Some senses and Some nonsenses 9 touwtjes weer spoedig in handen en gaven de Stadionbewoners geen kans meer. Nog een pluim voör Rene Gouw voor de wijze waarop hij Blauw-Wit's gevaarlijke rechtsbuiten uitschakelde. D.W.V. BI liet op Voorland zien dat zij over een goede ploeg beschikt, vooral de rechtsbinnen is prima. Een keurig door Eg Koghee genomen corner knalde Cor te Slaa al even mooi in. Maar de vreugde was van korte duur toen onze verdediging niet tijdig ingreep en Joosten het harde schot niet kon keren. Kort voor de rust verkeek de D.W.V.-doelman zich op een ver raderlijk balletje van Kees Middendorp dat via de paal in het doel sprong (21). Flinke wind mee in de tweede helft; het zou de juiste speelwijze geweest zijn: lange ballen naar voren. Maar het duurde lang voor deze tactiek werd toegepast. Het bleef alles te peuterig. Maar toen was het ook gebeurd en kon de heer Martens een 51 zege op het wedstrijdformulier ver melden. De heer Van Ens zag in Zaandam tegen Z.F.C. BI reeds na enkele minuten een juweel van een goal door Eg Koghee in de touwen jagen, gevolgd door een echt Piet Keizer doelpunt. Paar mannetjes nemenschot. Maar de Zaankanters wilden niet bukken en bij een aarzeling van de Ajax-verdediging werd het 12. Ons doel kwam lange tijd onder zware druk, maar bij een uitval kogelde Piet Keizer no. 3 in het net en toen was het met Z.F.C. gedaan. Spanning was er ook tegen D.W.S. BI aan de Spaarndammerdijk. Rust 10 door Cor te Slaa. Direct na de aftrap wederom Cor, die de backs der blauw-zwarten zijn hielen liet zien (20). Dat deprimeerde onze tegenstanders kennelijk en mede door de betere techniek van Ajax kon de voorsprong worden vergroot; de hattrick van onze centervoor. Maar toen beten de gastheren nog eens op hun tanden om althans de eer te redden hetgeen hen tien minuten voor tijd ook gelukte. Nog een wenk aan captain Kees: niet te dicht achter je voor hoede aan, jong! Het terrein van de half-speler is het midden veld. Dus heen en weer; voorhoede steunen, verdediging helpen. Door het eerste te ver door te voeren en niet tijdig terug te zijn, verzwak je het tweede! Afgesproken? Juniores B2. V.V.A. 1 sloeg ons elftal aan de Velserweg met 10. Een eervolle nederlaag waarbij vooral een eresaluut aan doelman Eerbeek die zijn elftal voor een grotere nederlaag be hoedde. Tegen W.M.S. 2 kon ons aanvalsquintet het pad der overwinningen weer terugvinden. Het werd 50 en we hopen nu maar dat de goede resultaten nu zullen voortduren. Juniores B3. Een gelijk spel tegen Blauw-Wit B3 hetgeen ook de juiste verhouding was. Aan beide kanten gevaarlijke voor hoedes. Kuiter en Nagel (die beide doelpunten fabriceerde) uit blinkers, maar ons gehele team werkte prima. Goed zoEn dan tegen D.W.S. B3 het doelgemiddelde even omhoog gedrukt 182!! Dank u! Praten we verder niet over. Wel over het be zoek aan Volewijckers B3 waarbij werd geëindigd zoals werd begonnen (00). De heer Wolterink vertelde ons dat de groen witte achterhoede uit „knapen" van jongens bestond, waar tegen onze kleinere voorhoedespelers niet konden optornen. Een onderscheiding voor Jochems en Salentijn toen vooral in de eerste helft de Volewijckers onze veste onder druk zetten. Rest ons van de B3 nog te vermelden dat van D.W.V. met 41 werd gewonnen zodat er al met al reden tot tevredenheid bestaat. Juniores B4. Tegen S.D.W. 2 bleek al spoedig dat er in onze voorhoede „kanonniers" zaten. Een „dreun" van Böhne, ge volgd door enkele losse flodders van Bruyne en Theunisse be tekenden 5 doelpunten. Bart Severijnse vertolkte een uitste kende spilpartij. Een wedstrijd tegen de veel grotere jongens van V.V.A. 2 waartegen onze „kleintjes" niet waren opgewassen leidde tot een 60 nederlaag. Mogelijk dat door het niet aangaan van duels doch snel afgeven een dragelijker resultaat zou zijn ver kregen, doch de overwinning kwam onze tegenstanders zeker toe. Jammer, jongens. Volgende keer beter. Juniores B5 haalden tegen A.F.C. B4 het kranige stukje uit een reeds na 10 minuten opgelopen 20 achterstand tegen een physiek sterkere tegenstander acht minuten voor tijd weg te werken. Onze kleine mannen drukten in de tweede helft A.F.C. geheel in de verdediging terug en toen iedereen al verzoend was met een gelijk spel werd een rood-zwarte uitval in de laatste minuut noodlottig (23). Helaas. Dat de voorhoede bestaande uit Altelaar, Van Dijk, De Haan, Rein en Brans wel doelpunten kan maken ondervond T.O.G. 4 op eigen veld. Veertien maal moest haar doelman de bal uit het net halen, ons heiligdom bleef gesloten. Na Volewijckers 6 met 30 te hebben geklopt volgde Zee- burgia B5. Een zware wedstrijd met na 10 minuten een loei van rechthalf Jan Voigt die doel trof. Nog voor de rust maakten onze hard werkende tegenstanders gelijk. Na de rust gelijk op gaande strijd met onbenutte scoringskansen voor beide doelen. Achter een diepte-pass sprintte Adriaan van Dijk snel door en scoorde onhoudbaar. Toen de vermoeidheid aan beide kanten een woordje begon mee te spreken, draaide hij er echter nóg een sprintje uit om er 13 van te maken waarmede de beslis sing viel. Dat was het! Wij groeten u tot de volgende keer. T. M. Na de Redactionele noodkreet, dat er tegenwoordig een te veel aan copy binnen komt, mij in vorig clubblad bescheiden teruggetrokken. Immers wat zou het voor doel hebben mijn „flauwe kulletjes" onder uw aandacht te brengen, terwijl een dringende en wringende staf van clubblad medewerkers de grootste moeite heeft, een plaatsje te vinden voor de voor onze Vereniging meest belangrijke club-artikelen. Althans zo dacht ik, totdat maandblad no. 3 onder mijn aandacht kwam. Heren Redacteuren, hoe bestaat 't. Een paar maanden ge leden schreef ik, dat sommige artikelen boven mijn petje gaan, en dat ik er echt met mijn beperkt bevattingsvermogen niet helemaal bij kan. Ik vroeg toen uw assistentie om zo nodig dergelijke epistels te vertalen of in ieder geval nader voor mij (of misschien zijn er nog een paar minder intelec- tuelen in onze Vereniging) te verklaren. Daar u mij dit toe zegde, verzoek ik u beleefd doch dringend om daar voaar nodig vertaling van ons laatste clubblad, waarvoor mijn hartelijke dank. Verder verwondert het mij, dat waar harde werkers als de heren Elzenga en Dukker, op iedere jaarvergadering in tien minuten voorlezen wat ze in 12 maanden noeste arbeid voor onze Vereniging hebben verricht, er toch altijd nog mensen zijn (en zeker niet de slechtste Ajacieden), die ons 12 maanden lang blijven vertellen, waar ze eens 10 minuten in een dassen- winkel geweest zijn. Als het u interesseert, in Munchen kocht ik verleden maand nieuwe vuursteentjes en in Wenen een pak papieren zakdoeken. Tevens las ik met genoegen dat een onzer leden in 1941 examen gedaan heeft aan de Gemeentelijke Universiteit in de Franse taal, jammer dat ik het toentertijd niet geweten heb, maar alsnog mijn hartelijke gelukwensen, dat biertje krijg ik nog wel. Voor enigszins „laat af gestemden"in Maart 1926 kwam mijn bevordering tot korporaal af, terwijl ik een paar maanden later in het bezit kwam van een rijbewijs voor het besturen van vierwielige motorrijtuigen. Na bovenstaande ernstige gekheid, (of is het gekke ernst), even vast leggen, dat het met ons eerste elftal wel weer lekker begint te gaan. Aan mijn bezoeken heeft het echter niet ge legen als het goed gaat, ik heb dit seizoen 3 wedstrijden gezien, en wacht persoonlijk nog steeds op het eerste winstpunt, het waren nl. P.S.V., Feijenoord en Amsterdam. Maar weg blijven in het vervolg hoor ik al zeggen, maar dat doe ik beslist niet, al zal ik incognito moeten veerschijnen, komen doe ik, en overwinningen ga ik ook nog zien, en niet zo weinig ook, rekent u daar maar op. Tegen Wismut uit hebben onze jongens hun overwinning te pakken, een kranige prestatie zou ik zo zeggen, en tevens het bewijs, dat men achter het ijzeren gordijn niet met alles nummer één behoeft te zijn. Een Ajax-succes waarop Eisen hower jaloers kan zijn. Tot kijks lieden, JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 9