Jeugdvoetbal 8 Als dit clubblad drukkerij Grafica verlaat, nadert het jaar alweer aardig zijn einde. De maand van d'Oude Man, de denne- boom en de oliebollen ligt voor ons en voor de jeugd in het algemeen ook de maand van het eerste schoolrapport. Zet 'm nog eens op, jongens, bij die laatste repetities! Zorgt dat ze thuis tevreden kunnen zijn. Over het wel-en-wee in de competitie het volgende: Juniores Al speelden te Amstelveen tegen R.K.A.V.I.C. (iedere speler met Sinterklaas de naam van zijn club in choco ladeletters!!) een ongelukkige eerste helft. Onze voorhoede ont moette een solide verdediging en had bovendien weinig geluk met schieten. O.a. lepelde Petersen een bal over de doelman, doch het „bruine vod" kwam via de paal weer in het veld terug. In onze achterhoede maakte Bert van Hillen een paar foutjes en zo stonden we met de rust 20 achter. In de tweede helft kwam echter, zoals gewoonlijk, Ajax aan bod. R.K.A.V.I.C. kon het tempo niet volhouden, onze defensie kreeg daardoor meer vat op het spel en de aanval werd nu beter gevoed! In deze aanvalslinie zaten heren (Schols, Engelsma, Petersen, Westra) die weten wat snel handelen is. De doelpunten kwamen nu dan ook aan de lopende band, waarbij Engelsma, snel en handig, van elke kans profiterend er 5—2 van maakte, en Bob Westra na keurig aangeven van Petersen de eindstand op 62 voor Ajax stelde. Nog een wenk aan Bert van Hilten: niet té hok-vast zijn, Bert. We hebben zelf jaren tussen de palen gestaan, dus spre ken uit ervaring. Een keeper is altijd een „beroerling" voor de tegenpartij als hij uit zijn doel komt, o.a. de schiethoek kleiner maakt en daarmede ook de kans op een tegenpunt. Verder zien we uitgooien slechts in noodgevallen, althans sporadisch. Uit trappen is beter (je komt verder) en dan liefst naar de vleugels. Over de match tegen Ambon Al kunnen we kort zijn. De eindstand 91 zegt genoeg. O.V.V.O. Al werd aan de Kruislaan met 52 geklopt. Goed werk van de verdediging der gastheren beperkte voor rust de score tot 20 in ons voordeel. Na de thee was er wat meer activiteit van de O.V.V.O.-voorhoede hetgeen resulteerde in een tegenpunt. Doch daarna was het woord geheel aan onze jongens. Engelsma, na een prima genomen vrije schop door Petersen, knikte naar 31, Goudsmit 41 en 51. Vlak voor tijd slaagde de thuisclub er in nog eenmaal te doelpunten. De heer Smit had na afloop nog het volgende op zijn hart: „Bob Westra liet weer eens zien waartoe hij in staat is, maar niet te veel, Bob! Dat irriteert niet alleen je eigen spelers, maar ook je tegenspelers. Niemand vindt het leuk om in de maling genomen te worden en dat geeft moeilijkheden. Dus, overdrijf het niet, wissel het af: mannetje-nemen en direct-afgeven." Onze vriend Westra zal deze raad ongetwijfeld ter harte nemen en wij hopen, dat, nu hij is uitgenodigd om deel te nemen aan de training voor het Nederlandse Amateurelftal (proficiat, Bob!) hij met bovenstaande raadgevende woorden zijn voordeel zal doen. Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS Juniores A2. „De wedstrijd tegen Lijnden 2 was er een," aldus de heer Martens, „die in een veel te rustig tempo werd gespeeld. Zo van „nou ja, die tweemaal 45 minuten komen ook wel om." Van Ajax-zijde technisch goed gespeeld, maar het deed me denken aan een heel mooi meisje, echter zonder tempera ment! (Hè, mijnheer Middendorp! (Red.)) En zonder dit laatste is ook voetbal een dood element." Het werd 71, o.a. door fraaie goals van Theo Perrier! Maar de volgende keer er uit halen wat er uit te halen is, jongens! Tegen Blauw-Wit werd een, zij het kleine, nederlaag geleden (21). Jammer. En daar de week daarop tegen Aalsmeer slechts een gelijk spel werd bereikt, was dit opnieuw enigszins teleurstellend. Reden te meer om de tanden eens extra op elkaar te zetten, jongens! Succes! Juniores A3. Boetje c.s. kwamen tegen D.W.S. A3 aan de Velserweg voor de vierde achtereenvolgende keer in de dubbele cijfers, nl. 15lü Drieman en Worst (elk 4 x), De Ruiter, Janse en De Man (elk 2 x), Boetje (lx) maakten er voor de D.W.S.-doelman een hopeloze zaak van. Na 100 voor Ajax redden de Blauw-Zwarten de eer, doch toen ging het o.a. door twee strafschoppen door tot 15—1. Er werd zelfs nog een penalty gemist! De ontmoeting tegen Aalsmeer 2 had, ondanks de 83 zege, weinig om het lijf. Waarschijnlijk door de reeks grote over winningen een tamme partij en toen Ajax na tien minuten al met 30 vóór stond was dit mede niet bevorderlijk de menta liteit te verbeteren. Het regenachtige weer en het zware veld maakte het ook al niet prettiger. Aanvoerder Visser moge be denken, dat egoïstisch spel fout is en dus als captain geen goed voorbeeld! Memoreren we tot slot nog een tweede 83. overwinning van ons derde A-team op Zeeburgia, waarover ons verder helaas geen bijzonderheden bekend zijn. De inmiddels bereikte score: 53 voor, 8 tegen na zes wedstrijden is overigens een keurig resultaat. Juniores A4. De heren Schuuring en Gischl,er zagen ons elftal tegen De Volewijckers A4 te Buiksloot een 42 overwinning behalen. Bravo! De groen-witten zijn thuis in het algemeen niet I voor de poes en het medenemen van de puntjes over de pont (t.z.t. door de tunnel; wie lacht daar?) is altijd een goede prestatie. Voor 3 November stond Rapiditas 3 op het programma doch de Weespenaren zijn niet op Voorland geweest. Tegen N.F.C. 3 uit scoorde ons aanvalsquintet zes maal, ter wijl doelman Geel zich niet liet verschalken. Verdere gegevens zijn ons hierover niet bekend. Juniores A5 speelden hun eerste wedstrijd en wel tegen Amstel A2 uit. Een merkwaardig begin van Metz c.s. Met stormachtige wind mee al spoedig een 1—0 voorsprong, doch binnen twee minuten 21 achter, hetgeen tot de rust zo bleef. Na de thee nam Ajax al spoedig met 32 de leiding doch hevig verzet der gastheren deed de schaal weer naar hen overslaan (43). Toen lukte het ineens met de combinaties tussen De Vries, De Haan, Schuurman en Schwebke en wonnen de onzen met 74. Luitjes, niet zoveel praten in het veld. Gebruik je lucht voor het voetballen!! Een bijna zelfde uitslag volgde een week later. Toen was T.W.M. 2 het kind van de rekening met 73. Ga zo voort! Juniores BI traden 27 October j.l. tegen Blauw-Wit BI aan op een der bijvelden van het Olympisch Stadion. Een vlotte aardige wedstrijd met reeds in de eerste minuten een doelpunt van Te Slaa. Een voordeel van Cor is vooral zijn snelheid, het geen ook gezegd kan worden van Eg Koghee. Jongens, die snelheid. Dit geldt natuurlijk niet alleen voor ons eerste B-team, maar voor alle juniores. We kunnen er niet genoeg op aandringen dit onderdeel van de training goed te beoefenen. Als de heer Stroker sprintjes laat maken, doe dit dan goed. Denk niet dat die sprintlessen er nu zo maar bij hangen, ze zijn zéér belangrijk. Nog te veel zien wij Zondags jongens, die wat snelheid betreft het tegen anderen moeten afleggen. Doe uit jezelf nog eens iets extra's; laat geen kans voorbijgaan om je sprint te verbeteren! Om weer op de wedstrijd terug te komen: op normale wijze werd het 51 voor Ajax, waarna ons team de zaak wat kalmer ging opnemen. Maar Blauw-Wit, dat al eens eerder tegen D.W.S. een dik-verloren-schijnende wedstrijd in hun voordeel hadden weten doen veranderen, wilden dit tegen onze jongens beslist herhalen. Het was plotseling 53! (zat zeker in de 27ste OctoberMaar gelukkig hadden Middendorp c.s. de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 8