St. Feest in ons stadion Zaterdag 30 November a.s. Aanvang 2.30 uur nmmm Ajax 2 - A.G.O.V.V. 2 W.F.C. 50 jaar Buitenlandse correspondentie Dankbetuiging 7 Jeugdige Ajacieden, met muzikale- of vocale talenten, mogen het feest opluisteren. Wie zijn de moedigen Alleen toegankelijk voor JUNIORES A, B en WELPEN Daar de ruimte van de bovenzaal niet onbeperkt is, kunnen we helaas niet toestaan, dat de ouders hun lieverdjes tijdens het feest moed inspreken (dat zal Sint zijn zwarte makker men fluistert, dat het Alfredo di Stefano is wel doen). De Jeugdcommissie Onze eerste elf reservespelers, blijkbaar geabonneerd op thuiswedstrijden, hebben ons op 3 November de onaangename weeromstandigheden niet kunnen doen vergeten. De Apeldoorners kwamen met een behoorlijk spelletje voor de dag, hun afwerking duurde wat lang en hun tempo lag wat lager dan het onze, waarvan het verschil in leeftijd wel de voornaamste factor was. Vooral in het begin gaven zij de toon aan, maar veel moeilijk werk kreeg doelman Van Drecht niet. Feldman, die hoog nodig een snellere start op de eerste vijf meters moet krijgen, bezorgde ons een 30 voorsprong met de rust. Dit verschil in doelpunten had zeker groter kunnen zijn indien onze midvoor niet onnodig lange afstandgoals had willen maken. Diverse malen leende de situatie zich ervoor om de bal rustig nog enkele meters mee te nemen en dan te schieten. In de tweede helft hebben wij nog lang op de 40 einduitslag moeten wachten en met veel genoegen naar de linkshalf ge keken, die hoewel niet meer tot de jeugd behorende, wat tech niek betreft één der beste spelers was. Een overwinning in Apeldoorn lijkt mij niet zo eenvoudig. C. E. de V. Onder deze titel hebben onze Wormerveerse collega's een ruim geïllustreerd feestclubblad uitgegeven. Oud en jong W.F.C. mogen wel enkele uren reserveren om zich door het 85 bladzijden dikke boekwerk heen te worstelen. Bij de foto's ontmoette ik nog enkele namen van spelers die ik vroeger op de grasmat ontmoet heb, n.l. gebr. Cramer en Piet Sint, één der grootste en sympathiekste sportmensen van de oude tijd. Ik heb niet kunnen ontdekken hoe groot het aantal samen stellers van deze jubileumuitgave geweest is, wel bezit ik de zekerheid dat er „iets" verricht is om deze Wormerveerse Fijne Clubbladuitgave tot dit prachtige geheel te maken. Heren collega's redacteuren, alle lof! C. E. de V. Rudolf de Jonge Ubach, schrijft uit New York: „Met mij is alles prima. Na Holland verlaten te hebben, verbleef ik 6 maan den in Chicago zonder een bal aan te raken waarna ik verhuisde naar familie in New York. Spoedig werd ik lid van de „Holland Club" en kreeg een plaats in het tweede elftal. Het voetbal zoals wij het kennen, is hier niet erg populair, het wordt wel beoefend, zelfs in profverband, maar veel is het niet. In het begin viel het niet mee om met die Amerikaanse jongens te spelen, van samenwerking hadden ze nooit gehoord en iedere bal, die voor hun voeten kwam, werd zo hard mogelijk wegge trapt. We kregen echter enige aanwinsten en nu hebben we voor Amerikaanse begrippen zelfs een heel aardig elftal. Een teamgenoot en ik kregen een uitnodiging voor het „eerste", maar we bleven liever in het tweede elftal spelen, daar we kam pioen willen worden. Met Ajax gaat het weer goed iedere week krijg ik van mijn vader de sportkrant toegezonden -en hoop ik maar, dat de kampioensvlag ook dit seizoen in top gaat. Ik denk nog vaak aan de gezellige wedstrijden, die ik in het vierde elftal van Ajax speelde. Wilt u alle vrienden uit het vierde elftal en ook de andere Ajaxvrienden hartelijk van mij groeten?" Tot zover onze oud-clubgenoot Rudolf. We zeggen Dolf dank voor zijn brief, hopen nogeens iets van hem te horen en wensen hem „all the best" in de States. BROWN. Gaarne wil ik, ook namens mijn ouders, langs deze weg de heren van de Jeugdcommissie bedanken voor de grote belang stelling, die ik gedurende mijn ziekte mocht ondervinden. Ook voor de prachtige fruitmand, die ik tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis ontving, mijn hartelijke dank. Verder gaat mijn dank uit naar alle sportvrienden, die van hun belangstelling blijk gaven. Met sportgroeten, C. HARMS. Weteringschans 185-223 Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Telefoon 31842-39596-36231-36890 - Amsterdam Showroom kantoormeubelen Middenweg 97-99 - Telefoon 746097

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 7