S.<WT 2 L-ïrs Secretaris Elzenga, actief als altijd, bezorgde ons een Duits sportblad waarin de wedstrijd S.C. WismutAjax, haarfijn uit de doeken wordt gedaan. U zult begrijpen, dat we het artikel bijna een hele pagina niet overgenomen hebben; het zou te veel plaatsruimte vergen en bovendien nu, ongeveer een maand later, niet erg interessant meer zijn. We hebben ons dus be paald tot enige grepen uit het verslag van deze Europa-Cup match. De heer Heinz Schöbel, voorzitter van de afdeling voetbal van Wismut, zegt het volgende: „Wismut heeft te lichtzinnig aanvallend gespeeld. Bij de goede doelman der Hol landers, had laag geschoten moeten worden. Hoog, zoals Wis mut het meestal probeerde, was er nu eenmaal geen doorkomen aan." Piet van der Kuil, de man die twee doelpunten scoorde u kent hem wel zei: „Ik had het door het gladde veld iets gemakkelijker, dan mijn tegenstander, die door zijn lichaams bouw voor vele moeilijkheden kwam te staan. De beide doel punten ontstonden uit bliksemsnelle combinaties, zoals wij die ons bij het vaststellen van onze tactiek, hadden voorgesteld. Mijn collega, middenvoor Blyenberg, steunde mij uitstekend." Captain Van Mourik vond: „Het was een goede wedstrijd. Onze gastheren speelden te veel in de breedte, waardoor zij hun meerderheid niet tot uitdrukking konden brengen. En wat ik van mijn waarde als verdediger zeggen kan: De Wismut-aanval maakte ons het verdedigen al zeer gemakkelijk." Willie Tröger, de man, die in Amsterdam meespeelde, maar in Aue op de tri bune zat, zei, toen men hem om zijn mening vroeg: „Oh, mir blutete das Herz." Ik voelde mij niet zo zeer toeschouwer; in gedachten speelde ik helemaal mee. Hoe kriebelden mijn tenen, toen Siegfried Wolf, enige minuten voor de rust tweemaal achter elkaar in zeer gunstige positie een kans verprutste. Het was om je haren uit je hoofd te trekken. Voor Amsterdam moeten we ons goed voorbereiden. Ik zelf begin Donderdag weer met de training, zal mij natuurlijk nog een beetje in acht nemen, doch toch zoveel doen, dat ik in Amsterdam er geheel volwaardig bij kan zijn." Dat was dus Willie Tröger, de man, die in het Olympisch Stadion liet zien, dat hij wel iets van voet bal afweet. Verder lazen wij nog: Niettegenstaande de 13 nederlaag in eigen huis, mag en kan de hoop op succes in Amsterdam niet opgegeven worden. Zo sterk, als het op grond van de uitslag lijkt, is het Hollandse kampioenselftal niet. Maar aan de an dere kant is het spelinzicht van Ajax niet zo zwak, zoals ver moedelijk, ook nog na deze strijd verondersteld wordt. Wij willen onze spelers voor onderschatting van de tegenstanders, in het Olympisch Stadion te Amsterdam, waarschuwen (de I Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS Hollanders kunnen nog heel anders verdedigen, dan zij het in Aue gedaan hebben), maar aan de andere kant onze dappere Wismut-elf moed inspreken voor hun zware gang naar de tweede strijd tegen deze tegenpartij." Dat was het dan, wat wij voor u uit het Duitse sportblad peuterden. De match in het stadion by candle-light in de burcht van heer Bessem (beslist niet ongezellig, vooral als het een mooie avond is) hebt u natuurlijk gezien, beleefd en genoten. Eerlijk, die Oost-Duitsers hebben van voetbal kaas gegeten (Hollandse kaas lusten ze ook wel, de heren Bint hebben onze nieuwe voetbalvrienden een pondje echte Edammer meege geven) maar met het maken van doelpunten zijn zij niet zo best vertrouwd. Toegegeven, onze huidige defensie leent zich daar niet zo erg best voor en het spel van deze voetballers alles in de breedte ook niet. Neen, dan doen de Engelsen het een pietsie anders. Niet zeuren en recht op doel af. De Wismuters, prima voetballers we konden er veel van leren „zeurden" gelukkig wel en dat was een kolfje naar de hand van ons defensieblok. Steeds werden de ellenlange combinatiedraden op tijd gekapt en vriend Blyenberg en zijn makkers met lange passes aan het werk gezet. Ze hadden er zin in, onze clubge noten en hoe de Wismuters ook zwoegden, de twee doelpunten, die zij voor het begin van de strijd achterstonden, weg te werken, het lukte niet. En toen het duidelijk werd, dat de heer Grill, een referee waarvan vele scheidsrechters niet iets, maar veel kunnen leren, niet met zich liet spotten (hij zat als het ware overal met zijn neus bovenop, zag niets door de vingers, blies kort en krachtig, dulde geen tegenspraak een juweel van een „ref." was de zaak, naar ons gevoel, bekeken. Wismut zou heel moeilijk aan een doelpunt komen en als het onze aanval gelukte de uitstekende Duitse goalkeeper te pas seren, was de zaak gepiept, ging de deur van de Union des Ass. Européennes de Football te Parijs, voor ons open. Nou vrienden, u weet het, die deur is voor ons opengegaan. Piet Ouderland, gaf er in de tweede helft van de strijd tegen Wismut de laatste dreun tegen. Precies langs de paal. Sjaak Swart gaf de pass na een prima solo-actie en Piet zette het stadion op zijn kop. Heremetijd, wat hebben we nog een sloot supporters! Of zou dat komen, omdat men Real Madrid wil zien Nog even de tijd mensen en niet dringen! De loting voor de volgende ronde had slechter uit kunnen vallen. We gaan de degen kruisen met voetbalkeien uit Buda pest. De Hongaarse kampioen Vasas. Het sportblad „Kicker" zegt van deze club: „Vasas speelt in het Budapester stadion. 110.000 toeschouwers. In het buitenland zijn de volgende spelers bekend: Karpati, Bundzek, Berendi, Csordas en Szilagyi 1. Dat weten we dus en zal het voor Van Mourik en zijn makkers zaak zijn, eerst even uit te vissen, wie die knapen zijn. Dat kan een groot voordeel betekenen, want u weet het, een gewaar schuwd man telt voor twee. Van ons team weet Vasas vermoe delijk weinig of niets Wismut kende onze grote kracht(!) ook niet, heeft die tot haar schade moeten ondervinden zo dat we tegen de Hongaren als een soort „Mystery-men" in het veld komen. Als we dan het geluk hebben weer rap een paar mysterieuze goals te fabriceren Piet en Wim zijn er goed voor wel, dan kan onze afgezant op 1 Maart in Parijs gaan kijken, wie er nu weer uit de bus komt. (Of niet!) Bij de Union des Ass. Europ. de Football te Parijs is het wel een vlotte boel. Per schrijven d.d. 4 December j.l. kreeg Jan Elzenga, bericht, dat de loting het onderstaand resultaat had opgeleverd: le Manchester United (England) of Dukla (viel inmiddels af)Red Star Belgrado (Yugo slavia) 2e AjaxVasas Sport Club Budapest (Hongrie). 3e Real MadridSeville C.F. (Spain) of A.G.F. Aarhus (Denmark), (inmiddels afgevallen). 4e Borussia Dortmund (Germany)Milan A.C. (Italy) of C.C.A. Bugarest (Rumania) of The Rangers F.C. (Schot land). Verder werd ons verzocht zo spoedig mogelijk met Vasas in verbinding te treden om de data van de te spelen matches vast te stellen. Zodra er overeenkomst is, willen de heren in Parijs op de hoogte worden gesteld. Dat zal natuurlijk gebeuren, maar een overeenkomst bereiken is vlotter gezegd dan gedaan. Er zijn n.l. nog een paar moeilijkheden op te lossen. Onze vroede vaderen hebben er de schouders al onder gezet en u weet het,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 2