3 die doorgewinterde functionarissen zijn niet voor één gat te vangen. Dat zaakje zal ook wel weer voor elkander komen. Vermoedelijk wordt het eerst een thuis-wedstrijd, daar ons visitekaartje als nummer drie uit de bus rolde. Nummer drie betekende tegenover Vasas, dat na ons volgde, nummer één en, we hebben het al eerder gezegd, hij die het eerste voor de draad komt, mag eerst thuis spelen. Geen vast evangelie, maar wel usance. Wij voor ons gingen liever de première in Budapest houden, maar ja, we hebben geen stem in het kapittel en de Hongaren voelen vermoedelijk veel voor een eerste opvoering in Amsterdam. Afwachten maar weer! Volgens de leiders van Wismut, spelen de Vasas-ers precies hetzelfde spelletje als onze ex-tegenstander uit Oost-Duitsland, dat wil dus zeggen een prima partij voetbal, zodat er t.z.t. in het Olympisch Stadion weer het een en ander te genieten valt. Als de weergoden ons dan wederom gunstig gezind zijn, kan er voor penningmeester Dukker, ,,vet spek in de pan zitten". Voor directeur Bessem ook! Wat de competitie betreft, het eerste elftal deed het lang niet gek. In een tijdsbestek van nog geen twee weken vier zware wedstrijden tot een goed einde te brengen, is geen peuleschil. Als we daarbij nog in aanmerking nemen, dat steeds uit de voorraad reservespelers geput moest worden, enige knapen op plaatsen kwamen te staan, waarvoor zij niet in de wieg gelegd werden, dan zijn er in de weken die achter ons liggen toch wel merkwaardige prestaties geleverd. Neem b.v. Piet Ouderland, de man, die in het Olympisch Stadion, Wismut, met een wel gemikt schot, de das om deed. IJij speelde in twee weken tijds, rechtsbuiten, linksbuiten en linksback. Feldmann, linkshalf en linksback, aanvoerder Van Mourik, een uitgesproken rechts back, trad tegen D.O.S. op als spil, Den Edel, van huis uit mid denvoor, had bijrollen als links- of rechtsbinnen, links- of rechts buiten en Swart, voor kort nog junior, heeft al meegedaan als links- en rechtsbuiten, als rechtsbinnen en was in Oost-Duits land zoiets als manusje van alles. Verder zijn opgetreden, Do nald Feldmann, Quakernaat, Haarms (en hoe!) en is vriend Van Ham uit de halflinie naar de frontlijn gestuurd, waar hij het uitstekend deed. Wat de E.O. ook doet, er zit aldoor muziek in, waarmede we niet willen zeggen, dat ieder schot een vogel voor de Zondagspot is. De match tegen D.O.S., zonder Wim Anderiesen, met twee „gelegenheids" backs en, zoals reeds ge zegd, Van Mourik als spil, was uitgesproken slecht. Het zo ge vreesde D.O.S., dat in de loop van het seizoen verschillende successen boekte, bracht er maar bitter weinig van terecht. Ons team iets meer en zo kwamen wij, dank zij een goal van Den Edel, toch nog aan onze traditionele 10 zege.. Tegen Sparta kwamen de volgende spelers zich voorstellen: Pieters Graafland, Van Mourik, Geelhuyzen, Haarms, Anderiesen, Wim Feldmann, Van der Kuil, Van Ham, Bleyenberg, Swart en Ouderland. Onze achterhoede had aan sterkte gewonnen, dat dachten we tenminste, maar dat bleek niet het geval. Geel huyzen, ongeveer twee maanden buiten de kalklijnen, was lang niet, zoals de Belgen dat noemen „in forme" en Wim Anderie sen, beducht voor zijn pas gerepareerde enkel, gooide geen hoge ogen. Ook Eddy was niet zoals we dat van hem gewend zijn. De derde Sparta-goal, die het spelbeeld bij toverslag ver anderde, was een lelijke misrekening, 't Kan de beste gebeuren en bovendien heeft onze doelman een paar heel moeilijke ge vallen prima opgelost, zodat u over die vier doelpunten tégen, beslist niet in de put behoeft te zitten. Zoals u weet scoorde onze aanval vier goals. Van Ham, Ouderland, Swart en Bleyen berg versloegen de Sparta-doelman, helaas, niet genoeg voor een overwinning. Die overwinning heeft beslist voor het grijpen gelegen, want Terlouw en zijn helpers speelden, uitgezonderd het laatste kwartier, al heel zwak. Met meer overleg een zwak punt van onze aanvallers was de score zeker twee doelpunten hoger geweest. Maar zand er over. Eén punt is weer aan ons totaal toegevoegd en we „eten" nog steeds mee. We naderen het einde van de eerste helft, zitten in het leidende peloton, dus kunnen meer dan tevreden zijn. Dat bent u ver moedelijk wel met ons eens. Ajax 2 kende geen medelijden met een zeer pover spelend Z.F.C. 2. Uitslag 71. A. van der Linde was de grote man van onze aanval. Gelijk Sinterklaas, hield hij uitdeling. Uitdeling van doelrijpe kansen dan. Fransz, benutte er, als wij het wel Ajax-D.O.S. Bob Haarms en Piet Ouderland gaan een tegenstander het bezit van de bal betwisten

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 3