Jan Lamens 6 de gaten kregen, hadden Piet en Wim er al twee ingepeerd. Pietje na een listige combinatie en Wim met een-ogen-dicht- dreun, die al in het net lag voor de Torwart uit Chemnitz er erg in had. U begrijpt hoe de Ajacieden, die het feest meemaakten, zich de zenuwen zaten op te eten. Wismut speelde beter voet bal, maar niet goed genoeg om ons defensieblok, dat we even zullen noemen, Pieters Graafland, Van Mourink, Ouderland, Feldmann, Anderiesen en Van Ham, aan het wankelen te bren gen. Jaak Swart, die na de twee nul voorsprong, het midden veld kreeg toegewezen, liep zich het vuur uit de sloffen om de steeds maar combinerende Oost-Duitsers, zover mogelijk van onze verdediging weg te houden. Die tactiek gelukte volkomen en met ongewijzigde stand haalde ons team de rust. De tweede helft werd een getrouwe copie van de eerste. Een steeds maar aanvallend Wismut en een fanatiek verdedigend Ajax met een fantastisch goed spelende Pieters Graafland aan het hoofd. Eddy deed met een weldadige rust alle hoop bij tegenstanders en publiek wegebben. En toen na ca. een kwartier kleine Piet er plotseling vandoor ging en Ajax op de tribune al van een derde goal droomde, wist de Duitse defensie heel zeker, dat zij aan een derde doelpunt maar net ontsnapt was. Die derde goal kwam echter toch. Enige minuten na de vlucht van Piet, zond Swart de bal tussen twee tegenstanders door de vrije ruimte in. Piet, was precies op tijd langs de beide backs en begon aan een rush, die Ajax de zege zou brengen. Zijn kleine benen roffelden over het veld, achter hem twee voluit spurtende Wismuters, die a.h.w. voor hun leven liepen, maar Piet verloor geen terrein en toen kwam dan voor rood-wit hèt moment van de kamp. De Ajacieden op de tribune beten de nagels stuk, Piet niet, die ging door, recht op de doelman af en toen de goede man er over dacht zich op de bal te storten, joeg Piet de knikker in het net. Een klein half uur hadden de Oost-Duitsers nog de tijd iets aan de score te doen. Tien Ajacieden, Schmidt was naar de kleed kamer verdwenen, voelden daar niets voor. Acht man, ook Den Edel was naar het middenveld verhuisd, vochten als leeuwen om de voorsprong te behouden en bij de middenlijn loerden Bleyenberg en Van der Kuil op een kans, die echter niet meer kwam. Even voor tijd, de strijd was in feite al gestreden, redde Wismut de eer, zodat een juichende schaar Ajacieden met een 13 zege het veld verliet. Dat de stemming 100% was, ligt voor de hand, en dat Van Mourik en zijn medestrijders 's avonds een glaasje Champagne mochten ledigen voorzitter Volkers had het (winnen of eervol verliezen) beloofd wilt u wel van ons aannemen. Aan het banket ook de spelers van Wismut met hun dames zaten aan werd natuurlijk door verschillende sprekers het woord gevoerd. Maar wie nu eigenlijk de voor zitter was er waren er wel vier is onze voorzitter niet duidelijk geworden. In ieder geval heeft hij hartelijk bedankt en ook de scheidsrechter, die werkelijk uitstekend was, en zijn helpers (drie Oostenrijkers) een pluim op zijn referee's cap ge stoken. De terugreis verliep vlot en toen het gezelschap na be houden aankomst, in de Oesterbar nog even nakaartte, kwam men tot de ontdekking, dat men van de stad Chemnitz maar bitter weinig had gezien. Voetballers zijn toch wel eigenaardige kerels. Of niet Nog vlug een beetje voetbal. Voor de competitie verloren we dan van de B.V.C. „Amster dam", met 34. Na met 30 te hebben voorgestaan. Die uit slag heeft vele Ajacieden een nare zondagavond bezorgd. Be grijpt u het? Jaren geleden stonden we tegen Heerenveen met 51 voor en toch gingen we er nog in met 6—5. U ziet het, „de geschiedenis herhaalt zich", is de mode niet uit. Van B.V.V. werd gewonnen met bekende cijfers. Eén nul! Daar kan je kampioen mee worden. Dat hebben we in een clubblad gelezen. Van N.A.C., dat lelijk in het gedrang komt, werd met 3—1 afstand genomen en Zondag j.l. werd G.V.A.V. de dupe van onze één nul voorliefde. Volgens de radio scheen het publiek over deze uitslag niet erg tevreden. Dat waren wij over de uitslag tegen Feijenoord u weet, dat we het protest verloren ook niet. De Engelsen noemen zoiets we zullen het voor vriend James even vertalen „het zit in het spel". In ieder geval zijn Van Mourik en zijn makkers weer naar de tweede plaats ge klommen en dat is een felicitatie waard. Dat doen we dus. Aan pakken, mannen! Dank u! Ajax 2 sukkelt nogal met invallers. Vele knapen dragen de wapenrok en daar heeft vriend Bruynesteyn last van. Ajax 7 is door die pret uit de strijd genomen. Jammer voor de „burgers", maar steeds onvolledig zijn, is ook niet leuk en de E.C. heeft nu meer armslag. Het tweede won van A.G.O.V.V. 2 met 40 (lees verslag van de V.), verloor in Almelo van Herac les 2 met 41, maar klopte onze blauw-zwarte vrienden uit de polder met 5—0. Ajax 3 zal dit seizoen niet van kampioenskoek eten. We hebben er zo'n idee van. Het loopt niet gesmeerd. Lang niet. Tegen R.C.H. (22), van De Kennemers gewonnen met 24, maar van Velox verloren met 14 en nu Zondag j.l. in Den Helder, tegen der Racers, een 32 nederlaag. Come on, boys, de schouders er tegen aan. Ajax 4 speelde tegen W.S.V. '30 2 gelijk (22), liet in Enk huizen West Frisia 2 met 02 in de vette kluiten bijten, maar kon tegen onze oude vrienden uit de Zaan, Z.F.C. 3, niet op. Eén tegen vijf. Ongezellig, vrienden. Ajax 5 kegelt weer alles omver. D.V.O.S. 2 (13), T.O.G. 3 (80), De Spartaan 4 (25) en Uithoorn 2 u raadt het precies (52). Ajax 6 wilde ook niet achterblijven, dus tegen De Eland 2 (20), Lynden 2 (30), maar tegen De Meteoor 3 (11). Dat waren de resultaten dan weer en bent u zo'n beetje op de hoogte. BROWN. Wim Anderiesen (links) had het in de strijd tegen „Amsterdam" heel moeilijk Rijwiel- en Motorhais Van Woustraat 172, Amsterdam, Tel. 726701 tussen Tol- en Lutmastraat Official Dealer Burco-, Locomotief- en Simplex rijwielen Tour - Sport - Race v.a. f 123. Hulpmotor Locomotief met Sachs met 2 versnellingen Victoria Bromfietsen v.a. f 415. Ook Wasmachines, Stofzuigers, Radio's Gemakkelijke betalingscondities

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 6