen. q van MOURIK.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1958 | | pagina 11